moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Koronawirus nie zagroził żołnierzom na misjach

Rotacje Polskich Kontyngentów Wojskowych będą się odbywały zgodnie z planem. Dzięki temu, że polscy żołnierze na misjach są pod stałą opieką służb medycznych, po zakończeniu służby poza granicami kraju nie będą objęci kwarantanną – zapowiedział dziś minister obrony Mariusz Błaszczak podczas wideokonferencji z udziałem dowódców polskich kontyngentów wojskowych.

Telekonferencja ministra obrony narodowej została zorganizowana w siedzibie resortu. Głównym tematem było zaangażowanie Wojska Polskiego w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W siedzibie MON poza ministrem Błaszakiem był także obecny gen. broni Tomasz Piotrowski, dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych.

Podczas wideospotkania minister obrony wysłuchał meldunków od dziewięciu dowódców polskich kontyngentów wojskowych. Informacje dotyczyły stanu zdrowia oraz wdrażania zaleceń służb sanitarnych w PKW w: Iraku, Afganistanie, Rumunii, Kosowie, Łotwie, Bośni i Hercegowinie, we Włoszech, Estonii i Libanie. – Wszyscy żołnierze na misjach są objęci opieką wojskowych służb medycznych odpowiedzialnych za ich zdrowie, a dowódcy wdrażają zalecenia służb sanitarnych i przestrzegają ich rekomendacji. Te działania są gwarancją bezpieczeństwa naszych żołnierzy – mówił szef MON. Dodał też, że żadnym z kontyngentów nie stwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem.

Szef MON podkreślał też, że terminy zaplanowanych rotacji na misjach nie zmieniają się. – Żołnierze po zakończonych działaniach będą wracać do kraju w terminach, które wcześniej zostały ustalone. Dzięki temu, że na miejscu są pod stałą opieką służb medycznych, nie ma potrzeby, aby byli obejmowani kwarantanną – dodał szef MON.

Obecnie działalność wszystkich misji odbywa się bez zakłóceń. Jak przyznał portalowi polska-zbrojna.pl Mariusz Błaszczak, trudno wyobrazić sobie sytuację, w której żołnierze mieliby być odsunięci od newralgicznych zadań utrzymania pokoju i równowagi w danym regionie z powodu zagrożenia epidemicznego. – Na misjach nasi żołnierze odpowiadają za życie i bezpieczeństwo innych. Chciałbym zapewnić, że jako Wojsko Polskie cały czas jest gotowe do działania. Razem poradzimy sobie z epidemią – mówi szef MON.

Paulina Glińska

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Ostatnie szlify przed defiladą
Próba przed morską paradą
Walka, entuzjazm i nadzieja
MON i MSZ o szczycie NATO
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Młodzi medycy na poligonie
Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Nowy ośrodek badań WIML
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Wicher na morzu
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Legion Medyczny na poligonie
Flanka pod strażą
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
„Wicher” na wodzie
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Generał w niewoli
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Coraz więcej Alpha Scramble
Nowi generałowie na święto wojska
Gorący lipiec PKW Łotwa
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Abordaż z polskim wsparciem
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Wsparcie ma znaczenie
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Pamięć, która zobowiązuje
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Powietrzna defilada
Z prądem i pod prąd
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Oni strzegą naszego spokoju
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Azjatycka szansa
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Pokolenie NATO
Kartki sercem malowane
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO