moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Absolwenci uczelni wojskowych zdobędą nowe umiejętności

Tegoroczni absolwenci akademii i uczelni wojskowych, którzy uczestniczą w dywizyjnym kursie szkoleniowym spotkali się dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

7 października w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Orzysz rozpoczął się kurs dla absolwentów akademii i uczelni wojskowych promocji 2019, którzy zostali wyznaczeni na pierwsze stanowiska służbowe w jednostkach 16 Dywizji Zmechanizowanej. W rozpoczęciu szkolenia, uczestniczył dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztof Radomski. Obecni byli także dowódcy jednostek podległych 16DZ oraz instruktorzy i wykładowcy, odpowiedzialni za realizację poszczególnych zagadnień szkoleniowych.

Witając oficerów w szeregach 16 Dywizji Zmechanizowanej gen. Radomski przedstawił kierowniczą kadrę z podległych jednostek. W swoim wystąpieniu przedstawił krótko rolę i zadania realizowane przez dywizję w rejonie odpowiedzialności, następnie zaznaczył, że głównym celem kursu jest: - Przygotować Was do wykonywania obowiązków dowódcy plutonu, a zwłaszcza nabycia umiejętności, które zapewnią sprawne organizowanie i prowadzenie zajęć programowych, występując w roli kierownika zajęć i jako instruktora. Dowódca dywizji życzył szkolonym jak najlepszych wyników, jednocześnie podkreślił, że na zakończenie kursu odbędzie się sprawdzian, który oceni poziom zdobytej wiedzy przez uczestników kursu.

Podczas inauguracyjnych wykładów uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z historią powstania, szklakiem bojowym 16 dywizji oraz najważniejszymi sukcesami i zadaniami realizowanymi na przestrzeni stu lat istnienia związku taktycznego. Następnie oficerów zapoznano z zasadniczymi dokumentami, które są niezbędne do prowadzenia zając na szczeblu pododdziału.

Nad efektywnym przebiegiem kursu nadzór sprawuje Pion Szkolenia 16 DZ. Mając to na uwadze, w celu uzyskania jak najlepszych efektów szkoleniowych do prowadzenia zajęć w roli instruktorów wytypowano doświadczoną kadrę - oficerów sztabu i dowódców kompanii. Zajęcia, które realizowane będą do 11 października, pozwolą szkolonym doskonalić merytoryczne i metodyczne umiejętności w wykonywaniu zadań na zajmowanych stanowiskach służbowych.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Adrian Jórski

dodaj komentarz

komentarze


Wsparcie ma znaczenie
Od indeksu do munduru
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Chcą budować dla Amerykanów
Polski wkład w operację „Overlord”
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Sojusz kontra drony
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Groźny incydent w Libanie
Bez zmian w emeryturach
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Generał z cienia
Czerwieńsze będą…
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Biało-czerwona na Monte Cassino
Lotnisko w zanadrzu
NATO rozkłada lotniczy parasol
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
Bałtyk, wspólna sprawa
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Śmierć w sercu Azji
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Nowa baza US Army w Polsce?
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wspólny trening polskich i portugalskich marynarzy
Hegseth odznaczył polskiego generała
Za sterami DORSZ i myśliwców
Latający dron – broń na okręty podwodne
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Ślady, których nie widać
Polsko-kanadyjska współpraca
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Syndrom Karbali
„Oczy i uszy” Bursztynowej Dywizji
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Wielka gra na ukraińskim froncie
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
DIANA szansą dla polskich innowacji
K9, ognia!
Marsz prawdę ci powie
Oswoić „latający komputer”
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Równanie z „Iksem”
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Kraków zaprosił weteranów
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Polsko-estońska współpraca

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO