moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy zarząd PGZ

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej rozstrzygnęła ogłoszone w lutym konkursy na stanowiska nowych członków zarządu. Prezesem holdingu zrzeszającego kilkadziesiąt państwowych firm obronnych został Andrzej Kensbok, który od kilku tygodni pełnił czasowo obowiązki na tym stanowisku. Wybrano także zastępcę prezesa oraz członka zarządu.

W lutym nadzwyczajne walne zgromadzenie Polskiej Grupy Zbrojeniowej zdecydowało o odwołaniu ze stanowiska Witolda Słowika, ówczesnego prezesa spółki oraz członków zarządu – Michała Kuczmierowskiego i Radosława Łabędzkiego-Domagalskiego. Akcjonariusze ogłosili wówczas konkursy na stanowiska nowych członków zarządu, powierzając jednocześnie czasowe pełnienie obowiązków prezesa Andrzejowi Kensbokowi.

Rada nadzorcza właśnie rozstrzygnęła konkursy i oficjalnie powierzyła Kensbokowi stanowisko szefa PGZ. Z kolei Michał Pietrzyk, który czasowo pełnił funkcję członka zarządu, został zastępcą prezesa Grupy. W skład zarządu powołano także Huberta Stępniewicza.

Nowy prezes PGZ jest absolwentem Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i studiów MBA w szkole INSEAD we Francji. Od marca 2017 do lipca 2019 roku był wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. odpowiedzialnym za grupę kapitałową i finanse, a od lipca ubiegłego roku zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego ds. projektów strategicznych w KGHM Polska Miedź S.A. Jednocześnie, od maja 2018 do stycznia 2020 roku, był przewodniczącym Rady Nadzorczej PKP S.A.

Michał Pietrzyk, nowy wiceprezes PGZ, jest absolwentem kierunku finanse i bankowość Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz studiów podyplomowych w zakresie prawa dla menedżerów na Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2003 roku zawodowo związany jest z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. Od 31 grudnia 2016 do 9 stycznia 2020 roku sprawował funkcję wiceprezesa zarządu PGNiG ds. finansowych.

Hubert Stępniewicz to absolwent Szkoły Głównej Handlowej. W latach 2002 – 2005 zarządzał spółką Hygienika S.A., w latach 2005 – 2009 kierował Zakładami Naprawczymi Lokomotyw Elektrycznych w Gliwicach. W ostatnim czasie (od 2016 roku) był prezesem spółki H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych w Poznaniu.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: PGZ

dodaj komentarz

komentarze

~ja
1584974640
Stanowiskowych roszad ciąg dalszy. Nie służy to krajowemu przemysłowi zbrojeniowemu.
80-AB-16-01

Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Dywersja na kolei. Są dowody
Kosmiczna wystawa
Dodatkowe zapory
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Dzień wart stu lat
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Sukces Polaka w biegu z marines
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Wojskowy bus do szczęścia
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Nowe zasady dla kobiet w armii
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Dostawa Homarów-K
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Standardy NATO w Siedlcach
Mundurowi z benefitami
Marynarze podjęli wyzwanie
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Torpeda w celu
Brytyjczycy na wschodniej straży
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Ogień z Leopardów na Łotwie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Merops wdrażany natychmiast
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Kapral Bartnik mistrzem świata
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Is It Already War?
Czy to już wojna?
Kaman – domknięcie historii
Mity i manipulacje
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Plan na WAM
Ułani szturmowali okopy
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Polski „Wiking” dla Danii
„Zamek” pozostał bezpieczny
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
My, jedna armia
Gdy ucichnie artyleria
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Awanse w dniu narodowego święta
Formoza – 50 lat morskich komandosów
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
„Road Runner” w Libanie
Im ciemniej, tym lepiej
Pięściarska uczta w Suwałkach
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Szef MON-u z wizytą we Włoszech

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO