moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
16 Dywizja Zmechanizowana mistrzem wojska w futsalu

Już po raz 13. odbyły się mistrzostwa Wojska Polskiego w futsalu. Po raz pierwszy tytuł mistrzowski wywalczyli piłkarze z 16 Dywizji Zmechanizowanej. Czempionat w halowej odmianie piłki nożnej zakończył tegoroczne współzawodnictwo w sporcie powszechnym w siłach zbrojnych. Po raz dziewiąty z rzędu zwycięzcami rankingu została reprezentacja Czarnej Dywizji.

W hali sportowej Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu o medale mistrzostw Wojska Polskiego w futsalu rywalizowało siedem reprezentacji. Po raz pierwszy w historii wojskowego czempionatu w halowej odmianie piłki nożnej o tytule mistrzowskim nie decydował mecz finałowy. O wynikach mistrzostw rozstrzygnęły bowiem mecze każdej drużyny z każdą. Wszystkie reprezentacje rozegrały po sześć spotkań. Dwie najlepsze – drużyna 16 DZ i 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej – zdobyły po 14 punktów, a ponieważ mecz pomiędzy nimi zakończył się remisem 1:1 o podziale medali zadecydował korzystniejszy bilans bramek. Lepszy mieli piłkarze z 16 DZ i to oni po raz pierwszy w historii cieszyli się ze zdobycia tytułu mistrzowskiego. Natomiast brązowe medale wywalczyli reprezentanci sił powietrznych – lotnicy zdobyli 11 punktów.

– Przed dwoma laty zajęliśmy piąte miejsce, przed rokiem trzecie, a teraz pierwsze. Przeskakiwaliśmy o dwie lokaty i wreszcie udało nam się wygrać. Bardzo się cieszymy ze zdobycia tytułu mistrzowskiego. Ciężka praca przyniosła efekty – mówi st. szer. Przemysław Łapiński, trener mistrzowskiej drużyny. Złoci medaliści wygrali cztery mecze i dwa zremisowali. Pokonali drużyny: wojsk obrony terytorialnej (5:0), Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych (4:0), sił powietrznych (1:0) i marynarki wojennej (13:1). Natomiast po punkcie zdobyli w spotkaniach z reprezentacją Czarnej Dywizji (po remisie 1:1) i 12 Dywizji Zmechanizowanej (2:2). W mistrzowskiej ekipie grali: st. chor. sztab. Piotr Osiński, mł. chor. Stanisław Klein, plut. Krzysztof Galiniewski, kpr. Artur Kulesza, st. szer. Przemysław Cyran, st. szer. Marcin Dragun, st. szer. Marcin Mikołajewicz, st. szer. Mariusz Mogilski, st. szer. Błażej Opaliński, st. szer. Piotr Reczek, st. szer. Kamil Ulman i szer. Jan Sidorowicz. Kierownikiem zwycięskiej drużyny jest mł. chor. Janusz Sygnowski.

Broniący tytułu mistrzowskiego piłkarze Czarnej Dywizji przed rokiem wygrali wszystkie mecze, a w całym turnieju stracili tylko jedną bramkę. Tym razem nie zdobyli kompletu punktów w dwóch spotkaniach. Z dorobkiem 14 oczek musieli się zadowolić tytułem wicemistrzowskim. Obrońcy tytułu pocieszają się jednak, że gorszy w tym roku wynik, to efekt zmiany regulaminu rozgrywania mistrzostw. – Przed rokiem rywalizacja odbywała się w formule open, a w tym w turnieju mogli grać tylko żołnierze urodzeni w 1983 roku i wcześniej. To nie te same zawody – podkreśla st. chor. sztab. Tomasz Mucha, grający trener teamu Czarnej Dywizji. Reprezentacja 11 LDKPanc zremisowała 1:1 z drużyną 16 DZ i 2:2 z lotnikami. Pokonała zaś ekipy: WOT (12:2), IWSZ (6:0), 12 DZ (3:2) i marynarki wojennej (3:2). Srebrne medale zdobyli: por. Tomasz Kamiński, st. chor. sztab. Artur Adasik, st. chor. sztab. Tomasz Mucha, st. chor. sztab. Tomasz Szafrański, st. kpr. Tomasz Piecuch, kpr. Waldemar Goliński, st. szer. Krystian Chruścicki, st. szer. Daniel Szkarapat, st. szer. Janusz Szkarapat, szer. Paweł Jankowski I, szer. Paweł Jankowski II i szer. Mateusz Mika.

Trzecie miejsce w turnieju wywalczyła reprezentacja sił powietrznych. Przed rokiem lotnicy zajęli czwartą lokatę, a w meczu o brąz przegrali 2:3 z ekipą 16 DZ. Niestety, ekipie sił powietrznych nie udało się zrewanżować za porażkę w małym finale. Tym razem lotnicy przegrali z reprezentacją 16 DZ 0:1. Była to zresztą jedyna porażka piłkarzy sił powietrznych w turnieju. Lotnicy zremisowali dwa spotkania (1:1 z IWSZ i 2:2 z 11 LDKPanc) i trzy wygrali (2:0 z WOT, 3:0 z 12 DZ i 4:0 z marynarką wojenną). W drużynie, która zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach grali: st. chor. Andrzej Wojciechowski, mł. chor. Zbigniew Kościański, mł. chor. Krzysztof Matuszak, sierż. Jacek Pacyński, sierż. Krystian Sobstel, plut. Krystian Dylewski, plut. Aleksander Lipowski, st. kpr. Jacek Burglin, kpr. Sławomir Ignaszewski, szer. Szymon Hutek, szer. Szymon Kłos i szer. Patryk Przybyła. W ekipie lotników znaleźli się również: chor. Jarosław Karmazy (kierownik drużyny), trener kpr. Piotr Stefankiewicz (trener) i kpr. Łukasz Szeląg (asystent trenera).

Mistrzowie Wojska Polskiego w futsalu.

Poza podium znalazły się drużyny: 12 DZ (IV miejsce; 5 punktów, bramki 10:14), marynarki wojennej (V; 4 punkty, bramki 9:25), IWSZ (VI, 4 punkty, bramki 6:16) i WOT (VII, 4 punkty, bramki 7:25). Królem strzelców turnieju został szer. Mateusz Mika z 11 LDKPanc, który strzelił 13 goli. Natomiast najwszechstronniejszym piłkarzem mistrzostw trenerzy wybrali st. szer. Marcina Mikołajewicza, a najlepszym bramkarzem st. szer. Kamila Ulmana (obaj z 16 DZ).

Mistrzostwa Wojska Polskiego w futsalu zakończyły tegoroczne współzawodnictwo w sporcie powszechnym w Siłach Zbrojnych RP. Po raz dziewiąty z rzędu zwycięzcami rankingu została reprezentacja Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych 1, której trzon tworzą żołnierze 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Czarna Dywizja zgromadziła 150 punktów. Kolejne miejsca zajęli: II – DG RSZ 2 / 12 Dywizja Zmechanizowana (128 punktów), III – DG RSZ 3 / 16 Dywizja Zmechanizowana (121), IV – DG RSZ 4 / Siły Powietrzne (90), V – DG RSZ 6 / Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych (81), VI – DG RSZ 5 / Marynarka Wojenna (71), VII – Wyższe Szkolnictwo Wojskowe (45), VIII – Wojska Obrony Terytorialnej (32), IX – Dowództwo Garnizonu Warszawa (30), X – Żandarmeria Wojskowa (20), XI – Instytucje centralne MON (4).

SZUS

autor zdjęć: Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu

dodaj komentarz

komentarze


Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Niebo bez dominacji
Minister obrony RFN w Polsce
Bez zmian w emeryturach
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
F-35 Changes Everything
Stała baza wojsk USA w Polsce
Na straży nieba
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
„Strzała weterana” spaja środowisko
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Marsz gąsienicowych kolumn
Trening działań połączonych
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Ważne decyzje w Brukseli
AMW oferuje mieszkania
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Ratunek na polu walki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kraków zaprosił weteranów
Święto DGRSZ
Polska szykuje się do produkcji Panter
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Podróż w ciemność
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Apetyt Smoka rośnie
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Umowa na pociski do Patriotów
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Krok w stronę pokoju
Sportowe jubileusze
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Mundur, medale i duma
Kolejny polski F-35 wykonał pierwszy lot
Równanie z „Iksem”
Podchorążowie w dżungli
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Generał z cienia
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Sonda dla Jastrzębia
Premier powołał nową wiceminister obrony
Zełenski traci Order Orła Białego?
Orka tuż, tuż
Szermierze i pięściarki na podium
Królestwo pojazdów
Wsparcie ma znaczenie
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Koło zamachowe gospodarki
Zbrodnicza farsa
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Pancerny Poznań
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Innowacje dla bezpieczeństwa
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Śmierć w sercu Azji
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Polski wkład w operację „Overlord”
Powietrzne cysterny dla Polski

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO