moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kolejne porozumienie

W piątek, 9 sierpnia, w Sali Tradycji pancernej brygady zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy 10 Brygadą Kawalerii Pancernej, a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona.

Legnicka uczelnia dołączyła do grona placówek oświaty, które na co dzień współpracują ze świętoszowską jednostką. Porozumienie podpisał Dowódca 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10 BKPanc) pułkownik dyplomowany Artur Pikoń oraz profesor Ryszard Pisarski – Rektor uczelni.

„Mając na uwadze potrzebę wspólnego działania na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem umacniania etosu środowiska żołnierskiego oraz kultywowania chlubnych tradycji Wojska Polskiego, szkolenia proobronnego, integracji środowiska żołnierskiego i młodzieży akademickiej w warunkach profesjonalizacji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (…)” – takimi słowami rozpoczyna się dokument, który od tej pory stanowi podstawę współdziałania jednostki wojskowej ze Świętoszowa oraz szkoły z Legnicy.

Na podstawie podpisanego porozumienia obie strony zadeklarowały podejmowanie wszelkich działań mających na celu popularyzację kształtowania świadomości historycznej i patriotyczno-obronnej żołnierzy brygady, nauczycieli akademickich i studentów uczelni. Ponadto zobowiązały się do wspierania działań dotyczących obronności i bezpieczeństwa państwa.

Chwilę po złożeniu podpisów dowódca 10 BKPanc powiedział:  Jest mi ogromnie miło, że kolejna organizacja wyraziła chęć współpracy z naszą brygadą. Podpisane porozumienie z całą pewnością przyniesie korzyści dla dwóch stron. Dzisiejszy dzień zapoczątkowuje kolejny etap współdziałania z legnicką uczelnią, która już od dłuższego czasu chętnie zapraszała do siebie żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej, przy okazji dni otwartych, które organizowała. Ja oraz moi żołnierze dołożymy wszelkich starań, aby ta współpraca przynosiła wymierne korzyści. Na to samo liczymy ze strony władz uczelni oraz całej społeczności akademickiej.

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona zabrał głos jako drugi. Pan Ryszard Pisarski podziękował dowódcy za możliwość rozpoczęcia oficjalnej współpracy. Wyraził również przekonanie, że zarówno jednostka wojskowa, jak i uczelnia będą zadowolone z uzyskiwanych efektów.

Tekst: kpt. Katarzyna Sawicka

red. PZ

autor zdjęć: Zbigniew Gol

dodaj komentarz

komentarze


Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Polska będzie zbrojna!
Centrum wsparcia dla AH-64E
Więcej pieniędzy dla niezawodowych
Odnaleźć zaginionych
Apache’e kontra drony
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Prezydenckie weto dla SAFE
Zielone światło dla potwora
ASzWoj zaprasza na dzień otwarty
Międzynarodowy poligon AWL
Gala Buzdyganów – transmisja na żywo
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
Ratunek pod ostrzałem
Po pierwsze taktyka i przywództwo
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Kosmiczny Bałtyk
Wojna z Iranem: eskalacja bez przełomu
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Smocze zęby na rosyjskie czołgi
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Rozproszenie, drony i autonomia – logistyka w nowej wojnie
Kierunek: przyszłość
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Rekompensaty dla weteranów
Baza dla sił powietrznych USA powstaje we Wrocławiu
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Leopard nie stoi w kolejce
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Klucz do przyszłości
Powaga w lekkości
Podium po czterech wyścigach na lodzie
PKW Irak ewakuowany
Zakochałam się w slalomie
Patrol z Syriusza
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
AWL stawia na rozbudowę
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Piekło „Pługa”
Cyberterytorialsi uczą się, jak przetrwać w trudnym terenie
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Co kryje Bałtyk
Polski sukces w Duńskim Marszu
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Latający Wartownik dla polskiego wojska
Wodny test Rosomaków
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
OSA wystartowała!
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Buzdygany 2025 wręczone
Francuska tarcza dla NATO
Cel: Podwoić moc
Polskie antydrony z Gdyni

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO