moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy wiceminister w MON

Premier – na wniosek ministra obrony – powołał Pawła Woźnego na stanowisko podsekretarza stanu w MON. Nowy wiceminister zajmie się sprawami międzynarodowymi. – To dla mnie interesujące wyzwanie, będące kontynuacją mojej dyplomatycznej działalności – mówi Paweł Woźny portalowi polska-zbrojna.pl. Wcześniej pracował w m.in. ambasadach w Caracas, Bogocie i Meksyku.

Paweł Woźny odebrał nominację wczoraj. W resorcie obrony będzie odpowiadał głównie za sprawy zagraniczne, którymi zajmował się Tomasz Szatkowski, od lipca ambasador Polski przy Kwaterze Głównej NATO w Brukseli.

– To dla mnie interesujące wyzwanie i podchodzę do niego z dużym zapałem – mówi nowo powołany wiceminister. Dodaje, że praca w MON będzie dla niego kontynuacją dotychczasowej kariery związanej z dyplomacją. – Przez ponad 20 lat byłem pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pracowałem na różnych stanowiskach zarówno w centrali, jak i kilku placówkach zagranicznych. W MON dalej będę zajmował się stosunkami międzynarodowymi, ale moja działalność będzie rozszerzona o nowy aspekt dotyczący bezpieczeństwa, spraw wojskowych i obronności. To dziedzina bardzo interesująca i bardzo ważna dla Polski – mówi Paweł Woźny.

REKLAMA

Nowy wiceminister obrony w resorcie spraw zagranicznych zajmował się m.in. relacjami Polski z państwami Ameryki Łacińskiej, kwestiami dotyczącymi wsparcia dyplomatycznego dla polskich przedsiębiorstw za granicą oraz wsparciem przedstawicieli RP kandydujących na stanowiska w instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym NATO, ONZ i OBWE. Doświadczenie dyplomatyczne Paweł Woźny zdobył także pracując w polskich placówkach zagranicznych. W latach 2001-2006 pełnił obowiązki II sekretarza ds. politycznych, gospodarczych, kulturalnych, prasowych i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Caracas. Później objął stanowisko I sekretarza ds. ekonomicznych, promocji i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Bogocie. W latach 2012-2018 był z kolei kierownikiem Referatu Polityczno-Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Meksyku, odpowiadał także za kwestie bezpieczeństwa. Od lutego do sierpnia 2018 roku pełnił funkcję tymczasowego kierownika placówki dyplomatycznej w Meksyku.

– Obszar mojej działalności w resorcie obrony narodowej wymaga nieustannych kontaktów zagranicznych z naszymi partnerami. Moje doświadczenie na pewno się przyda i będę chciał je wykorzystać na nowym stanowisku – zapowiada wiceminister. Pytany o najbliższe plany, Paweł Woźny zastrzega, że za wcześnie na konkrety. Podkreśla jednak, że będzie kontynuował sprawy już rozpoczęte. – Mam tu na myśli kwestie: współpracy z NATO i Stanami Zjednoczonymi, zwiększenia obecności wojsk Sojuszu w Polsce, ale także ścisłej współpracy z Unią Europejską, państwami Grupy Wyszehradzkiej czy tzw. Dziewiątki Bukaresztańskiej. To zagadnienia wciąż aktualne i bardzo ważne – mówi podsekretarz stanu w MON.

Paweł Woźny urodził się 5 kwietnia 1971 roku. Jest absolwentem neofilologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalność iberystyka) oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych. Był uczestnikiem międzynarodowych kursów i seminariów poświęconych polityce zagranicznej oraz funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Brał udział w m.in. kursie dla dyplomatów zagranicznych w Akademii Dyplomatycznej w Madrycie, Seminar for Senior Diplomats „The EU - A Global Actor” czy kursie dotyczącym „Polityki zagranicznej Meksyku i Ameryki Łacińskiej” zorganizowanym w El Colegio de México.

PG

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Nowa strategia z podpisem prezydenta
 
Byli specjalsi mogą wracać do służby
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Wojsko przeciw wirusowi
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Kajmany na gąsienicach
Żołnierze w sztafecie pomocy
Weterani w pasiece
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Amerykanie odmładzają F-16
Ogromne zainteresowanie Soną
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Ofensywa Tuchaczewskiego
Kraby w Bolesławcu
Współzawodnictwo rozwija
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Online z mistrzami sportu
Monte Cassino. Aby dobrze wyryć w pamięci
F-16 kończą misję w Estonii
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
„Defender” – pracowity poligon saperów
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Wyzwania polskiej prezydencji
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Testament Polski Walczącej
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Laserowa artyleria US Army
Prezydent Duda jedzie do USA
Informacja Prasowa
Z menażką na wakacje
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Zbiegowie z innego świata
Most do współpracy
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
Prezydent z wizytą w Drawsku
16 sekund Liberatora
Fordy, a nie Nissany
Powstaną kolejne strzelnice
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Groty z granatnikiem
Polskie porty bardziej otwarte
Na misjach święta inne niż zwykle
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Terytorialsi nie stracą dodatku
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO