moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy wiceminister w MON

Premier – na wniosek ministra obrony – powołał Pawła Woźnego na stanowisko podsekretarza stanu w MON. Nowy wiceminister zajmie się sprawami międzynarodowymi. – To dla mnie interesujące wyzwanie, będące kontynuacją mojej dyplomatycznej działalności – mówi Paweł Woźny portalowi polska-zbrojna.pl. Wcześniej pracował w m.in. ambasadach w Caracas, Bogocie i Meksyku.

Paweł Woźny odebrał nominację wczoraj. W resorcie obrony będzie odpowiadał głównie za sprawy zagraniczne, którymi zajmował się Tomasz Szatkowski, od lipca ambasador Polski przy Kwaterze Głównej NATO w Brukseli.

– To dla mnie interesujące wyzwanie i podchodzę do niego z dużym zapałem – mówi nowo powołany wiceminister. Dodaje, że praca w MON będzie dla niego kontynuacją dotychczasowej kariery związanej z dyplomacją. – Przez ponad 20 lat byłem pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pracowałem na różnych stanowiskach zarówno w centrali, jak i kilku placówkach zagranicznych. W MON dalej będę zajmował się stosunkami międzynarodowymi, ale moja działalność będzie rozszerzona o nowy aspekt dotyczący bezpieczeństwa, spraw wojskowych i obronności. To dziedzina bardzo interesująca i bardzo ważna dla Polski – mówi Paweł Woźny.

REKLAMA

Nowy wiceminister obrony w resorcie spraw zagranicznych zajmował się m.in. relacjami Polski z państwami Ameryki Łacińskiej, kwestiami dotyczącymi wsparcia dyplomatycznego dla polskich przedsiębiorstw za granicą oraz wsparciem przedstawicieli RP kandydujących na stanowiska w instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym NATO, ONZ i OBWE. Doświadczenie dyplomatyczne Paweł Woźny zdobył także pracując w polskich placówkach zagranicznych. W latach 2001-2006 pełnił obowiązki II sekretarza ds. politycznych, gospodarczych, kulturalnych, prasowych i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Caracas. Później objął stanowisko I sekretarza ds. ekonomicznych, promocji i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Bogocie. W latach 2012-2018 był z kolei kierownikiem Referatu Polityczno-Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Meksyku, odpowiadał także za kwestie bezpieczeństwa. Od lutego do sierpnia 2018 roku pełnił funkcję tymczasowego kierownika placówki dyplomatycznej w Meksyku.

– Obszar mojej działalności w resorcie obrony narodowej wymaga nieustannych kontaktów zagranicznych z naszymi partnerami. Moje doświadczenie na pewno się przyda i będę chciał je wykorzystać na nowym stanowisku – zapowiada wiceminister. Pytany o najbliższe plany, Paweł Woźny zastrzega, że za wcześnie na konkrety. Podkreśla jednak, że będzie kontynuował sprawy już rozpoczęte. – Mam tu na myśli kwestie: współpracy z NATO i Stanami Zjednoczonymi, zwiększenia obecności wojsk Sojuszu w Polsce, ale także ścisłej współpracy z Unią Europejską, państwami Grupy Wyszehradzkiej czy tzw. Dziewiątki Bukaresztańskiej. To zagadnienia wciąż aktualne i bardzo ważne – mówi podsekretarz stanu w MON.

Paweł Woźny urodził się 5 kwietnia 1971 roku. Jest absolwentem neofilologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalność iberystyka) oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych. Był uczestnikiem międzynarodowych kursów i seminariów poświęconych polityce zagranicznej oraz funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Brał udział w m.in. kursie dla dyplomatów zagranicznych w Akademii Dyplomatycznej w Madrycie, Seminar for Senior Diplomats „The EU - A Global Actor” czy kursie dotyczącym „Polityki zagranicznej Meksyku i Ameryki Łacińskiej” zorganizowanym w El Colegio de México.

PG

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Wielonarodowy Korpus ćwiczył dowodzenie
 
Obrona bez polityki
Minister Błaszczak nadal szefem resortu obrony
Doktorant WAT stypendystą Fulbrighta
T-72 strzelają na poligonie
PESCO z polskim projektem
Holownik „Semko” stanął na wodzie
Polscy lekkoatleci pokazali moc
Mariusz Błaszczak prawdopodobnie pozostanie na czele MON
Symbol zaklęty w dacie
Unwanted Treaty
Szanse i zagrożenia rodzimej radiolokacji
Nowa spółka lotnicza PGZ
Weterani w Żelaznej Dywizji
Złoto i srebro maratończyków na zakończenie igrzysk
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Sojusznicza współpraca terytorialsów
Morawiecki: harmonizujmy działania UE i NATO
Runda jesienna ligi piłkarskiej zakończona
Wojsko wchodzi w kadr
W Brukseli o sytuacji w Syrii i na wschodniej flance NATO
Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
Tyraliera terytorialsów
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Polska pomoże Ukrainie walczyć z PTSD
Ludzie niebezpiecznej profesji
Reserves Win Wars
Plan modernizacji technicznej – lotnictwo
Jak Polacy wyzwalali Bredę
Trudna droga
Spielberg’s Stars
Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
Razem się szkolą, razem walczą
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
„Niepodległą mamy we krwi” – czas na podsumowanie
Klasy wojskowe po nowemu
Wyzwania polskiej fotoniki
GROM na kursie działań specjalnych
Studenci w kryzysie
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
ORP „Ślązak” gotowy do służby
Czwarty rozbiór
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
Żołnierze GROM-u na kursie działań specjalnych
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Awanse generalskie dla dziewięciu oficerów
Thin Blue Line
Ministrowie obrony NATO o sytuacji w Syrii
Muzeum w Żaganiu pomaga Spielbergowi
Mroczne serce okupowanej Europy
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
Plan modernizacji marynarki wojennej
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Sukces polskich żołnierzy na igrzyskach w Wuhan
Wołyńskie lwie serca
Geopolityka i nowoczesne technologie dla armii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO