moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wyrzutnie Wisły z HSW

Huta Stalowa Wola wyprodukuje i zintegruje 16 wyrzutni M903 przeznaczonych do dwóch baterii systemu antyrakietowego Patriot. Dziś kontrakt w tej sprawie podpisali przedstawiciele HSW i firmy Raytheon. – Dzięki tej umowie wejdziemy w globalny łańcuch dostaw amerykańskiego koncernu – mówi Bartłomiej Zając, prezes Huty Stalowa Wola. 

To kolejna międzynarodowa umowa podpisana przez przedstawicieli polskiego przemysłu obronnego podczas tegorocznych targów zbrojeniowych w Kielcach. Kontrakt zawarty pomiędzy Hutą Stalowa Wola a koncernem Raytheon dotyczy produkcji w Polsce wyrzutni amerykańskich systemów rakietowych i przeciwlotniczych Patriot. Szesnaście systemów ogniowych M903 trafi do wyposażenia dwóch baterii, które polska armia zamówiła za ponad 4,7 mld dolarów w marcu 2018 roku.

– To umowa, która otwiera przed nami nowe możliwości biznesowe i technologiczne. Dzięki niej dołączymy do globalnego łańcucha dostaw amerykańskiego koncernu – komentuje prezes Bartłomiej Zając.

Oznacza to, że każde z siedemnastu państw, które jest (lub wkrótce zostanie) użytkownikiem systemu Patriot, będzie mogło zamówić wyrzutnie właśnie w HSW. – Wejście do globalnego łańcucha dostaw Raytheona to naprawdę wielka szansa dla PGZ – przyznał Tom Laliberty, wiceprezes programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Raytheon.

Prezes HSW Bartłomiej Zając dodał, że podpisanie umowy poprzedziły wielomiesięczne negocjacje i ustalenia m.in. dotyczące kwestii technicznych. Dlatego, jak zapewnił, produkcja ruszy dość szybko. Pierwsze wyrzutnie powinny zostać przekazane polskiej armii już w przyszłym roku.

Wartość kontraktu na wyprodukowanie i integrację szesnastu wyrzutni M903 nie została ujawniona.

 

 

Na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach „Polska Zbrojna” przygotowała wydanie specjalne.

 

Nasze wydawnictwo będziecie mogli bezpłatnie dostać w czasie trwania kieleckiej imprezy na naszym stoisku (stoisko nr D66, hala D), na stoisku Ministerstwa Obrony Narodowej oraz w punkcie prasowym MSPO.

 

Czytelników, którzy nie dotrą na największe w Polsce targi zbrojeniowe, zachęcamy do lektury elektronicznej wersji numeru specjalnego „Polski Zbrojnej”.

 

 

 

 

 

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: Raytheon, Krzysztof Wilewski

dodaj komentarz

komentarze

~andy
1567921740
z szumnych zapowiedzi pozyskania technologii budowy rakiet udaje sie tylko uzyskać możliwość budowy wyrzutni ... z kompletnym pominięciem zdolności do budowy czy chodzby serwisowania efektorów ... szkoda bo inni oferenci deklarowali pełny transfer technologii, udział w pracach rozwojowych i fabrykę w Polsce ... czyli wychodzi jak zawsze ...!!! -jak długo będziemy jeszcze udawać że jest wszystko OK i że takie zakupy są dla nas porażką
16-2B-34-1F

Krok w stronę pokoju
DOL(a) pilota
Podchorążowie w dżungli
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Trening działań połączonych
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Jego ofiara – nasza pamięć
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Najzdrowsi z najtwardszych
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Ważne decyzje w Brukseli
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
F-35 Changes Everything
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Uniforms Are Worn by Real People
Zełenski traci Order Orła Białego?
Minister obrony RFN w Polsce
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Obronność, odporność i jeszcze raz pieniądze
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Polski wkład w operację „Overlord”
Sportowe jubileusze
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Równanie z „Iksem”
Lotnicze święto w Lesznie
Apetyt Smoka rośnie
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Łączą nas wspólne cele
Stała baza wojsk USA w Polsce
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Czerwieńsze będą…
Śmierć w sercu Azji
Wsparcie ma znaczenie
Premier powołał nową wiceminister obrony
Kraków zaprosił weteranów
Sojusz kontra drony
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Umowa na pociski do Patriotów
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Koszykarskie widowisko
Na granicy stratosfery
W centrum uwagi
Generał z cienia
Bez zmian w emeryturach
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Koło zamachowe gospodarki
Innowacje dla bezpieczeństwa
Na straży nieba
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Zbrodnicza farsa
Polska szykuje się do produkcji Panter
„Strzała weterana” spaja środowisko
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Mundur, medale i duma
Ruszyły największe targi obronne
Święto DGRSZ
Wielka gra na ukraińskim froncie
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Podróż w ciemność
AMW oferuje mieszkania
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO