moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Najlepszy bojowy pluton Dwunastki

Po zaciętej rywalizacji najlepszym plutonem bojowym 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej został pluton 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego 7 Brygady Obrony Wybrzeża. W szczecińskiej dywizji zakończyły się zawody użyteczno-bojowe.

Zawody użyteczno-bojowe plutonów zmechanizowanych oraz zmotoryzowanych 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej odbyły się na obiektach szkoleniowych CSWL Drawsko Pomorskie.

Trzydniowe zmagania (11-13 lutego) rozpoczęto od odprawy technicznej, podczas której zawodnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa oraz zasadami obowiązującymi w czasie zawodów. Konkurencje przygotowane w ramach zawodów obejmowały wszystkie najważniejsze zagadnienia ze szkolenia pododdziałów zmechanizowanych oraz zmotoryzowanych m.in.: szkolenie ogniowe, terenoznawstwo, obronę przed bronią masowego rażenia, a także zadaniach inżynieryjno-saperskie.

W ostatnim dniu zawodnicy mieli do pokonania marsz na orientację, gdzie najważniejszą kwestią było odnalezienie się w terenie oraz umiejętne posługiwanie się mapą. Dodając do tego wyśrubowany czas stawiennictwa na poszczególnych punktach kontrolnych, uczestnicy zmuszeni byli do szybkiej analizy sytuacji. Pozostałe konkurencje nie były wcale łatwiejsze. Wymagały od zawodników ogromnej determinacji i wysiłku bowiem zmęczenie fizyczne rosło z każdą godziną zawodów. Po zaciętej rywalizacji najlepszym plutonem bojowym 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej został pluton 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego 7 Brygady Obrony Wybrzeża.

– Na ocenę końcową miał wpływ zarówno czas, jak i jakość wykonywanych zadań. Wysiłek żołnierzy podczas zawodów był bardzo duży. Jednak wzajemna motywacja, doskonałe zgranie i wyszkolenie zaowocowało zwycięstwem. Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego – podsumował dowódca zwycięskiego plutonu.

Tekst: por. Bartłomiej Kulesza/12SDZ

red. PZ

autor zdjęć: por. Bartłomiej Kulesza/12SDZ, szer. Piotr Pytel/ 12BZ

dodaj komentarz

komentarze

~GPAS1
1581786720
Ile kobiet brało w tym udział ?
70-CD-21-D2

Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Finał B żołnierza w short tracku
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
„Wicher” rośnie w oczach
Debiut skialpinizmu
W biatlonie i łyżwiarstwie szybkim nie poszli w ślady Tomasiaka
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Misja zdrowie trwa
Finlandia dla Sojuszu
Czarne Pantery na śniegu
Bez karnej rundy, ale tuż za czołową dziesiątką
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Engineer Kościuszko Saves America
Skromny początek wielkiej wojny
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Arktyczny „Szlachetny obrońca”
Łyżwiarz żegna się z Forum di Milano
Arktyczne polowanie NATO
Chciałem być na pierwszej linii
W Karkonoszach szkolili się z technik górskich
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Together on the Front Line and Beyond
Chwała bohaterom AK
Partnerstwo dla artylerii
Zielone światło dla konwoju
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Gorąco wśród lodu
ORP „Błyskawica” – ponad 2070 dni morskiego boju
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
„wGotowości” idzie na rekord. Olbrzymie zainteresowanie
Cyberbezpieczeństwo w roli głównej
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków
Minister obrony: wojsko może na nas liczyć
Medycy z wojska i cywila budują Legion
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Oko na Bałtyk
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Fenomen podziemnej armii
Medal był na wyciągnięcie łyżwy
W NATO o inwestycjach w obronność
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Czarna Pantera i Twardy w Braniewie
Kierunek Rumunia
O krok bliżej do wdrożenia SAFE
Wojsko wraca do Ełku
Outside the Box
Arktyka pod lupą NATO
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Rubio: należymy do siebie
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Multimedaliści górą
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO