moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Życzenia od zwierzchnika sił zbrojnych i szefa MON

To wyjątkowy, rodzinny czas. Dziś chcę podziękować Państwu za służbę i pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa – mówił prezydent Andrzej Duda do żołnierzy w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego. W wielkanocnym spotkaniu z przedstawicielami jednostek z całego kraju wziął udział także minister obrony Mariusz Błaszczak. – Tworzymy wojskową rodzinę – podkreślał szef MON.

Na świąteczne spotkanie z prezydentem i ministrem obrony przyjechali do Warszawy żołnierze, weterani i pracownicy wojska. – W poniedziałek razem z panem ministrem spotkaliśmy się z polskimi żołnierzami, którzy służą w Bośni i Hercegowinie. Dziś przyszedł czas, aby podziękować Państwu za służbę i pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa – mówił prezydent Andrzej Duda do zgromadzonych w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego. – Chciałbym, abyście wiedzieli, że trud, który codziennie wkładacie w służbę i pracę, jest dostrzegany i doceniany przez społeczeństwo – dodał.

Zwierzchnik sił zbrojnych podkreślił także, że dokłada wszelkich starań, aby polscy żołnierze mieli jak najlepsze warunki do wykonywania zadań. Wyjaśnił, że chodzi zarówno o uposażenia żołnierzy, jak też najnowocześniejszy sprzęt. Prezydent przypomniał, że zgodnie z niedawno przyjętą ustawą wydatki na obronność do 2030 roku wzrosną do poziomu 2,5 proc. PKB. Zapewnił jednak, że jeśli sytuacja gospodarza kraju na to pozwoli, stanie się to szybciej. – Kupujemy wyposażenie i uzbrojenie drogie, bo chcemy, aby było najlepsze. Tak, aby polskie lotnictwo mogło odejść od poradzieckich samolotów MiG oraz Su i mogło służyć na najlepszych maszynach, jakie w tej chwili są na świecie. Dlatego mamy nadzieję, że uda nam się kupić samoloty F-35 – mówił Andrzej Duda.

REKLAMA

Prezydent przywołał także słowa gen. broni Rajmunda Andrzejczaka, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, który podkreśla, że wojsko powinno „wyjść ze strefy komfortu”. – Zgadzam się z tym. Wyjdźmy z koszar, ćwiczmy mobilność, ale bądźmy też bliżej ludzi. Polacy bardzo się cieszą, gdy widzą polskich żołnierzy – mówił Andrzej Duda.

Za ofiarną służbę dziękował także Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. – Święta Wielkanocne to święta rodzinne. A my tworzymy wojskową rodzinę, bo łączy nas coś więcej niż tylko praca, to poczucie służby – mówił szef MON. – Wiele razy przyglądałem się waszym ćwiczeniom. Zawsze było widać, że nie traktujecie swojej misji jak pracę, lecz bardzo poważne powołanie. Dziękuję wam za to! – dodał.

Minister również nawiązał do kwestii modernizacji polskiej armii. Przypomniał, że niedawno został zatwierdzony „Plan modernizacji technicznej Wojska Polskiego na lata 2019–2026”. – Dzięki temu dokumentowi mamy podstawy prawne i finansowe, aby zmieniać oblicze naszych sił zbrojnych – mówił. Zapewnił, że jest przekonany, iż wkrótce uda się na korzystnych warunkach kupić myśliwce F-35, ale zaznaczył także, że jeszcze w tym miesiącu ma zostać zawarta umowa na pozyskanie śmigłowców dla marynarki wojennej. – To, co przez lata wydawało się niemożliwe, jest właśnie realizowane – podkreślał minister Błaszczak. Dodał także, że dzięki kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” szeregi armii stale się powiększają.

Minister obrony na koniec spotkania zaprosił jego uczestników na defiladę, która odbędzie się 3 maja w Warszawie. – To będzie ważne wydarzenie, bo ono podsumuje 20 lat naszej obecności w NATO i 15 lat w Unii Europejskiej – mówił. – Pokażmy, że jesteśmy dumni z tego, że Wojsko Polskie stoi na straży bezpieczeństwa naszego kraju – zachęcał.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Bitwa o Monte Cassino we wspomnieniach Aleksandra Grobickiego
15 lat JFTC
Szpadzistki bezkonkurencyjne w zawodach o Puchar Świata
Raport w sprawie reparacji od Niemiec
Nowy batalion podhalańczyków
ORP „Lech” niósł pomoc ofiarom symulowanej kolizji na morzu
Kampania wyborcza poza armią
F-16 wracają do Polski
„Dragon ’19” na lądzie, morzu, w powietrzu i w cyberprzestrzeni
22 maja 1919 – błękitna odsiecz Lwowa
Targi Air Fair 2019
Jihadist Mill
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
Ostatnie pożegnanie red. Andrzeja Wernica
Nie bądź głupi, nie daj się zabić
Fabryka dżihadystów
FENIXFS - ręczny inhibitor aerozolowy
ORP „Czajka” pomaga Łotyszom
Don’t Be Stupid, Don’t Get Killed
Wywiad AK w służbie aliantów
Obrady Rady Unii Europejskiej
Zmiana warty na Mazurach
Szef NATO w Warszawie
My, Włosi zawsze będziemy kustoszami pamięci o polskich żołnierzach
Weterani 2 Korpusu przynieśli nam wolność
Polki najszybsze w sztafecie 4x400 m
Modernizacja bombowców
Generałowie i olimpijczycy z „Sokoła”
„Baltic Protector”
Kierunek: Afganistan
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Specjalsi dołączyli do „Projektu Wojownik”
Ich zadanie – zdobyć informację
Wojownicy z 16 Dywizji Zmechanizowanej najlepsi w oktagonie
Medale dla uczestników walk w Karbali
Rodziny cichociemnych spotkały się w Warszawie
Legionowo – kolebka polskiego spadochroniarstwa
Dołącz do zawodowców
75 lat temu Polacy zdobyli Monte Cassino. Cześć i chwała bohaterom!
Modernizacja floty powietrznej
Zmiany w przepisach mundurowych
Region Without a Key
WOT pomaga na Lubelszczyźnie
Święto specjalsów
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
St. szer. Radosław Zawrotniak drugi w Pucharze Świata
Grupa Bojowa gotowa do unijnego dyżuru
W Polsce uczczono żołnierzy gen. Andersa
Jelcze dla Wisły
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
Bieg na Monte Cassino – coś więcej niż sport
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
Pomóżmy bliskim żołnierza
Tu się zadań nie wybiera
Uchylone wrota piekieł
Czarna taktyka Agatu
Śmigłowiec na „Ślązaku”
Ostatnie dni na oświadczenia żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO