moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Wojskowe Wyzwanie” w Ostrowcu Świętokrzyskim

W niedzielę, 11 sierpnia, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zorganizowało kolejną edycję akcji „Wojskowe Wyzwanie” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zajęcia odbywały się na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego MICHAEL.

Do zadań przystąpiło ponad 20 ochotników. Wszystkich uczestników kampanii przywitał ppłk. Marcin Komarowski. Jak zaznaczył: – Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych to jednostka wojskowa, która jako jedyna w Polsce organizuje już drugą edycję akcji „Wojskowe Wyzwanie”. Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu pierwszą edycją, dajemy możliwość zapoznania się z kunsztem wojskowym również osobom spoza Kielc, które z różnych względów nie mogły uczestniczyć w akcji na terenie jednostki w Kielcach.

Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 13.00 i były realizowane na 6 podpunktach szkoleniowych: zapoznanie ze stopniami wojskowymi, zajęcia z musztry, topografii, celowania z wykorzystaniem urządzenia szkolno-treningowego, posługiwania się środkami ochrony przed skażeniami oraz bieg w hełmie i kamizelce taktycznej na czas i zajęcia sportowe. W punkcie promocyjno-informacyjnym zainteresowani mieli okazję uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości wstąpienia do wojska.

– Postanowiłam, że spróbuję, ponieważ od dziecka zawsze marzyłam, żeby założyć mundur, więc stwierdziłam, że sprawdzę jak to wszystko wygląda. Każde zadanie jest bardzo ciekawe, a zarazem trudne. Wydaje się to dużo prostsze. Natomiast, jeżeli już faktycznie przychodzi do realizowania tego ćwiczenia, no to czasami pojawiają się różne kłopoty – zaznaczyła Joanna Kuczyńska, uczestniczka „Wojskowego Wyzwania”.

Na zakończenie akcji każdy z biorących udział w zajęciach otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki.

Tekst: ppor. Ewa Kózka

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Ewa Kózka

dodaj komentarz

komentarze


Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Pasja i fart
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Rezerwa na nowo
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Akcja młodego terytorialsa
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Prototyp E-7 dla USAF
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Morski lis na polowaniu
Widok z kosmosu
Kosmiczne bezpieczeństwo
Tu będą się kształcić specjaliści od „niewidocznego pola walki”
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Syndrom Karbali
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Fińska armia luzuje rygory
Śmiercionośna Jarzębina
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
Nie tylko błękitne berety
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Wychodzą z cienia. Terytorialsi świętują Dzień Dumy z Munduru
Wojskowe roboty prosto z Polski
Debata o bezpieczeństwie
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Trening w tunelu aerodynamicznym
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Krew, która łączy
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
NATO i USA o Iranie
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Marynarz w koreańskim tyglu
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Początek wielkiej historii
Polski sukces w Duńskim Marszu
Szkoła w mundurze
F-16 na straży
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Sztuka spadania
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Our Only One
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Chłód Bałtyku
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Muzeum na fali
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Borsuki wyszły w pole
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Adaptacja i realizm
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
Psiakrew, harmata!
Testy autonomicznego Black Hawka
Wypadek w PKW UNIFIL
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Buty żołnierzy po nowemu
Pierwsze K9 w Braniewie
Zanim pojadą na wojnę
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO