moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nissany zastąpią Honkery

Przetarg na dostawę samochodów terenowych dla żołnierzy rozstrzygnięty! – Nadchodzi koniec ery Honkerów w Wojsku Polskim – zapowiedział minister obrony Mariusz Błaszczak. Szef MON poinformował, że do jednostek trafi 485 japońskich terenówek Nissan Navara, ale zakupy mogą zostać zwiększone o dodatkowe 150 sztuk.

Polscy żołnierze otrzymają na wyposażenie japońskie samochody osobowo-terenowe Nissan Navara, model double cab. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w mediach społecznościowych, że to właśnie one wygrały postępowanie na tzw. małego Mustanga. – Nadchodzi koniec ery Honkerów w Wojsku Polskim. Rozstrzygnęliśmy przetarg na zakup nowych pojazdów terenowych dla żołnierzy. Do Wojska Polskiego trafi 485 samochodów Nissan Navara. Dodatkowych 150 sztuk przewiduje prawo opcji – zakomunikował szef resortu obrony.

Decyzja o rozstrzygnięciu przetargu kończy kilkuletni, skomplikowany proces zakupów nowych samochodów terenowych dla wojska. Za 635 pojazdów polska armia zapłaci konsorcjum spółek Glomex MS Polska Sp. z o.o. oraz Glomex MS s.r.o. 121 mln złotych brutto.

Jak informuje płk Andrzej Magiera z 2 Regionalnej Bazy Logistycznej, która w imieniu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych prowadziła przetarg, o zwycięstwie Glomexów zdecydowały przede wszystkim trzy kwestie. Chodzi o najniższą cenę, przedłużoną o 24 miesiące (czyli łącznie trwającą 4 lata) gwarancję na każdy pojazd oraz większą moc silnika (wyższa od oczekiwanego minimum o 30 kW). Nissan Navara (model double cab) będzie miał zabudowę typu hard top z uchylnymi burtami.

Pierwsza partia Nissanów Navara – 210 sztuk (160 sztuk jako zamówienie gwarantowane, a 50 sztuk jako prawo opcji) ma trafić do polskich jednostek jeszcze w tym roku. Kolejna – również 210 sztuk – w 2021 roku, a ostatnie 215 sztuk – w 2022 roku.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: nissan.pl

dodaj komentarz

komentarze

~jacek
1585508100
navara jest japonska tylko z nazwy to jest reno czyli francuz a fabryka na europe jest bodjrze w Hiszpani wiec takie to japonskie jak z koziej du... samolot
4A-02-9B-68
~tak
1585234980
ile osob przewiezie - honker pewnei z 8 a ten ile się pytam?
BE-2B-A8-48
~darek
1585035240
Niepełna informacja, mamy wozidło dla ludzi, a nie mamy pojazdu pod zabudowę specjalną. Dalej tarpan będzie używany w tej roli. Dlaczego nic się nie mówi o pojeździe FUNTER. Kto chce niech się przekona co Polacy potrafią zrobić, tylko ciągle KTOŚ przeszkadza.
70-FC-3F-31
~he
1584609480
polacy nie potrafią wyprodukować samochodu?
7E-DD-34-D3
~ryba
1584598800
dobry wybór wiele armi świata używa tego sprzetu z Niemcami włącznie ,a Putin wpadł w szał :)
41-7E-C4-AB
~vogel
1584462780
Postkomunisci wmawiali nam ze armia polska nie musi byc liczna .Zacofanie techniczne i technologiczne to ich zasluga....Balcerowicz musi odejsc.
96-1A-47-5A
~ja
1584427680
Samochód dla farmerów, a nie dla wojska.
80-AB-16-01

Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Pancerne starcie w Świętoszowie
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
NATO i USA o Iranie
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Polska będzie produkować Pantery
Marynarz w koreańskim tyglu
Groźny incydent w Libanie
Zbrodnia i kłamstwo
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Bieg ku pamięci bohaterów
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
WAM coraz bliżej Łodzi
Adaptacja i realizm
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Rzeźnik w rękach GROM-u
Mosty nad Narwią
Pościg Leopardów
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Syndrom Karbali
Systemy antydronowe poszukiwane
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Czekając na czołgi
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Świat się zbroi na rekordową skalę
Powrót WAM-u
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
„Kryzys” na AWL-u
Wielkie serce K9
Awanse w Dniu Flagi
Kosmiczne oko armii
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Nauki i nauczki z Afganistanu
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Czołgi poszły w las
Zły Łęg nie taki straszny
Polacy w morskiej tarczy
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
JWK trenuje na paralotniach
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Wypadek w PKW UNIFIL
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Wicepremier apeluje o jedność
Mundury noszą ludzie
Zbrodnia bez kary
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Medyczne centrum w Krakowie
Szef MON-u na Defence24 Days
Od cyberkursu po mundurówkę
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Początek wielkiej historii
Lekcja 3 Maja
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Gen. Lewandowski: dowódca musi być dobrym nauczycielem
‘X’ Without Unknowns
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO