moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Mistrzynie z Glasgow w szeregach armii

Służba w wojsku może być dobrym sposobem na życie po zakończeniu kariery sportowej – mówi  Justyna Święty-Ersetic. Utytułowana polska sprinterka wraz z koleżanką z lekkoatletycznej reprezentacji Polski Sofią Ennaoui oraz zapaśnikiem Tomaszem Michalakiem podpisali dzisiaj kontrakt na służbę zawodową w Wojsku Polskim.


Po lewej Justyna Święty-Ersetic, po prawej Sofia Ennaoui.

Od dzisiaj Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu ma troje nowych żołnierzy. W szeregi wojska wstąpili sportowcy: Justyna Święty-Ersetic, Sofia Ennaoui oraz Tadeusz Michalak. Pierwsza z pań to utytułowana sprinterka, specjalistka w biegu na 400 metrów. Na zakończonych w niedzielę 35. Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow zdobyła złoty medal w sztafecie 4x400 m. Sofia Ennaoui startuje na dłuższych dystansach. Jej koronną konkurencją jest bieg na 1500 m. Na tych samych zawodach została wicemistrzynią Europy. Tadeusz Michalak to natomiast utytułowany zapaśnik w stylu klasycznym. Sportowcy podpisali dzisiaj pierwsze kontrakty na dwuletnią służbę w wojsku. Będą ją pełnili na stanowisku strzelca w Wojskowym Zespole Sportowym, który podlega Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.

W pierwszym dniu służby ze sportowcami spotkał się płk Kazimierz Łucki, komendant CSWIiCh. Nowy przełożony pogratulował im sukcesów oraz decyzji o związaniu się z armią. – W zespole sportowym staramy się dbać o zawodników nie tylko wtedy, kiedy odnoszą wielkie sukcesy, ale także po zakończeniu kariery – zapewnił oficer.

– Dla mnie rozpoczęcie służby jest otwarciem pewnej furki na przyszłość. Mam zamiar jeszcze długo trenować i odnosić sukcesy, ale kiedyś przecież wszystko się skończy. Służba w wojsku może być wówczas dobrym sposobem na życie – mówi Justyna Święty-Ersetic. Obie biegaczki, mając w pamięci niedawne przeszkolenie wojskowe, przyznały, że sport wyczynowy i wojsko mają wiele wspólnego. – W jednej i drugiej dziedzinie trzeba być wytrwałym i dobrze zorganizowanym. Wspólną cechą żołnierzy i sportowców jest także punktualność – mówiły zgodnie.

Podczas spotkania płk Kazimierz Łucki za wybitne osiągnięcia wręczył zawodniczkom medale upamiętniające 10-lecie istnienia wrocławskiego centrum.

Po spotkaniu z komendantem sportowcy udali się do różnych komórek dowództwa jednostki, aby dopełnić wszystkich formalności. Między innymi, przeszli obowiązkowe szkolenie BHP, a z wojskowego oddziału gospodarczego pobrali mundury polowe i wyjściowe oraz wyposażenie wojskowe.

Dla zawodników dzisiejsze spotkanie nie było pierwszym dniem w koszarach. Justyna Święty-Ersetic oraz Sofia Ennaoui przeszkolenie wojskowe przeszły w październiku ubiegłego roku, a Tadeusz Michalak w maju 2018 roku. Po szkoleniu podstawowym wszyscy troje złożyli przysięgę wojskową oraz otrzymali stopnie szeregowych rezerwy.

Od dzisiaj będą reprezentowali Wojsko Polskie podczas międzynarodowych zawodów wojskowych. Najważniejsze w tym roku – VII Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe organizowane przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego CISM (Conseil International du Sport Militaire) – odbędą się w październiku w miejscowości Wuhan w Chinach.

Bogusław Politowski

autor zdjęć: Bogusław Politowski

dodaj komentarz

komentarze


Dni Huty Pieniackiej były policzone
 
Zgarnęli złoto w Dolinie Krzemowej!
Stawiamy na rozwój
Obrady Rady Unii Europejskiej
Raki dla zawiszaków
Sojusze na fali
Fleet of the Future
Wielki Mecz: pomoc dla dzieci, szacunek dla żołnierzy
Zmiany w przepisach mundurowych
„Operacja Wuhan” na ostatniej prostej
Kolejna szabla AFN zdobyta
Wielkie święto kawalerii!!!
Air-Landing Outside Comfort Zone
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
„Pułaski” wrócił do kraju
Nowi szturmani w JW Agat
Nowe nakolanniki
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Bomby dla Jastrzębi produkowane w Polsce
Brytyjska „pamiątka”
Formowanie 19 Brygady
Gotowi na F-35?
ORP „Mewa” – historia bliska końca
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Płk Krasnodębski – pierwszy dowódca Dywizjonu 303
Pięcioro żołnierzy medalistami II Europejskich Igrzysk
„Dragon’19” od kuchni
The Chariots of Jihad
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Początek dowódczej drogi
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Tak umierał Wołyń
Polsko-francuska szkoła uczuć
Kierunek: Afganistan
Rywalizacja na zamkniętym morzu
Desant na czeskich spadochronach
Polscy żołnierze wracają do Libanu
F-35 wylądowały w Powidzu
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Defilada na Śląsku pod hasłem „Wierni Polsce”
Zjawimy się tam, gdzie trzeba
Sport nie dzieli, sport łączy
Zdobądź stopień naukowy doktora na WAT
„Mieszko” po wodowaniu
Rozpoczynamy nową erę
Moja „bazówka”
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Pierwsze kroki w „Legii Akademickiej”
Nowy pułk artylerii
„Wojskowe wyzwanie” u pancerniaków
Działalność firm na rzecz obronności
Rozdarty subkontynent
Obława pełna białych plam

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO