moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy zastępca dowódcy 11 Dywizji

24 marca miała miejsce uroczystość powitania w szeregach żołnierzy spod husarskiego skrzydła gen. bryg. Jana Wojno, który pełnił będzie służbę na stanowisku zastępcy dowódcy 11 Dywizji Kawalerii Pancernej (11 LDKPanc).

Uroczystość odbyła się w Sali Tradycji Czarnej Dywizji. Jej przebieg został zaplanowany zgodnie z ceremoniałem wojskowym, jednak ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną miała ona charakter bardzo skromny i kameralny.
Po odczytaniu rozkazu personalnego głos zabrał gen. bryg. dr Dariusz Parylak, dowódca 11 LDKPanc, który w krótkich żołnierskich słowach powitał w szeregach dowództwa dywizji generała Wojno oraz przedstawił jego dotychczasową służbę.

Podczas uroczystości generał Wojno otrzymał atrybuty Czarnej Dywizji: czarny naramiennik oraz proporczyk wyróżniający czarny beret. - Tradycja w naszej dywizji, to esencja na podstawie, której budujemy i utrzymujemy etos kawalerzysty oraz podtrzymujemy morale i dyscyplinę żołnierzy. Jednym z elementów tej tradycji jest naramiennik, który nosimy na naszych mundurach wyjściowych i galowych. Niech on będzie symbolem scalenia pana Generała ze społecznością, z żołnierzami naszej dywizji - mówił gen. Partylak

Ponadto uroczystość stała się okazją do przedstawienia kierowniczej kadry dywizji. Generał Wojno, przemawiając do zebranych nawiązał do sytuacji epidemiologicznej: - Przeciwnik jest groźny i przerażający, jest nadto nie widzialny, może wejść do każdego naszego domu pod postacią nawet najbliższej, kochanej osoby. Teraz takie wartości jak zaufanie, poczucie wspólnoty i przynależności będą niezbędne w zrozumieniu sytuacji. Teraz nastał czas próby, to czas w który nasza myśl cała i dorobek naszego życia musi zostać sprawdzona i wykorzystana, aby osiągnąć sukces i zwycięstwo.

Tekst: mjr Artur Pinkowski

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. sztab. Rafał Mniedło

dodaj komentarz

komentarze


Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Święto wojska pod hasłem SAFE
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pierwszy krok do Invictusa
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Salto mortale komandosa
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
„Albatros” dozbrojony
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Jak reagować w kryzysie?
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Triumf wojskowych lekkoatletów
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Marzenia częściowo spełnione
MON i MSZ o szczycie NATO
Odnaleziono „Roja”
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Azjatycka szansa
Innowacje z PERUNA
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
PKW Irak zostaje w Jordanii
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Wyścig snajperów
Jak obronić się przed dronami?
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Pieta Michniowska
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Wsparcie ma znaczenie
Paliwowy krwiobieg NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Pancerne starcie
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Jelcze z Raciborza
Niezidentyfikowany obiekt spadł koło Lublina
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Baobaby docierają do wojska
Zmiana warty na granicy
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Odniesione w walce rany łączą
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Kajakiem na światowe podium
Rakietowcy na Hawajach
Spadochronowy triumf
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Śmierć w sercu Azji
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Trudne początki polskich bombowców
Służby badają miejsce upadku pocisku
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO