moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Dumny weteran” – za pomoc rannym i poszkodowanym

Raz w roku żołnierze ranni na misjach przyznają swoją nagrodę. Statuetka „Dumny weteran” trafia do firm lub instytucji, które ich wspierają. W tym roku wyróżnienie otrzymała Egida IT Solutions z Warszawy, która współpracuje ze stowarzyszeniem weteranów. Nagroda została wręczona podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Statuetka przyznawana przez środowisko weteranów przedstawia żołnierza, który mimo odniesionych ran stoi z wysoko uniesioną głową, dumny ze służby dla kraju. O tym, kto dostanie nagrodę decyduje co roku kapituła składająca się z członków Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju. Nagroda trafia do firm lub instytucji, które wspierają rannych żołnierzy. Liczy się nie tylko wysokość pomocy finansowej, ale także długofalowa współpraca. Zwycięzcę członkowie kapituły wybierają w głosowaniu.

W tym roku statuetkę „Dumny weteran” odebrał Andrzej Sieklucki, prezes firmy Egida IT Solutions, która oferuje sprzęt komputerowy oraz świadczy usługi informatyczne. Siekulski opowiada, że po raz pierwszy zetknął się z żołnierzami poszkodowanymi na misjach właśnie na kieleckich targach. – Stoisko naszej firmy było obok stoiska Stowarzyszenia. Pomyślałem, że skoro armia jest jednym z naszych głównych klientów, bo dostarczamy wojsku sprzęt, powinniśmy wesprzeć byłych żołnierzy, którzy potrzebują pomocy. Pomagamy Stowarzyszeniu, by wypełniało ono swoją misję – mówi prezes Egida IT Solutions. I dodaje: – Wiem, że darowizna na rzecz Stowarzyszenia to dobrze wydane pieniądze, bo na koniec każdego roku otrzymuję sprawozdanie, jakie projekty udało się weteranom sfinansować.
Dzięki wsparciu firm i instytucji Stowarzyszenie organizuje turnusy rehabilitacyjne i warsztaty terapeutyczne. Rodziny poszkodowanych znajdujące się w trudnej sytuacji mogą także liczyć na przyznanie zapomogi.

REKLAMA

Nagrodę prezes Egida IT Solutions odebrał na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. W imieniu ministra obrony wręczyli ją Wojciech Drobny, dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych MON, gen. dyw. Maciej Jabłoński, dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej oraz Tomasz Kloc, prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju. – Tą nagrodą chcemy podziękować przedsiębiorcom, którzy nas wspierają. Takich partnerów mamy coraz więcej – mówi Tomasz Kloc. Jak podkreśla, dla weteranów szczególnie ważna jest pomoc ze strony firm niezwiązanych bezpośrednio z branżą zbrojeniową. – Cieszy nas, że także one dostrzegają problemy naszego środowiska – dodaje.

Przedstawiciele Stowarzyszenia także podczas targów zbrojeniowych rozmawiają z przedstawicielami biznesu. – Ubiegając się o dalsze wsparcie, przedstawiamy nasze dotychczasowe dokonania oraz propozycje projektów na przyszłość – dodaje Marek Rzodkiewicz, wiceprezes organizacji. Plany na 2020 roku zakładają m.in. zorganizowanie turnusów rehabilitacyjnych, rodzinnego rajdu rowerowego, spływu kajakowego czy warsztatów psychologicznych.

Dotychczas statuetkę „Dumny weteran” otrzymały m.in. Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach Śląskich (obecnie Rosomak S.A.), Polski Holding Obronny oraz Targi Kielce, organizator Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

 

 

Na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach „Polska Zbrojna” przygotowała wydanie specjalne.

 

Nasze wydawnictwo będziecie mogli bezpłatnie dostać w czasie trwania kieleckiej imprezy na naszym stoisku (stoisko nr D66, hala D), na stoisku Ministerstwa Obrony Narodowej oraz w punkcie prasowym MSPO.

 

Czytelników, którzy nie dotrą na największe w Polsce targi zbrojeniowe, zachęcamy do lektury elektronicznej wersji numeru specjalnego „Polski Zbrojnej”.

 

 

 

 

 

Małgorzata Schwarzgruber

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Walka i dyplomacja
 
Dead to the World
Chorwacki test polskich kadetów
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Nowa misja i nowy sprzęt
A Torn Subcontinent
Polska nie pozostanie osamotniona
Z maratonu programowania do wojska
Oko na Europę
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Terytorialsi na wysokościach
Wojsko wraca do Łomży
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Modernizacja starów 266
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Iranian Chess Game
Sprawdzają Brutusa
Jedna misja, jeden zespół
Thin Blue Line
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Rozpoczynamy nową erę
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Stalin czekał i kalkulował
Umowa na Feniksy
Agresja sowieckiego kolosa
Pamięć o tragedii
GROM Challenge
Polscy weterani i książę Harry
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Klasy wojskowe po nowemu
Samochód do desantowania
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Defendery 2019 – część 4
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
„Górale” zdobywają miasto
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Modernizacja Sokołów
Nowy wiceminister w MON
Selekcja w pigułce
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Cienka niebieska linia
Głos (z) płonącej Warszawy
W Indiach mieli swój drugi dom
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Polskie firmy na targach w Londynie
Irańskie szachy
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Śląskie sceny z życia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO