moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Współpraca z ambasadorami na rzecz polityki obronnej

Moim priorytetem jako ministra obrony narodowej jest obronność i bezpieczeństwo - to są istotne elementy mojej misji. Zależy mi na tym, żeby ten cel realizowany był poprzez wzmocnienie postawy odstraszania obronnej NATO, poprzez budowę silnych relacji dwustronnych ze Stanami Zjednoczonymi, poprzez udział w wybranych projektach Unii Europejskiej, poprzez rozwój współpracy wielostronnej w ramach Grupy Wyszehradzkiej - ta współpraca jest bardzo dobra, w ramach Grupy B9 czy w ramach Grupy Północnej. Bardzo dziękuję za otwartość z Państwa strony i za współpracę. Jestem o tym przekonany, że wiele projektów przeprowadziliśmy wspólnie dla dobra Polski – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z ambasadorami.

W piątek, 6 września, szef MON wziął udział w naradzie ambasadorów w Warszawie, której organizatorem jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Tematem wystąpienia szefa MON były priorytety Polski w dziedzinie polityki obronnej.

- Już w listopadzie tego roku około 230 żołnierzy polskich będzie w Libanie. Dołączymy do batalionu irlandzkiego, współpracujemy w tej dziedzinie również z Węgrami. Chciałem podkreślić, że od 4 lat rośnie liczebnie zaangażowanie żołnierzy Wojska Polskiego w misje zagraniczne. Dziękuję Państwu za współpracę i za wspieranie tego kierunku działań - podziękował przedstawicielom Ministerstwa Spraw Zagranicznych minister Błaszczak.

Obecnie mamy 56 attaché obrony i w bliskiej perspektywie liczba ta wzrośnie, gdyż do końca roku planujemy otworzyć jeszcze 2 nowe w Nigerii oraz w Kuwejcie, a w przyszłym roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Liczba attaché obrony z siedzibą w Warszawie także wzrosła - z 38 do 43, to także jest istotne – powiedział minister mówiąc o dobrej współpracy z MSZ w sprawie zwiększenia możliwości oddziaływania poprzez powiększenie liczby attaché obrony.

Narada ambasadorów to cykliczne wydarzenie z udziałem ambasadorów, kierowników przedstawicielstw dyplomatycznych oraz kandydatów na ambasadorów organizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Podczas spotkania omawiana jest bieżąca polityka zagraniczna oraz plany na przyszłość.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: Źródło: MON

dodaj komentarz

komentarze


Maj polskich żywych torped
Polskie MiG-i dla Ukrainy
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
FORT Kraków otwarty
Pod nową czaszą
Partnerstwo daje siłę
Outside the Box
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Pucharowy medal na desce
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Premier wojenny
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
To nie mogło się udać, ale…
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Człowiek, który sprzedał ciszę
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Ekstremalnie ważny cel
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
O bezpieczeństwie u prezydenta
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Moc z powietrza
Utraceni, lecz nie zapomniani
Amerykański szogun
Together on the Front Line and Beyond
Medale na lodzie i śniegu
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Kierunek Rumunia
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Na styku zagrożeń
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Sprawdzili się na macie i w ringu
Litwa stawia na poligony
Przeprowadzka CSWOT-u
Waiting for the F-35
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Experience It Yourself
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Ferie z wojskiem
PKW „Noteć” – koniec misji
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Co dalej z Tarczą Wschód?
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Partnerstwo Polski i Litwy
Pies pomaga walczyć z PTSD
Zimowi podhalańczycy
Co nowego w przepisach?
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO