moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

"Wojskowe wyzwanie" u artylerzystów

Do Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia 10 sierpnia przybyło 58 uczestników "Wojskowego wyzwania", którzy spełnili trzy warunki: wiek 18-50 lat, obywatelstwo polskie i chęć wzięcia udziału w akcji polegającej na spędzeniu dnia w jednostce wojskowej.

Przybyli mogli uczestniczyć w uroczystym apelu, po którym udali się pomnik gen. J. Bema patrona toruńskiego CSAiU, gdzie zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Następnie zostali powitani przez płk. Dariusza Adamczyka, komendanta CSAiU, oraz zostali zapoznani z planem szkolenia i warunkami bhp. Koordynator całego przedsięwzięcia z ramienia toruńskich artylerzystów mjr Ireneusz Bandura zapoznał 58 uczestników z historią, tradycjami i współczesnym obliczem SZ RP oraz CSAiU. Przeprowadził również szkolenie ze znajomości stopni wojskowych. Po wykładzie biorący udział w "Wojskowym wyzwaniu" przebrali się w stroje sportowe i rozpoczęli szkolenie.

Potencjalni kandydaci do służby wojskowej odbywali przeszkolenie z musztry wojskowej, pracy na mapie i posługiwania się busolą, uczyli się zasad strzelania i wykonali zadanie strzeleckie na urządzeniu treningowym Śnieżnik. Ponadto zapoznali się z wyposażeniem CSAiU oraz jego bazą szkoleniową. Największe emocje wzbudziły jednak zawody w przeciąganiu liny. W przerwach między szkoleniem chętni odwiedzali punkt rekrutacyjno-informacyjny Wojskowej komendy Uzupełnień w Toruniu oraz punkt informacyjny 8 Kujawsko-Pomorskiej BOT. Mogli również zobaczyć jak pracują żołnierze 6 Samodzielnego Oddziału Gospodarczego. Po ponad 3-godzinnym szkoleniu udali się na stołówkę żołnierską i zjedli obiad. Po obiedzie wsiedli do ciężarówek wojskowych i pojechali na kolejne szkolenie do ośrodka szkolenia centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

Tekst: mjr Ireneusz Bandura

red. PZ

autor zdjęć: mjr Ireneusz Bandura

dodaj komentarz

komentarze


wGotowości do reakcji
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Noc Dnia Podchorążego
AW149 – moc kawalerii powietrznej!
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Po co wojsku satelity?
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Uczelnie łączą siły
AW149 made in Poland
Więcej Herculesów dla Abramsów
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Wojsko na Horyzoncie
Z Su-22 dronów nie będzie
Nowe Kraby w Sulechowie
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Wojsko przetestuje nowe technologie
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Nowe zasady dla kobiet w armii
Plan na WAM
Razem na ratunek
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Najdłuższa noc
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
Pociski rakietowe dla Husarzy
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
Kapral Bartnik mistrzem świata
Przygotowani znaczy bezpieczni
Polski „Wiking” dla Danii
Komplet medali wojskowych na ringu
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pancerniacy jadą na misję
Polska niesie ogromną odpowiedzialność
Gotowi na zagrożenia cyfrowe
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Czwarta dostawa Abramsów
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
W krainie Świętego Mikołaja
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Dzień wart stu lat
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
The Darker, the Better
Czy Strykery trafią do Wojska Polskiego?
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Niebo pod osłoną
Zwrot na Bałtyk
Mundurowi z benefitami
Gdy ucichnie artyleria
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Wojskowy bus do szczęścia
Skytrucki dla Niemiec
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Militarne Schengen
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Żołnierze zawodowi zasilają szeregi armii
Wojsko ma swojego satelitę!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO