moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

CPdMZ uhonorowane wyróżnieniem „Benemerenti”

W sobotę, 11 stycznia br. komendant, płk Paweł Chabielski odebrał z rąk Biskupa Polowego Wojska Polskiego, bp Józefa Guzdka wyróżnienie „Benemerenti” przyznane Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych „za profesjonalne przygotowanie polskich żołnierzy i pracowników wojska do służby na misjach zagranicznych, za organizowanie Międzynarodowych Kursów Obserwatorów Wojskowych oraz kultywowanie tradycji Polskich Kontyngentów Wojskowych”.

„Niech to wyróżnienie będzie wyrazem wdzięczności oraz uznania za zasługi i szczególne osiągnięcia w przygotowywaniu polskich żołnierzy i pracowników wojska w służbie pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego”. – podkreślił biskup Józef Guzdek.

Podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie wyróżnienie „Benemerenti” otrzymali również: Dowództwo Garnizonu Warszawa, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Premier, Mateusz Morawiecki w liście odczytanym na uroczystości podkreślił, że wyróżnieni „to jednostki, które w ubiegłym roku zdały najtrudniejszy egzamin z odwagi i odpowiedzialności, wykazały się wyjątkową skutecznością, zaangażowaniem i profesjonalizmem”.

Minister obrony narodowej, Mariusz Błaszaczak w liście do wyróżnionych przekazał wyrazy szacunku i uznania zaznaczając, że „wyróżnienie „Bememerenti” Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego honoruje konsekwencję i odwagę w prezentowaniu opinii i postaw służących umacnianiu najwyższych wartości”.

Pułkownik Paweł Chabielski oraz czterech żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zostało odznaczonych medalami „Milito Pro Christo”, które przyznawane są osobom „dającym świadectwo najwyższym wartościom”.

Galę wręczenia nagród „Benemerenti” uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy.

***
Nagroda „Benemerenti” Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego przyznawana jest od 1995 roku osobom i instytucjom, „dla podkreślenia zasług, które dają świadectwo najwyższym wartościom, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość”.

Tekst: ppor. Ewa Kózka

red. PZ

autor zdjęć: CPdMZ

dodaj komentarz

komentarze


Co dalej z Tarczą Wschód?
Utraceni, lecz nie zapomniani
Sprawdzili się na macie i w ringu
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Kierunek Rumunia
Pod nową czaszą
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Together on the Front Line and Beyond
Ferie z wojskiem
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Partnerstwo daje siłę
Przeprowadzka CSWOT-u
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Experience It Yourself
Pies pomaga walczyć z PTSD
Premier wojenny
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Litwa stawia na poligony
Zimowi podhalańczycy
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Ekstremalnie ważny cel
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Medale na lodzie i śniegu
Amerykański szogun
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
Moc z powietrza
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
Na styku zagrożeń
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Człowiek, który sprzedał ciszę
To nie mogło się udać, ale…
O bezpieczeństwie u prezydenta
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Outside the Box
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Pucharowy medal na desce
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
FORT Kraków otwarty
Co nowego w przepisach?
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Maj polskich żywych torped
PKW „Noteć” – koniec misji
Waiting for the F-35
Partnerstwo Polski i Litwy
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO