moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Strzelecka rywalizacja

Strzelanie z karabinka Grot, pistoletu VIS 100, a także rzut granatem – to niektóre konkurencje, którym musieli stawić czoła uczestnicy Międzynarodowego Wieloboju Strzeleckiego. Spośród 65 drużyn, które wzięły w nim udział najlepsza okazała się reprezentacja Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca”, która zdobyła Puchar Ministra Obrony Narodowej.

Stowarzyszenie Bractwo Strzeleckie SALWA już po raz 13. zorganizowało Międzynarodowy Wielobój Strzelecki. Aby wziąć w nim udział, na Mazowsze – zawody odbywały się na strzelnicach 1 Brygady Pancernej w Rembertowie i Wesołej – przyjechało 260 osób. Wśród nich byli pasjonaci strzelectwa, rezerwiści, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, a także żołnierze. Wszyscy startowali w czteroosobowych drużynach.

– Naszą brygadę reprezentowały cztery osoby. Razem z nami na zawody przyjechali także Amerykanie, Chorwaci i Rumunii z Batalionowej Grupy Bojowej NATO – mówi kpr. Mariusz Mierzejewski z 15 Brygady Zmechanizowanej. – Muszę przyznać, że nasi sojusznicy radzili sobie całkiem nieźle, mimo że na co dzień nie korzystają z tego rodzaju broni. Szczególnie mocna okazała się ekipa z US Army – dodaje.

REKLAMA

Podczas zawodów uczestnicy musieli wykazać się aż w dziesięciu konkurencjach. Każdy strzelał z karabinów centralnego zapłonu MSBS Grot i AK, RKM, pistoletów centralnego zapłonu VIS 100, CZ P-09, BRS, Glock, rewolweru centralnego zapłonu, karabinka bocznego zapłonu Radom Sport, a także rzucał granatem. – Jestem miłośnikiem broni krótkiej, więc najlepiej poszło mi strzelanie z pistoletów. Podczas zawodów po raz pierwszy miałem w rękach VIS-a 100. Zaskoczyło mnie jak głęboki spust ma ta broń. – relacjonuje żołnierz z 15 BZ. – Ciekawy był też rzut granatem, bo nie chodziło o to, aby rzucić nim jak najdalej, co zazwyczaj ćwiczymy, ale jak najcelniej – podkreśla.

Z przebiegu zawodów bardzo zadowolony jest Andrzej Domański, prezes Stowarzyszenia SALWA. – Cieszę się, bo wszystko poszło zgodnie z planem. Uczestnicy zawodów dali z siebie wszystko, widać było, że są bardzo dobrze przygotowani. To prawdziwi pasjonaci, wielu z nich przyjeżdża na te zawody co roku – mówi.

Najlepszą drużyną podczas XIII Międzynarodowego Wieloboju Strzeleckiego okazała się reprezentacja Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca” z Troszyna. Za zajęcie pierwszego miejsca jej członkowie otrzymali Puchar Ministra Oborny Narodowej. Jednak o tym, jak długo będą się cieszyć nagrodą, zadecydują kolejne zawody. – To puchar przechodni. Na własność może go otrzymać tylko drużyna, która zwycięży w wieloboju trzy razy z rzędu. „Obrońca” wygrał po raz pierwszy, więc będzie musiał się jeszcze wykazać – mówi prezes Salwy. Drugie miejsce w zawodach zajęła drużyna LTS Legionowo, a trzecie – Kaitseliit Pärnu z Estonii.

Podczas zawodów nagrodzono także najlepszą drużynę zagraniczną, najlepszego zawodnika, najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika zagranicznego. Wyłoniono także zwycięzców – indywidualnych i zespołowych w poszczególnych konkurencjach. Wyniki wieloboju są dostępne na stronie organizatora.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Stowarzyszenie Bractwo Strzeleckie SALWA

dodaj komentarz

komentarze


Najpierw „Sonda”, później promocja
 
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Przysięga śląskich terytorialsów
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Śladami Pierwszej Pancernej
Wozy amunicyjne do Raków
Nominacje generalskie w Święto Wojska Polskiego
Wielofunkcyjny scyzoryk
Igrzyska dla Polonusów
XV Bieg Katorżnika – najbardziej błotnista edycja
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Spełniliśmy swój obowiązek
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Sprawdzają Brutusa
Jedna misja, jeden zespół
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Kolejne NUR-y do modernizacji
Najkrwawsze starcie Powstania Warszawskiego
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Wojna wywiadów
Rozpoczynamy nową erę
„Legia Akademicka” w cyberprzestrzeni
Morska Bryza w pobliżu Krymu
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Rivalry on Closed Sea
Rozdarty subkontynent
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Śląskie obchody wojskowego święta
Piknik ze smakiem
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Warszawa walczy, wracamy
Czarny odchodzi do cywila
Przez krew zdobyty Śląsk
Jak dojechać na defiladę 15 sierpnia
Zielonka dla Patriotów
Cienka niebieska linia
F-35 wylądowały w Powidzu
A Wave of Alliances
A Torn Subcontinent
High Confidence Operations
Obrady Rady Unii Europejskiej
„Pułaski” wrócił do kraju
Irańskie szachy
Desant z transportowca-giganta

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO