moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wstąp w szeregi 6 MBOT

Na terenie całego kraju rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 26 kwietnia br. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi.

Na terenie województwa mazowieckiego żołnierze będą odpowiadać na pytania potencjalnych ochotników do Mazowieckiej Brygady OT. Służbę w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej pełnią żołnierze zawodowi oraz żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej. W skład Brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp w Grójcu, 62 blp w Radomiu, 64 blp w Pomiechówku i 65 blp w Płocku.

Nasi żołnierze będą opowiadać o służbie w 6MBOT. Będzie można się z nimi spotkać w Powiatowych Komisjach Lekarskich zgodnie z Waszym meldunkiem. Każdy ochotnik, będzie mógł uzyskać informację na temat zasad rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej. Ochotnicy będą mogli porozmawiać z żołnierzami o przebiegu służby wojskowej. Na osoby zainteresowane służbą w Naszej Brygadzie, będzie czekała prezentacja wyposażenia indywidualnego żołnierza oraz obsługiwanego sprzętu.

Żołnierze będą opowiadać o służbie wojskowej, armii oraz miejscowej jednostce. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

Przed komisją są zobowiązani stawić się mężczyźni urodzeni w 2000, a także roczniki 1995–1999, które nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Tegoroczna kwalifikacja dotyczy również osób urodzonych w latach 1998-1999, które zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej oraz kobiet urodzonych w latach 1995-2000, posiadających kwalifikacje przydatne do służby wojskowej.

Potencjalni ochotnicy mieszkający w województwie mazowieckim, mogą zgłaszać się do swoich Wojskowych Komend Uzupełnień, należących do rejonu 6MBOT tj: Warszawa-Śródmieście, Warszawa-Mokotów, Warszawa-Ochota, WKU Radom, WKU Płock oraz WKU Garwolin.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu, 62 blp w Radomiu, 64 blp w Pomiechówku i 65 blp w Płocku. Brygadą dowodzi płk Grzegorz Kaliciak, oficer z 26-letnim doświadczeniem, uczestnik misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie.
Na obecnym etapie rozwoju głównym zadaniem brygady jest dalsze formowanie i szkolenie żołnierzy OT. Mazowieccy Terytorialsi wspierają także lokalne społeczności oraz administracje lokalną.

Tekst: ppor. Jolanta Maciaszek

red. PZ

autor zdjęć: WOT

dodaj komentarz

komentarze


Najpierw „Sonda”, później promocja
 
Wojna wywiadów
Rivalry on Closed Sea
Spełniliśmy swój obowiązek
Przysięga śląskich terytorialsów
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Obrady Rady Unii Europejskiej
Rozdarty subkontynent
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Śląskie obchody wojskowego święta
Przez krew zdobyty Śląsk
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Desant z transportowca-giganta
Irańskie szachy
Najkrwawsze starcie Powstania Warszawskiego
Jak dojechać na defiladę 15 sierpnia
High Confidence Operations
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
„Pułaski” wrócił do kraju
Morska Bryza w pobliżu Krymu
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Zielonka dla Patriotów
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Cienka niebieska linia
A Wave of Alliances
XV Bieg Katorżnika – najbardziej błotnista edycja
A Torn Subcontinent
Rozpoczynamy nową erę
Igrzyska dla Polonusów
Czarny odchodzi do cywila
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Nominacje generalskie w Święto Wojska Polskiego
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Warszawa walczy, wracamy
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Sprawdzają Brutusa
Jedna misja, jeden zespół
F-35 wylądowały w Powidzu
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Wielofunkcyjny scyzoryk
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
„Legia Akademicka” w cyberprzestrzeni
Piknik ze smakiem
Kolejne NUR-y do modernizacji
Śladami Pierwszej Pancernej
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Wozy amunicyjne do Raków
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO