moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Terytorialsi szkolą personel mazowieckich placówek oświatowych

Sami nauczyli się walczyć z zagrożeniami spowodowanymi koronawirusem. Są w akcji niemalże od samego początku pandemii. Teraz pomagają w przygotowaniu szkół, przedszkoli i żłobków oraz personelu do funkcjonowania w nowym reżimie sanitarnym. Żołnierze 5 Mazowieckie Brygady Oborny Terytorialnej prowadzą szkolenia pozwalające na bezpieczny powrót do pracy i nauki. 

Mimo zniesienia wielu obostrzeń związanych z pandemią, żołnierze 5 Brygady nadal prowadzą działania na wielu obszarach, a nawet zakres ich zaangażowania został rozszerzony. Oprócz dostarczania żywności potrzebującym, wspierania Policji i służby zdrowia, dostarczają także płyn dezynfekcyjny do placówek oświatowych oraz od tego tygodnia, przeprowadzają szkolenia kadry szkół, przedszkoli i żłobków w swoim rejonie odpowiedzialności.

Terytorialsi mają doświadczenie w działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa. Wspierają personel medyczny Szpitali wykonując pomiar temperatury, selekcję pacjentów a także pobierają wymazy. By móc angażować się w operację przeciwkryzysową pk. Odporna Wiosna, musieli odbyć specjalne szkolenia. Teraz swoją wiedzą i doświadczeniem w walce z COVID, dzielą się z kadrą placówek oświatowych.

W tym tygodniu m.in. żołnierze z Siedlec przeprowadzili szkolenia z zakresu zasad bezpieczeństwa i zapobiegania transmisji koronawirusa, prawidłowego pomiaru temperatury oraz stosowaniu środków ochrony indywidualnej. Ze szkoleń skorzystało 11 szkół z oddziałami przedszkolnymi z powiatu mińskiego, dzięki temu udało nam się przeszkolić ponad 450 nauczycieli i wychowawców.

Oferta szkoleniowa skierowana jest przede wszystkim do szkół i przedszkoli, które już rozpoczęły swoje funkcjonowanie lub w najbliższym czasie rozpoczną.

Wsparcie placówek oświatowych jak i pozostałe działania prowadzone obecnie przez 5MBOT są praktycznym wymiarem misji Wojsk Obrony Terytorialnej, którą jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.

Tekst: Aneta Szczepaniak/5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

red. PZ

autor zdjęć: 5MBOT

dodaj komentarz

komentarze


Polsko-estoński sojusz
Czas nadziei, czas pokoju
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Polska buduje przewagę w kosmosie
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Zachodnia granica wciąż pod kontrolą
Testy autonomicznego Black Hawka
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Polski sukces w Duńskim Marszu
Odporność państwa zaczyna się od gospodarki
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Artylerzyści z Węgorzewa w natarciu
A może studia na WAT?
Latający Wartownik dla polskiego wojska
Ratunek na szczycie
Ratunek pod ostrzałem
Nie tylko błękitne berety
Rozproszenie, drony i autonomia – logistyka w nowej wojnie
Apache’e kontra drony
Od wirówki do lotu Gripenem
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
PKW Irak ewakuowany
GROM pod nowym dowództwem
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Wojna z Iranem: eskalacja bez przełomu
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
ASzWoj zaprasza na dzień otwarty
Historyczny triumf terytorialsa
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Rekompensaty dla weteranów
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Pierwsze oderwanie od ziemi
Fabryka pocisków ziemia–powietrze
MON pomoże uczcić ofiary UPA
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Odnaleźć zaginionych
Rekordowa ulga dla Nitro-Chemu
AWL stawia na rozbudowę
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Piekło „Pługa”
NATO coraz silniejsze
Baza dla sił powietrznych USA powstaje we Wrocławiu
Smocze zęby na rosyjskie czołgi
Patrol z Syriusza
Kompetencje warte ponad milion dolarów
Centrum wsparcia dla AH-64E
Wypadek w PKW UNIFIL
Francuska tarcza dla NATO
Szkoła pilotów FPV
Więcej pieniędzy dla niezawodowych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO