moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Targi POLSECURE – nowe wydarzenie dla służb mundurowych

Targi POLSECURE – nowe, międzynarodowe wydarzenie dla służb mundurowych już od 24 do 26 listopada w Targach Kielce.

 

Komenda Główna Policji podpisała porozumienie z Targami Kielce w sprawie organizacji Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego. Centralnym punktem wydarzenia będzie konferencja poświęcona bezpieczeństwu.
Współpraca kieleckiego ośrodka wystawienniczego ze służbami mundurowymi stale się rozwija. Targi Kielce od ponad ćwierć wieku są organizatorem Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO- trzecich największych targów obronnych w Europie. Częścią wydarzenia są branżowe targi LOGISTYKA, które niegdyś były oddzielną imprezą.

Nowe wydarzenie jest dedykowane Policji oraz wszystkim służbom odpowiedzialnym za szeroko rozumiane bezpieczeństwo publiczne i ochronę przed zagrożeniami występującymi głównie wirtualnie ale również w świecie rzeczywistym. Klientami targów poza Policją będą Służba Ochrony Państwa, Straż Graniczna, GOPR, WOPR, TOPR, służba więzienna, służby wywiadu, ochrony portów i lotnisk, agencje ochrony, agencje detektywistyczne, Straż Miejska, przedstawiciele władz samorządowych - miast, gmin, powiatów, uczelnie, szkoły policyjne i mundurowe.

- Celem targów POLSECURE jest stworzenie przestrzeni na prezentację innowacji w zakresie wyposażenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. W obliczu wyzwań, jakie współcześnie pojawiają się wobec pracowników i zarządców tych służb, powstanie takiej wystawy było nie tyle potrzebne, co wręcz konieczne – uważa dr Andrzej Mochoń , prezes Targów Kielce.

Przy współpracy z Komendą Główną Policji powstała idea organizacji konferencji. Spotkanie, w odpowiedzi na nowe zagrożenia, ma skupi się na bezpieczeństwie. Bezapelacyjnie należy wyróżnić wśród nich cyberprzestępczość. Z niebezpiecznymi zachowaniami w sieci ma styczność ponad 95% Polaków. Jak wynika z danych statystycznych policji za 2016 r., liczba stwierdzonych oszustw internetowych wyniosła 97 388. Najczęściej w niepowołane ręce wpadają imiona i nazwiska- 44%, hasła dostępu do adresów e-mailowych- 20% oraz dane finansowe- 17%. Te statystyki potwierdzają konieczność spotkań i wymiany doświadczeń wśród policjantów. Cyberprzestępczość będzie jednym z głównych tematów konferencji, której program wygląda następująco.

Pierwszy dzień konferencji (24 listopada 2020 r.) dedykowany będzie właśnie tematyce cyberbezpieczeństwa, a w szczególności:
- zapobiegania incydentom bezpieczeństwa informacji,
- ochronie danych w cyberprzestrzeni,
- trendów w rozwoju cyberbezpieczeństwa,
- ochronie przed cyberatakami,
- bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych WiFi.

Drugi dzień konferencji (25 listopada 2020 r.) upłynie pod znakiem modernizacji Policji, w ramach której zostaną zaprezentowane m.in.:
- podsumowania Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w aspekcie uzyskanych efektów rzeczowych osiągniętych w latach 2017-2020,
- proces unowocześniania wyposażenia Policji przekładającego się bezpośrednio na poprawę warunków służby funkcjonariuszy Policji (baza lokalowa, sprzęt i wyposażenie wykorzystywane do działań policyjnych),
- innowacyjne rozwiązania techniczno-technologiczne zastosowane w wyposażeniu polskiej Policji, w szczególności w obszarze transportu, uzbrojenia i techniki policyjnej oraz wyposażenia specjalnego stanowiącego wyposażenie ochrony osobistej policjantów,
- proces jakościowej i wizerunkowej zmiany umundurowania Policji,
- najbardziej perspektywiczne obszary prac rozwojowych w zakresie przyszłej modernizacji technicznej służb porządku publicznego podległych ministrowi spraw wewnętrznych i administracji.

I edycja Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE odbędzie się od 24 do 26 listopada w Targach Kielce. Zapraszamy.

Tekst: Monika Kowalczyk

red. PZ

autor zdjęć: materiały organizatora

dodaj komentarz

komentarze


PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Misja na rzecz zdrowia
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Odpalili K9 Thunder
Historyczna „Wisła”
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
Kto zostanie Asem Sportu?
„Poradnik Bezpieczeństwa” już w drodze
Wojsko z nowym programem rozwoju
Dziękujemy za waszą świąteczną służbę
Mundurowi z benefitami
Marynarz uratował turystkę w Tatrach
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Pancerniacy jadą na misję
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Dzień wart stu lat
Przygotowani na każdy scenariusz
Wojsko ma swojego satelitę!
Przełomowy czas dla WZL-2
Panczeniści na podium w Hamar
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Zdarzyło się w 2025 roku – I kwartał
Drony na wagę złota
Sojusznicza obrona
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Niebo pod osłoną
Prezydent złożył życzenia żołnierzom
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Nowa ręka dla weterana
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Gdy ucichnie artyleria
Koniec bezkarności floty cieni?
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Dyplomatyczna gra o powstanie
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Na tronie mistrza bez zmian
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Plan na WAM
Piątka z czwartego wozu
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Symbol polsko-rumuńskiego braterstwa broni
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
Najdłuższa noc
Snowboardzistka i pływacy na medal
Combat 56 u terytorialsów
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
Noc na „pasku”
Ciepły dom dla bohaterki od żołnierzy WOT z Małopolski
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO