moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Bieg Morskiego Komandosa 2019

Przed nami kolejna i jednocześnie wyjątkowa X edycja legendarnego Biegu Morskiego Komandosa im. Gen. Broni Włodzimierza Potasińskiego. Bieg odbędzie się w ostatni weekend sierpnia tj. 31.08.-01.09.2019 w Adventure Park Gdynia Kolibki.

Impreza ta mocno i na stałe wpisał się do kalendarza imprez biegowych i z roku na rok poznajemy kolejnych twardzieli wśród największych twardzieli. 
X edycja Biegu Morskiego Komandosa będzie ponad wszelką wątpliwość wyjątkowa. To nie będzie tylko bieg z przeszkodami, to będzie wyzwanie, test siły charakteru i umiejętności pracy w zespole. Impreza kierowana jest do szerokiego grona sportowego oraz militarnego, czyli najwytrwalszych żołnierzy, biegaczy, a przede wszystkim twardzieli gotowych spróbować swoich sił na bardzo terenowej trasie urozmaiconej licznymi przeszkodami. O czym przekonają się zawodnicy wybrani do dodatkowej, specjalnej kategorii HARD X.

W sobotę 31 sierpnia pierwszy start odbędzie się przed świtem, o godzinie 4 .45-kategoria Hard Historyczny w pełnym umundurowaniu i z karabinami ćwiczebnymi. Następnie starty w kolejnych 7 kategoriach indywidualnych i zespołowych na trasach Sprint - 11 km oraz Hard 22 km. 

Niedziela 1 września to wyzwania dla najmłodszych-Bieg Małego Komandosa w kategoriach wiekowych 3 -16 lat, na dystansach 0,2-2,5 km. Atmosfera szalonej rywalizacji dzieci na terenowej trasie pełnej "komandoskich" przeszkód udziela się rodzicom i kibicom, jest na prawdę na co popatrzeć. Ostatnim etapem BMK jest Operacja Rekrut "Dorwać Komandosa". Tutaj na 7 km trasy poza elementami komandoskiego toru przeszkód, zawodnicy mają dodatkowe zadanie-dorwać dwóch uciekających komandosów, którzy startują 2 minuty przed całą stawką.

Więcej szczegółów na stronie organizatora.

„Polska Zbrojna” objęła X Bieg Morskiego Komandosa patronatem medialnym. 

red. PZ

autor zdjęć: Arch. Bieg Morskiego Komandosa

dodaj komentarz

komentarze


Laboratorium obrony państwa
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
Debiut ogniowy Borsuków
Focus of Every Move
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Wojskowe Schengen coraz bliżej
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Przemyślany każdy ruch
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Oko na Bałtyk
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Życie pod ostrzałem
Oficer od drona
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Outside the Box
Debiut skialpinizmu
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Cztery lata wojny w Ukrainie
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Together on the Front Line and Beyond
Polska poza konwencją ottawską
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Koniec olimpijskich zmagań
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Najwyższe odznaczenie dla Michaela Ollisa
Borsuki, ognia!
Nowe otwarcie w psychiatrii wojskowej
Czas na oświadczenia majątkowe
Sprintem do bobsleja
Morskie koło zamachowe
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Torami po horyzont
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Chciałem być na pierwszej linii
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Skromny początek wielkiej wojny
Podwyżki dla żołnierzy wchodzą w życie
Fenomen podziemnej armii
Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
Walka o pierwszą dziesiątkę
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Kierunek Rumunia
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Desant w Putlos
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
„Jaskółka” na Bałtyku
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Polscy piloci przetarli szlaki w USA
Polski sektor obronny za SAFE
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Spluwaczki w nowej odsłonie
Wojsko wskazało priorytety

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO