moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Maraton Selekcja – trzecie starcie

Już 13 października w Bieszczadach odbędzie się trzecia edycja Maratonu Selekcja, którego hasłem przewodnim jest „Nie poddawaj się. Idź własną drogą”. Celem Maratonu-Selekcji jest uczczenie pamięci płk Sławomira Berdychowskiego–Twórcy i Pierwszego Dowódcy Jednostki Wojskowej AGAT (JWA) oraz kierownika pierwszej selekcji do JWA.


Myślą przewodnią Memoriału nie jest rywalizacja a samo uczestnictwo, upamiętnienie poprzez udział i ukończenie Maratonu–Selekcji Pierwszego Dowódcy JW. AGAT. Jednak Maraton–Selekcja ma również za zadanie wynagrodzić tych, którzy chcą wykonać zadanie jak najlepiej. Dlatego przewidziane są dyplomy i możliwe nagrody rzeczowe dla 3 pierwszych miejsc kobiet i mężczyzn w 3 kategoriach:

1. Mundurówka-Rodzaje Sił Zbrojnych i Funkcjonariusze Służb Mundurowych;
2. Mundurówka-cywil (cywil, rezerwa, NSR);
3. Sportowa

Maraton-Selekcja jest organizowany przez Fundację Bieg Rzeźnika, gdzie dzień wcześniej rozegrany zostanie VII Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki więc nic nie stoi na przeszkodzie by wystartować w dówch konkurencjach. 
Pomysłodawcą biegu i współorganizatorem jest mjr rez. Wojciech Zacharków „Zachar”, który był odpowiedzialny za organizowanie selekcji do Jednostki Wojskowej AGAT.

Bieg nawiązuje do jednego z zadań selekcji do Wojsk Specjalnych, kiedy kandydaci muszą się wykazać przede wszystkim ogromną wytrzymałością ponieważ po wielu dniach w górach jednym z najbardziej wyczerpujących zadań jest tzw. maraton, czyli test wytrzymałościowy. Wyznaczony jest on po oznakowanej trasie, ale nie wiadomo ile do mety i co po drodze może ich jeszcze spotkać.

Tym razem na uczestników będą czekać liczne niespodzianki w postaci nietypowych przeszkód i zadań, których jeszcze nie było na żadnych biegach tego typu w Polsce. Jest to bieg dla wszystkich–każdy może spróbować swoich sił, liczy się to, aby uczcić pamięć „Czarnego”–pierwszego Dowódcy JWA.

Trasa biegu nie będzie znana uczestnikom, na trasie będą miejscami rozsiane przeszkody przy których techniki pokonania będą pilnować żołnierze. Będą też strzelania z karabinków AR15 obsługiwane przez 7,62 GROUP firmę prowadzoną przez byłego żołnierza JW GROM. Jeśli jeszcze się wahacie czy spróbować swych sił w tym wyzwaniu zobaczcie jak było rok temu

Zapisz się! Część z opłaty startowej przekazane zostanie na rzecz Fundacji Sprzymierzeni z GROM.

„Polska Zbrojna” objęła Maraton-Selekcja patronatem medialnym. Więcej informacji i pełen regulamin dostępne na stronie organizatora. 

red. PZ

autor zdjęć: Arch. Fundacja Bieg Rzeźnika

dodaj komentarz

komentarze


GROM szkoli przyszłych operatorów
Sprawdzili się na macie i w ringu
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Outside the Box
Dwa razy po 10 km ze zmianą nart
To nie mogło się udać, ale…
Maj polskich żywych torped
ORP „Garland” w konwoju śmierci
„Horyzont” (dla) bezpieczeństwa
„Chcę być ładowniczym czołgu”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Z Ustki do kosmosu
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Invictus, czyli niezwyciężony
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Ostatnia minuta Kutschery
Premier wojenny
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Zatrzymanie pracownika MON-u
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Amunicja dla Pilicy i Rosomaków zamówiona
Bojowy duch i serce na dłoni
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Medycyna pod ostrzałem
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Partnerstwo Polski i Litwy
Są zarzuty dla zatrzymanego pracownika MON-u
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Medal Honoru dla Ollisa
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Na styku zagrożeń
Taniec na „Orle”
Czekamy na pierwsze podium wojskowych
ŻW zatrzymała operatora drona, który spadł na teren wojskowy
HIMARS-y w Rumunii
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Nowy starszy podoficer w SGWP
Pracownik MON-u szpiegował – służby mają dowody
Co nowego w przepisach?
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Terytorialsi konstruktorami dronów
Oko na Bałtyk
Abramsy zaparkowały u pancerniaków z Wesołej
Szwedzi z Piorunami
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Ferie na poligonie, czyli zimowa próba charakteru
Terytorialsi niosą pomoc po wypadku na torach
Buzdygan Internautów – głosowanie
Podwyżki coraz bliżej
Ferie z wojskiem
„Ratownik” o krok bliżej
Partnerstwo daje siłę
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Negocjacje w sprawie gruntów pod bazę śmigłowców
Together on the Front Line and Beyond
Mistrzyni schodzi ze ścianki
Gladius wzmacnia armię
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Zimowi podhalańczycy
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Weterani razem przełamują bariery
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Trzymajcie kciuki za Biało-Czerwonych!
Rusza kwalifikacja wojskowa 2026
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Kolejne Husarze prawie gotowe
Kierunek Rumunia
Klucz do przyszłości
Żołnierze zdominowali zapaśniczą imprezę mistrzowską

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO