moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wizyta dowódcy operacyjnego na Łotwie

W dniach 06-07 lutego delegacja, której przewodniczył dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych generał dywizji Tomasz Piotrowski, przebywała z wizytą na Łotwie.

Dowódcę operacyjnego wyraz z delegacją na lotnisku w Rydze przywitali: Attachѐ Obrony RP na Łotwie ppłk Piotr Pomazany, dowódca 15 GBZ płk Norbert Iwanowski oraz dowódca PKW Łotwa mjr Robert Chupka. Pierwszego dnia wizyty delegacja uczestniczyła w spotkaniu roboczym z Ambasador RP na Łotwie dr Moniką Michaliszyn, które odbyło się w ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Rydze.

Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w NFIU (NATO Force Integration Units) gdzie doszło do spotkania Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych z Szefem JHQ w Rydze MG I. Mogilnijs oraz BG G.Kerlins DCOS Operations. Tematem rozmów była wielopłaszczyznowa współpraca wojskowa.

Następnie delegacja udała się do Bazy Adazi gdzie w trakcie uroczystego apelu odbyła się uroczystość oficjalnego powitania. Podczas uroczystości głos zabrali: Dowódca PKW Łotwa mjr Robert Chupka, który przywitał przybyłą delegację oraz zaproszonych gości, gen. dyw. Tomasz Piotrowski, który w swym wystąpieniu podziękował żołnierzom IV zmiany PKW Łotwa za dotychczasową służbę i zaangażowane w realizację zadań w ramach eFP BG (enhanced Forward Presence Battle Group), jednocześnie podkreślił jak ważną i nieocenioną rolę na rzecz bezpieczeństwa w regionie odgrywa współdziałanie pododdziałów w międzynarodowej strukturze. Dowódca Operacyjny stwierdził również, że obecność żołnierzy eFP jest dowodem na wywiązanie się państw NATO z deklaracji poszczególnych członków sojuszu. W imieniu dowódcy LVA MIBde (łotewskiej brygady piechoty zmechanizowanej) głos zabrał ppłk Oskars Kudlis, który w swym wystąpieniu podkreślił profesjonalizm polskich żołnierzy oraz podziękował za interoperacyjność wszystkich pododdziałów wchodzących w skład eFP BG Łotwa. Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów, po której goście udali się pod pomnik Vienotiba Speks gdzie poprzez zapalenie zniczy uczcili pamięć żołnierzy poległych w misjach.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie gen. Piotrowskiego z Dowódcą eFP Łotwa ppłk Philippe Sauve oraz przedstawicielem LVA MIBde ppłk Oskars Kudlis. Podczas wizyty omówiono dotychczasową współpracę oraz przedstawiono kierunki dalszego działania. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego wpisu w kronice LVA MIBde przez gen. dyw. Tomasza Piotrowskiego oraz wykonaniem wspólnej fotografii.

Na zakończenie wizyty Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych spotkał się z żołnierzami i pracownikami RON IV zmiany PKW Łotwa. Podczas spotkania gen. dyw. Tomasz Piotrowski przedstawił wyzwania stojące przed PKW Łotwa i dokonał wpisu do księgi pamiątkowej życząc personelowi PKW „… sukcesów i osiągania zakładanych celi oraz żołnierskiego szczęścia w realizacji zadań”. Wizyta zakończyła się wymianą upominków oraz wykonaniem pamiątkowego zdjęcia z personelem IV zmiany PKW Łotwa.

Tekst: st. chor. szt. Krzysztof Łukaszewicz

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Janusz Głębocki

dodaj komentarz

komentarze


Rozpoczynamy nową erę
 
Rozdarty subkontynent
Zielonka dla Patriotów
Świętuj z wojskiem na piknikach!
High Confidence Operations
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Kolejne NUR-y do modernizacji
Igrzyska dla Polonusów
Irańskie szachy
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Morska Bryza w pobliżu Krymu
A Wave of Alliances
Piknik ze smakiem
XV Bieg Katorżnika – najbardziej błotnista edycja
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Przysięga śląskich terytorialsów
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Wozy amunicyjne do Raków
Śladami Pierwszej Pancernej
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Spełniliśmy swój obowiązek
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Jak dojechać na defiladę 15 sierpnia
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Nominacje generalskie w Święto Wojska Polskiego
„Legia Akademicka” w cyberprzestrzeni
Czarny odchodzi do cywila
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
A Torn Subcontinent
Obrady Rady Unii Europejskiej
Śląskie obchody wojskowego święta
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
F-35 wylądowały w Powidzu
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Sprawdzają Brutusa
Najpierw „Sonda”, później promocja
Jedna misja, jeden zespół
Warszawa walczy, wracamy
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Przez krew zdobyty Śląsk
Cienka niebieska linia
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Najkrwawsze starcie Powstania Warszawskiego
„Pułaski” wrócił do kraju
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Wojna wywiadów
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Wielofunkcyjny scyzoryk
Desant z transportowca-giganta
Rivalry on Closed Sea

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO