moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kwarantanna na WAT

357 podchorążych i czterech żołnierzy z Wojskowej Akademii Technicznej przebywa w kwarantannie. Decyzja zapadła po tym, jak jedna ze studentek zgłosiła objawy przypominające zakażenie koronawirusem. – To działanie ma charakter prewencyjny. Kiedy otrzymamy wynik badania laboratoryjnego, zostaną podjęte kolejne decyzje – informuje Ewa Jankiewicz, rzecznik prasowy uczelni.

Jedna ze studentek Wojskowej Akademii Technicznej skontaktowała się z Wojskowym Ośrodkiem Medycyny Prewencyjnej w Modlinie, informując, że ma objawy grypopodobne. – Po szczegółowym wywiadzie, jaki przeprowadzili eksperci z WOMP-u, zapadła decyzja o konieczności przebadania pani podchorąży pod kątem zakażenia koronawirusem oraz przewiezienia jej do szpitala zakaźnego – informuje Ewa Jankiewicz, rzecznik prasowy uczelni. Dodaje, że studentka nie była ostatnio zagranicą, nie miała też kontaktu z osobą chorą.

Wobec zaistniałej sytuacji, wczoraj wieczorem na uczelni został zamknięty jeden z akademików. W kwarantannie przebywa 357 podchorążych i czterech żołnierzy. – Wszyscy otrzymali nakaz pozostania w swoich pokojach, nikt nie może ani wejść, ani wyjść z budynku. Posiłki są dostarczane z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa – wyjaśnia rzecznik. – Działanie ma charakter prewencyjny. Dalsze decyzje dotyczące funkcjonowania akademika, zostaną podjęte, gdy poznamy wynik badania laboratoryjnego studentki – zaznacza.

MM

autor zdjęć: Wikipedia

dodaj komentarz

komentarze


Piątka z czwartego wozu
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
Bałtycki sojusz z Orką w tle
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Snowboardzistka i pływacy na medal
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Mundurowi z benefitami
Wojsko ma swojego satelitę!
Wojsko z nowym programem rozwoju
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Noc na „pasku”
Drony na wagę złota
Najdłuższa noc
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
Polski Rosomak dalej w produkcji
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
MON przejmuje Hutę Częstochowa
Paczka dla bohatera już w drodze!
Przygotowani na każdy scenariusz
Plan na WAM
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Marynarz uratował turystkę w Tatrach
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Sojusznicza obrona
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Sandacz na granicy, czyli nowa odsłona ryby po grecku
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Bezpieczeństwo to sprawa fundamentalna
Kto zostanie Asem Sportu?
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
The Taste of Military Service
Przełomowy czas dla WZL-2
Panczeniści na podium w Hamar
Dziękujemy za waszą świąteczną służbę
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Gdy ucichnie artyleria
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Niebo pod osłoną
Ciepły dom dla bohaterki od żołnierzy WOT z Małopolski
Prezydent złożył życzenia żołnierzom
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Pancerniacy jadą na misję
Misja na rzecz zdrowia
W hołdzie poległym
Gala Boksu na Bemowie
Historyczna „Wisła”
Nowa ręka dla weterana
Koniec bezkarności floty cieni?
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom
Dzień wart stu lat
„Poradnik Bezpieczeństwa” już w drodze
Combat 56 u terytorialsów
Pilot z MasterChefa gotuje: karpatka i boeuf bourguignon
Odpalili K9 Thunder
„Burza” nabiera kształtów
Polskie MiG-i dla Ukrainy?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO