moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Rozmowy PGZ i MBDA o projekcie niszczyciela czołgów

Techniczne możliwości integracji efektorów na podwoziach oferowanych przez PGZ były głównym tematem spotkania przedstawicieli Polskiej Grupy Zbrojeniowej i MBDA w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia w Grudziądzu. Omówiono także możliwości eksportowe wspólnie opracowanych rozwiązań na rynki trzecie.

Jedna z propozycji niszczyciela czołgów prezentowana przez PGZ na MSPO 2019.

Rozmowy są związane z udziałem PGZ w dialogu technicznym z Inspektoratem Uzbrojenia w programie Ottokar-Brzoza, który zakłada pozyskanie dla Sił Zbrojnych nowych niszczycieli czołgów na podwoziu gąsienicowym. Chociaż program znajduje się w fazie analityczno-koncepcyjnej, PGZ aktywnie przygotowuje się do realizacji potencjalnego zamówienia dla Sił Zbrojnych RP.

Dzisiejsze rozmowy to kolejny krok w rozwijaniu współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej i MBDA. – Naszym priorytetem jest zapewnienie transferu technologii do polskiego przemysłu obronnego, możliwość wejścia w łańcuch dostaw. Połączenie kompetencji PGZ w dziedzinie wozów opancerzonych i oferty naszego partnera zagranicznego potwierdza naszą gotowość do tego, aby dostarczyć polskiej armii sprzęt najwyższej jakości – powiedział Sebastian Chwałek, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

REKLAMA

PGZ wychodzi naprzeciw potrzebom Zamawiającego. – Proponujemy wojsku wielowariantowe rozwiązanie, które spełnia wszystkie wymagania pod względem zdolności wojskowych, korzyści przemysłowych, a także suwerenności w wykorzystaniu sprzętu - dodał Sebastian Chwałek, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Transfer wiedzy i technologii ma zapewnić m.in. gotowość do przeprowadzenia integracji wyrzutni z pojazdami i całym systemem walki, jak również do świadczenia późniejszych usług obsługowych sprzętu. Do tego zapewniamy różne propozycje pozyskiwania rakiet, w tym przypadku pocisku BRIMSTONE – powiedział wiceprezes PGZ.

Oferta PGZ obejmuje cztery konfiguracje niszczycieli czołgów: oprócz platformy BWP-1, to również podwozie PK-9 oraz Uniwersalna Modułowa Platforma Gąsienicowa, a także Modułowe Podwozie Gąsienicowe. Taka modułowa konfiguracja, w postaci trzech demonstratorów, została zaprezentowana podczas kieleckich targów MSPO i została uhonorowana nagrodą Defender. Podpisano wówczas z MBDA UK porozumienie o wspólnym oferowaniu tego rozwiązania na rynki trzecie. PGZ będzie jego liderem i głównym wykonawcą. Wiąże się z możliwością transferu technologii nie tylko samego pocisku, który jest rozwiązaniem zaawansowanym technologicznie, ale także wiedzy i kompetencji potrzebnej do integracji takich pocisków na różnych platformach. W projekcie udział bierze szereg spółek Grupy PGZ – dostawcy podwozi jak HSW, OBRUM czy WZM, ale także integratorzy i potencjalni współproducenci pocisku, jak WZU i MESKO.

***
Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 50 spółek najważniejszych dla polskiego przemysłu obronnego: zakłady produkcyjne, serwisowe i ośrodki badawcze. Zatrudnia ponad 18 tysięcy pracowników i osiąga ponad 5,5 mld złotych rocznego przychodu. PGZ jest producentem innowacyjnych systemów i rozwiązań wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP i formacje sojusznicze.

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. posiadają ugruntowane doświadczenie w zakresie remontów, napraw, i modernizacji systemów rakietowych i artyleryjskich oraz integracji systemów uzbrojenia, łączności, identyfikacji i ostrzegania z platformami lądowymi. W procesie pozyskiwania niszczyciela czołgów i dostaw efektorów od zagranicznych dostawców, kompetencje i doświadczenie WZU S.A. w zakresie integracji systemów są niezbędne do przedstawienia Zamawiającemu efektywnego i komplementarnego rozwiązania.

Źródło: PGZ S.A.

red. PZ

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Prezydent z wizytą w Drawsku
 
Żołnierze w sztafecie pomocy
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
Most do współpracy
Zbiegowie z innego świata
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Prezydent Duda jedzie do USA
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Terytorialsi nie stracą dodatku
Monte Cassino. Aby dobrze wyryć w pamięci
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Ofensywa Tuchaczewskiego
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Na misjach święta inne niż zwykle
Wojsko przeciw wirusowi
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Polskie porty bardziej otwarte
Powstaną kolejne strzelnice
Szef MON w Żelaznej Dywizji
F-16 kończą misję w Estonii
16 sekund Liberatora
Testament Polski Walczącej
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Kajmany na gąsienicach
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Groty z granatnikiem
Informacja Prasowa
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Wyzwania polskiej prezydencji
Weterani w pasiece
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Fordy, a nie Nissany
Laserowa artyleria US Army
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Kraby w Bolesławcu
Z menażką na wakacje
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Online z mistrzami sportu
„Defender” – pracowity poligon saperów
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Amerykanie odmładzają F-16
Współzawodnictwo rozwija
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Ogromne zainteresowanie Soną

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO