moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szkolenie zintegrowane mazowieckich terytorialsów

16 lutego żołnierze z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną szkolenie zintegrowane - podsumowujące pierwszy cykl szkoleniowy. Tego typu zajęcia prowadzone w każdym roku są ważnym elementem systemu szkolenia terytorialsów w istotny sposób rekompensują ograniczenia dwudniowych szkoleń rotacyjnych.

Szkolenia zintegrowane, poza: podstawowymi, wyrównawczymi oraz rotacyjnymi, są jedną z form szkoleń w jakich uczestniczą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). - Szkolenia zintegrowane są podsumowaniem cyklu szkoleń w ramach etapu szkolenia indywidualnego. Każdy żołnierz OT przechodzi jedno takie szkolenie w roku, po cyklu szkolenia indywidualnego. Szkolenie zintegrowane to zamknięcie etapu wyszkolenia indywidualnego i weryfikacja umiejętności terytorialsów przed kolejnym cyklem, jakim jest szkolenie specjalistyczne – tłumaczy dowódca brygady pułkownik Przemysław Owczarek.

Każdy żołnierz WOT raz w roku musi ukończyć tego typu szkolenie. Najczęściej będą one prowadzone na obiektach poligonowych w wymiarze 14 dni.

Terytorialsi z 61 batalion lekkiej piechoty z Grójca wraz z żołnierzami z 64 blp z Płocka będą szkolić się w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu od 16 do 29 lutego. Natomiast radomscy terytorialsi z 62 blp będą w tym samym czasie szkolić się na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Żołnierze w CSAiU w Toruniu oraz na terenie 42 BLSz w Radomiu spędzą nieprzerwanie dwa tygodnie. Każdy dzień wypełnią intensywne zajęcia trwające po 12 godzin. Zwieńczeniem będzie certyfikacja żołnierzy przed rozpoczynającym się w kwietniu szkoleniem specjalistycznym.

Na przełomie sierpnia, września 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej będzie realizować wszystkich formy szkoleń. Wśród nich są także szkolenia podstawowe i wyrównawcze (dla kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej) oraz rotacyjne prowadzone w stałych rejonach odpowiedzialności batalionów (Grójec, Radom, Płock i Pomiechówek).

***
6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu,  62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i w 65 blp Pomiechówku. Brygadą dowodzi pułkownik Przemysław Owczarek. Na obecnym etapie rozwoju głównym zadaniem brygady jest dalsze formowanie i szkolenie żołnierzy OT. Mazowieccy Terytorialsi wspierają także lokalne społeczności oraz administracje lokalną.

Tekst: ppor. Jolanta Maciaszek

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Twarde na poligonie
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
54 sekundy próby
Większe możliwości Nitro-Chemu
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Mała Orka?
Grzmoty zamiast Goździków
Jelcz coraz silniejszy
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Logistyczna rewolucja w Opolu
Apache w polskich rękach
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Rosomaki na lądzie i morzu
Psiakrew, harmata!
Architekci pola walki
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
NATO i USA o Iranie
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Wypadek w PKW UNIFIL
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Szef MON-u Człowiekiem Roku 2025
Marynarz w koreańskim tyglu
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Pierwsze loty
Zbrodnia i kłamstwo
Nowy BWP potrafi onieśmielić
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Bądź bezpieczny w sieci
Pasja i fart
Our Only One
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
Debata o bezpieczeństwie
Początek wielkiej historii
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Fińska armia luzuje rygory
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Syndrom Karbali
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Antydronowa DIANA w Polsce
Zbrodnia bez kary
Polski sukces w Duńskim Marszu
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Adaptacja i realizm
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO