moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy wiceminister w MON

Politolog, samorządowiec i wiceprezes partii Porozumienie Marcin Ociepa został dziś powołany na stanowisko sekretarza stanu w MON – poinformował resort obrony na Twitterze. Nowy wiceminister obrony narodowej był wcześniej sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, pełnił też funkcję wiceministra przedsiębiorczości i technologii.

Marcin Ociepa ma 35 lat i od urodzenia związany jest z Opolem. Ukończył studia politologiczne o specjalności europejskiej na tamtejszym uniwersytecie. Jest też absolwentem podyplomowych studiów Master of Business Administration w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Top Public Executive Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, ma także dyplom Master of Public Administration szkoły dla menedżerów IESE Business School w Barcelonie.

Przez kilkanaście lat działał w samorządzie opolskim. Był koordynatorem projektu „Obywatelski Projekt Strategii Rozwoju Miasta Opola – Opole 2050”. W latach 2014–2018 przewodniczył radzie miejskiej w Opolu, a w wyborach samorządowych w 2018 roku został radnym sejmiku województwa opolskiego. Jednocześnie współtworzył partię Polska Razem i w 2015 roku został jej wiceprezesem. Po przekształceniu partii w Porozumienie Jarosława Gowina pozostał jednym z jej wiceprezesów. W tym roku został wybrany posłem na Sejm.

Od lutego 2018 roku Marcin Ociepa był wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii odpowiedzialnym m.in. za sprawy europejskie, politykę przemysłową, współpracę międzynarodową i kontrolę obrotu z zagranicą towarami oraz technologiami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa. W listopadzie tego roku, w związku z przekształceniami w strukturze ministerstw, został sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Nowy wiceminister obrony jest też nauczycielem akademickim w Uniwersytecie Opolskim, prezesem szkoły liderów Collegium Nobilium Opoliense i podharcmistrzem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Został odznaczony przez Prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi, wyróżniono go też m.in. Medalem Politechniki Opolskiej i odznaką „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”.

W najbliższych dniach poznamy zakres obowiązków nowego urzędnika resortu obrony.

AD

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Dwa marzenia spełnione naraz
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Pantera przejdzie do historii
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Premiery Grupy WB na targach zbrojeniowych
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Prawie 9 tys. osób wybrało „Wakacje z wojskiem”
Z prądem i pod prąd
„Wielka ucieczka” okiem historyka
Sojusznicza tarcza antydronowa
Test testu
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Aukcja dla weterana
Tarcza i miecz
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Coraz więcej Alpha Scramble
Walka w dwóch światach
Zmarł gen. Mirosław Różański
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Patrioty pod Płockiem
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Kolejne Czarne Pantery dotarły do Polski
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Abordaż z polskim wsparciem
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Flanka pod strażą
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
„Kryzysowy” Jaśmin
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
„Mewa” na północnym szlaku
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
F-15 dla Polski?
Wojsko szuka tłumaczy, psychologów i BHP-owców na misje
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Kolejne F-35 lecą do Polski
Kolejne nominacje w strukturach armii
Cztery brygady, jeden cel
Battalions of the Future
Przyszłością wojsk pancernych jest działanie różnych środowisk
Gorący lipiec PKW Łotwa
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Trwa nabór do szkół podoficerskich
Armia testuje naziemne drony

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO