moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy szef sztabu Dowództwa Generalnego RSZ

7 listopada żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód pożegnali szefa sztabu gen. bryg. Piotra Malinowskiego, który został wyznaczony na stanowisko szefa sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

W czasie swojej służby wojskowej gen. bryg. Piotr Malinowski pełnił służbę na wielu stanowiskach służbowych, począwszy od dowódcy plutonu, dowódcy kompanii rozpoznawczej, starszego oficera operacyjnego, poprzez stanowisko dowódcy batalionu, szefa sztabu brygady, zastępcy dowódcy brygady, starszego specjalisty w strukturach NATO oraz dowódcy 17 Brygady Zmechanizowanej. W trakcie służby wojskowej brał udział w wielu ćwiczeniach krajowych oraz międzynarodowych, dwukrotnie pełnił również służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku. Służył także w sztabie dowództwa ACT SEE (ang. Allied Command Transformation, Staff Element Europe) w Mons w Belgii.

Obowiązki szefa sztabu Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód generał Malinowski objął w marcu 2018 roku, na kilka miesięcy przed czekającym dowództwo egzaminem. Jak podczas pożegnania podkreślił dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Motacki, był to czas niezwykle wytężonej pracy. Dowództwo przygotowywało się do najważniejszego sprawdzianu – certyfikacji. W tym trudnym czasie wiedza i doświadczenie generała Malinowskiego były nieocenione. Wspólnie osiągnęliśmy cel, jakim było potwierdzenie zdolności dowództwa do działania oraz osiągnięcie Pełnej Gotowości.

W imieniu swoim oraz żołnierzy dowództwa generał Motacki podziękował odchodzącemu szefowi sztabu za jego ciężką pracę oraz pogratulował wyznaczenia na wyższe stanowisko służbowe.
Gratulujemy Panie Generale!

Tekst: mjr Dariusz Guzenda

red. PZ

autor zdjęć: Biuro Prasowe Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód

dodaj komentarz

komentarze


Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Mosty nad Narwią
Czekając na czołgi
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Medyczne centrum w Krakowie
Strykery w akcji
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Systemy antydronowe poszukiwane
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Wypadek w PKW UNIFIL
Od cyberkursu po mundurówkę
Nauki i nauczki z Afganistanu
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Bieg ku pamięci bohaterów
Pościg Leopardów
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Szef MON-u na Defence24 Days
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Groźny incydent w Libanie
NATO i USA o Iranie
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Jest nowy szef BBN
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wyścig Stalina
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Kosmiczne oko armii
Powrót WAM-u
Zbrodnia bez kary
Świat się zbroi na rekordową skalę
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Kluczowe 30 dni
Wicepremier apeluje o jedność
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Zbrodnia i kłamstwo
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Rzeźnik w rękach GROM-u
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Adaptacja i realizm
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Natarcie w deszczu
„Kryzys” na AWL-u
Ostrosz zamiast Mureny
Mundury noszą ludzie
WAM coraz bliżej Łodzi
Marynarz w koreańskim tyglu
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Polacy w morskiej tarczy
Początek wielkiej historii
Czołgi poszły w las
Bursztynowy wstrząs
Syndrom Karbali
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Lekcja 3 Maja
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO