moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Psychologiczne wsparcie WOT

Każdy potrzebujący wsparcia psychologicznego może zwrócić się do pomoc do specjalistów z wojsk obrony terytorialnej. Psychologowie WOT całą dobę czuwają na specjalnej infolinii. Ich pomoc jest dostępna dla każdego. Aby z niej skorzystać wystarczy zadzwonić pod numer 800-100-102 lub skorzystać z połączenia wideo w programie Skype.

– Utworzenie infolinii wpisuje się w misję wojsk obrony terytorialnej, która polega na wspieraniu lokalnych społeczności. Biorąc pod uwagę doświadczenia innych państw związanych z walką z koronawirusem oraz rosnącą liczbę osób chorych i przebywających w izolacji, uruchomiliśmy infolinię, dzięki której możemy im pomóc radzić sobie ze stresem związanym z trudną sytuacją w jakiej się znaleźli – mówi ppłk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Infolinia WOT ruszyła w środę wieczorem. Przez 24 godziny na dobę, czuwają przy niej wykwalifikowani psychologowie z formacji, a także pracownicy wojska, którzy w każdej chwili są gotowi udzielić wsparcia potrzebującym. Jak wyjaśnia oficer, mogą jej potrzebować przede wszystkim osoby samotne, starsze, źle znoszące izolację czy odczuwające zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

– Dezorganizacja stabilnego życia rodzinnego i zawodowego, a także niepokój związany z troską zarówno o zdrowie własne, jak i bliskich mogą wywoływać lęk, a także go eskalować – wyjaśnia.

Dlatego każda osoba, która nie jest w stanie sama poradzić sobie z emocjami, ma możliwość skorzystania z pomocy. Aby to zrobić, wystarczy zadzwonić pod numer 800-100-102 lub skorzystać z wideopołączenia w programie Skype. Pomoc można uzyskać łącząc się z użytkownikiem o nazwie „Wsparcie Psychologiczne WOT”. Wszystkie konsultacje są bezpłatne.

Uruchomienie bezpłatnych konsultacji psychologicznych, to nie jedyne działanie terytorialsów, na rzecz walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Żołnierze zostali zmobilizowani do działania już w zeszłym tygodniu. Każdy z nich musi liczyć się z tym, że dostanie wezwanie do służby i – w zależności od specjalizacji – w ciągu 6 lub 12 godzin będzie musiał stawić się w jednostce. Do tej pory, żołnierze OT zostali zaangażowani między innymi do wspierania działań Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Na 14 lotniskach pomagali przy pomiarze temperatury oraz gromadzeniu i segregacji kart lokalizacyjnych pasażerów przylatujących do Polski, wspierali także pograniczników przy kontrolowaniu przejść granicznych. Żołnierze OT cały czas pomagają kombatantom Armii Krajowej, których tradycje dziedziczą.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Ostatnia niedziela…
Sportowa rewolucja na AWL-u
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Wojna hybrydowa trwa
Saperzy w akcji pod wodą
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Prezydent RP o szczycie NATO
Cyfrowa niedyskrecja
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
PKW Irak zostaje w Jordanii
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Ostatni lot „Pałera”
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Wsparcie ma znaczenie
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Polski projekt, światowe znaczenie
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Integracja F-35 rozpoczęta
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Gen wojownika
Nowa koalicja dronowa
Szerszeń z Sochaczewa
Połączeni na Bałtyku
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Piksele prawdy w morzu fałszu
Borsuki i roje dronów
Pieta Michniowska
Dronowy kierunek przyszłości
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
W drodze po oficerskie gwiazdki
Zbrodnicza farsa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Przełomowe porozumienie
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
MON i MSZ o szczycie NATO
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Vespa Battle Challenge
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Śmierć w sercu Azji
USA znów uderzyły w Iran
Wielki sukces podchorążych z AMW
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Mundur i bokserskie rękawice
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Morska bryza w dwóch odsłonach
PIRX-1 na orbicie
Żywią i bronią
Paliwowy krwiobieg NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Polski Gnom
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
NATO zwiększy produkcję broni

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO