moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zajęcia zintegrowane 16 Batalionu Zmechanizowanego

11-12 lutego odbyły się zajęcia zintegrowane 16 Batalionu Zmechanizowanego w morąskim garnizonie 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Pomimo kapryśnej aury żołnierze dali z siebie wszystko, a szkolenie odbyło się na najwyższym poziomie, co potwierdziły uzyskane wyniki. Od wczesnych godzin porannych na terenie garnizonu było widać ogromne poruszenie. Żołnierze 16 batalionu zmechanizowanego byli już w pełnej gotowości do działania, kiedy przyjechał dowódca gen. bryg. Jacek Ostrowski. Pojazdy wojskowe oraz cały stan osobowy przemieściły się w nakazany rejon, gdzie najważniejszą rzeczą było zorganizowanie zabezpieczenia bojowego. Maskowanie, organizacja obrony przeciwlotniczej oraz obrony przed bronią masowego rażenia, organizacja łączności, zabezpieczenie logistyczne, to przedsięwzięcia realizowane przez szkolonych w pierwszej kolejności. Jednak nie tylko pododdziały bojowe musiały wykazać się podczas tych zajęć.

Sztab batalionu przeprowadził cały proces decyzyjny. Sprawdzono sposób funkcjonowania komórek organizacyjnych stanowiska dowodzenia w procesie planowania, organizowania oraz wsparcia i zabezpieczenia działań bojowych.

W czasie zajęć zintegrowanych ważne było sprawdzenie realizacji współdziałania pomiędzy elementami ugrupowania bojowego batalionu, jak i systemu obiegu informacji wewnątrz stanowiska dowodzenia oraz w relacjach z przełożonymi i podwładnymi.

Źródło: 20 BZ

red. PZ

autor zdjęć: 20 BZ

dodaj komentarz

komentarze


Pieta Michniowska
Szerszeń z Sochaczewa
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Sportowa rewolucja na AWL-u
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Ostatni lot „Pałera”
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Piksele prawdy w morzu fałszu
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Mundur i bokserskie rękawice
Zbrodnicza farsa
Dawka wiedzy na trudne czasy
Cyfrowa niedyskrecja
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
PIRX-1 na orbicie
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Prezydent RP o szczycie NATO
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Żywią i bronią
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Śmierć w sercu Azji
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Borsuki i roje dronów
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Polski projekt, światowe znaczenie
Paliwowy krwiobieg NATO
Nowa koalicja dronowa
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
USA znów uderzyły w Iran
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Przełomowe porozumienie
Marzenia częściowo spełnione
MON i MSZ o szczycie NATO
Tour przez garnizony
Integracja F-35 rozpoczęta
Połączeni na Bałtyku
Vespa Battle Challenge
Wojna hybrydowa trwa
Morska bryza w dwóch odsłonach
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
W drodze po oficerskie gwiazdki
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Polski Gnom
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Gen wojownika
Wsparcie ma znaczenie
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
NATO zwiększy produkcję broni
Ostatnia niedziela…
Pierwszy krok do specjalsów
Wielki sukces podchorążych z AMW
Dronowy kierunek przyszłości
Saperzy w akcji pod wodą

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO