moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Festiwal Orkiestr w Mundurach

Muzycy wojskowi, ze Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Policji wystąpią wspólnie na Stadionie PGE Narodowym na Festiwalu Orkiestr w Mundurach. Koncerty mają uczcić 20-lecie wstąpienia Polski do NATO. Poza świetną muzyką organizatorzy zapowiadają wiele innych atrakcji, m.in. pokazy wyszkolenia wojsk specjalnych oraz policji. Festiwal odbędzie się 5 października, a wstęp jest wolny.

Organizatorem Festiwalu Orkiestr w Mundurach jest Ministerstwo Obrony Narodowej, ale wezmą w nim udział również służby mundurowe podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Koncerty są organizowane z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO. „Od godz. 18 do 20 na Stadionie PGE Narodowym wybrzmiewać będą melodie pieśni patriotycznych, a także współczesny repertuar” – informują organizatorzy festiwalu. W muzycznym widowisku wezmą udział Orkiestry Reprezentacyjne: Wojsk Lądowych z Wrocławia, Marynarki Wojennej z Gdyni, Sił Powietrznych z Poznania, Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego z Warszawy oraz orkiestry MSWiA – Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza, Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Warszawy oraz Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna.

 

REKLAMA

Próby przed Festiwalem Orkiestr w Mundurach już trwają. – Mamy wiele zadań na co dzień, więc póki co trenujemy godzinę dziennie, ale na pewno im bliżej koncertu tym próby będą dłuższe – wyjaśnia płk Artur Czereszewski, kapelmistrz Wojskowej Orkiestry Reprezentacyjnej. Jego muzycy będą występować około ośmiu minut. – Wbrew pozorom to wcale nie jest krótko. Jesteśmy jedną z wielu orkiestr występujących podczas festiwalu, więc występy nie mogą być zbyt długie, by utrzymać zainteresowanie słuchaczy – wyjaśnia wojskowy muzyk. Orkiestra specjalnie na festiwal przygotowała nową choreografię, którą wykona Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego. – Aby wszystko świetnie się zgrało, musimy trenować wspólnie. Tu liczą się sekundy, każdy krok musi nastąpić w odpowiednim czasie – mówi płk Czereszewski.

Oprócz występów muzyków na gości odwiedzających Stadion Narodowy będzie czekać wiele dodatkowych atrakcji, m.in. „taniec” Rosomaków, prezentacja wyszkolenia żołnierzy wojsk specjalnych i policjantów na motocyklach. „Koncertowi będzie towarzyszył największy w Polsce piknik wojskowy, na który zapraszamy już od godz. 15” – zachęcają organizatorzy. Wokół Stadionu Narodowego będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy, m.in. czołg Leopard, moździerz samobieżny RAK, pojazdy wojsk specjalnych MATV czy jeden z najnowszych sprzętów, które są w wyposażeniu jednostek Wojska Polskiego – samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD. „Będzie można obejrzeć infrastrukturę szpitala polowego wraz z wyposażeniem oraz KTO Rosomak w wersji medycznej” – dodają organizatorzy. Na pikniku nie zabraknie też żołnierzy. Pojawią się tu przedstawiciele wszystkich formacji – wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych i Żandarmerii Wojskowej oraz wojsk obrony terytorialnej. Swój sprzęt i wyposażenie pokażą żołnierze 6 Brygady Powietrznodesantowej, GROM-u, Nila, Formozy, Agatu i JWK Lubliniec. Na Stadionie Narodowym będzie można również posłuchać o służbie saperów z 2 Pułku Inżynieryjnego. Poza żołnierzami na pikniku będzie można spotkać przedstawicieli policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

Podczas festiwalu będzie można zapytać o służbę w wojsku ekspertów z zespołów rekrutacyjnych działających w kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. „W wojskowym mobilnym zespole rekrutacyjnym dowiecie się co zrobić, by wstąpić w szeregi Wojska Polskiego, rozpocząć naukę na uczelni wojskowej czy w otwartym w tym roku Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym” – zaprasza Ministerstwo Obrony Narodowej.
Wojskowy piknik nie mógłby się odbyć bez kuchni polowej. 5 października na Stadionie Narodowej wojskowi kucharze będą częstować wypiekanym w niej chlebem oraz tradycyjną wojskową grochówką.

KE

autor zdjęć: Michał Wójcik, MON

dodaj komentarz

komentarze


10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
 
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Poprady dla zawiszaków
16 sekund Liberatora
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
F-16 kończą misję w Estonii
Zagłosuj na „Wydarzenie historyczne roku”
Ubiory ochronne z Maskpolu
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Wyjątkowy CWIX
Prezydent Duda jedzie do USA
Ogromne zainteresowanie Soną
Żołnierze usuwają skutki powodzi
Powstaną kolejne strzelnice
Współzawodnictwo rozwija
Podchorążowie szkolą się na ORP „Iskra”
Monte Cassino. Aby dobrze wyryć w pamięci
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
„Defender” – pracowity poligon saperów
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Na legionowskim szpitalu zatknięto wiechę!
Most do współpracy
Kajmany na gąsienicach
Nowe karabinki dla specjalsów
Z menażką na wakacje
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Fordy, a nie Nissany
Wyzwania polskiej prezydencji
Groty z granatnikiem
Amerykanie odmładzają F-16
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Testament Polski Walczącej
Terytorialsi nie stracą dodatku
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Ofensywa Tuchaczewskiego
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Informacja Prasowa
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Na misjach święta inne niż zwykle
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Weterani w pasiece
Kim przekracza granice
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Polskie porty bardziej otwarte
Wojsko przeciw wirusowi
Prezydent z wizytą w Drawsku
Laserowa artyleria US Army
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Response to Emergency
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Online z mistrzami sportu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO