moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Defilada 15 sierpnia w tym roku w Katowicach

Główne uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego odbędą się w tym roku na Śląsku. Taką decyzję podjął minister obrony Mariusz Błaszczak, by uczcić starania Ślązaków o przyłączenie do odradzającej się Polski. – Defilada odbędzie się w Katowicach, dzień przed setną rocznicą wybuchu I Powstania Śląskiego – mówił dziś szef MON.

Minister obrony przypomniał podczas konferencji w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Katowicach, że Sejm uznał 2019 za Rok Powstań Śląskich. – Dlatego zdecydowałem, że tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się tu na Śląsku – mówił Mariusz Błaszczak. Żołnierze przemaszerują 15 sierpnia ulicami Katowic. – Upamiętniamy w ten sposób 100-lecie wybuchu I Powstania Śląskiego i wielką wolę Ślązaków do tego, aby Śląsk stanowił część odrodzonej Rzeczypospolitej – tłumaczył szef MON.

Zdaniem wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka, zorganizowanie Święta Wojska Polskiego w Katowicach, „podkreśla rangę i znaczenie Śląska dla Polski”. – To będzie dla nas wyraz najwyższego uznania – mówił wojewoda.

Ale to nie jedyne wydarzenie, które ma upamiętniać zryw Ślązaków z 1919 roku. W najbliższą sobotę, w ramach obchodów Roku Powstań Śląskich, odbędzie się wojskowy piknik patriotyczny. – To okazja do porozmawiania z żołnierzami oraz obejrzenia z bliska wojskowych pojazdów, broni i wyposażenia, jakim dysponuje polska armia – zapowiedział minister.

Wcześniej szef resortu odwiedził 131 Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Gliwicach.

SZUS

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


NATO zwiększy produkcję broni
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Tropem tajemnic z przeszłości
Przełomowe porozumienie
PIRX-1 na orbicie
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Barakudy z Polski
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Zatrzymać drona
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Piksele prawdy w morzu fałszu
Drony na Legii
Gotowi na zmiany na polu walki
Sztuka tworzenia kryptonimu
Vespa Battle Challenge
Bramy armii
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Śmierć w sercu Azji
Studenci w koszarach
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Domek Pilota w LAW otwarty
Paliwowy krwiobieg NATO
Dronowy kierunek przyszłości
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Prezydent RP o szczycie NATO
Zbrodnicza farsa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Podróż w ciemność
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pieta Michniowska
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Wsparcie ma znaczenie
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Wielki sukces podchorążych z AMW
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Wojna hybrydowa trwa
USA znów uderzyły w Iran
PKW Irak zostaje w Jordanii
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
Przełomowe zdolności artylerzystów
Szerszeń z Sochaczewa
Bez zmian w emeryturach
Face to Face
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Polski projekt, światowe znaczenie
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Mundur w paczkomacie
Ostatnia niedziela…
Żywią i bronią
NATO liczy wydatki przed szczytem
Mundur i bokserskie rękawice

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO