moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Podsumowanie konferencji Public Management 2018

W dniach 15-16 listopada 2018 r. w Zegrzu odbyła się organizowana przez Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa PUBLIC MANAGEMENT 2018 zatytułowana „Współczesne problemy zarządzania, obronności i bezpieczeństwa”.

Przybyłych gości z blisko 40 ośrodków krajowych i zagranicznych przywitali dziekan Wydziału Zarządzania i Dowodzenia, płk dr hab. inż. Tomasz Jałowiec oraz prorektor ds. naukowych ASzWoj, płk dr hab. Tadeusz Zieliński.

Konferencja stanowiła płaszczyznę do wymiany poglądów i doświadczeń oraz przedstawienia najnowszych wyników badań naukowych w zakresie rozwoju zarządzania organizacjami sektora publicznego, prywatnego i non-profit, biorąc pod uwagę aktualne problemy i wyzwania bezpieczeństwa i obronności. – Problematyka zarządzania zasobami obronnymi to obszar interdyscyplinarny, podlegający nieustannym zmianom. Dzisiejsza konferencja, na której spotkali się przedstawiciele tak wielu krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych oraz reprezentanci środowiska gospodarczego stanowi doskonałą okazję do wspólnej dyskusji naukowej nad współczesnymi i prognozowanymi problemami kluczowymi z perspektywy systemu bezpieczeństwa państwa (…) – powiedział płk dr hab. inż. Tomasz Jałowiec, dziekan Wydziału Zarządzania i Dowodzenia.

Spotkanie było również okazją do świętowania 10. rocznicy powstania Wydziału, czemu poświęcona została pierwsza sesja plenarna. Uczestnikom wręczono pamiątkowe albumy, ukazujące historię i kierunki rozwoju WZiD ASzWoj. Kolejne panele dotyczyły aktualnych wyzwań w zakresie zarządzania, obronności i bezpieczeństwa, przy czym ukazywały różnorodność poszczególnych obszarów. Konferencję uświetniła sesja dotycząca perspektyw rozwoju sektora zbrojeniowego i relacji z interesariuszami, w której głos zabrali specjaliści na co dzień zajmujący się praktycznymi aspektami zarządzania. Wśród przedsiębiorstw i instytucji eksperckich znalazły się: Teldat Sp. z o.o., Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. oraz Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia. Ten punkt programu wywołał szeroką dyskusję, dzięki której możliwe było wyartykułowanie głównych problemów, jakie pojawiają się w branży zbrojeniowej oraz szeregu rekomendacji.

Podczas konferencji odbyły się także warsztaty z zakresu budowania marki osobistej w mediach społecznościowych. Poruszane w trakcie warsztatów zagadnienia pozwoliły przybyłym gościom na praktyczne wdrożenie nowych rozwiązań związanych z komunikowaniem się z odbiorcami za pośrednictwem nowoczesnych kanałów przekazu.

 

Atrakcją dla uczestników był występ Orkiestry Wojskowej z Siedlec wraz z solistami. Drugiego dnia obrady prowadzone były w kilku równoległych sesjach tematycznych. Uroczystego podsumowania dwóch konferencyjnych dni dokonał dziekan WZiD. Profesor Jałowiec stwierdził, że: „założone cele konferencji zostały w 100% osiągnięte”. Niezwykle ważna w perspektywie dalszych badań w obszarze nauk o zarządzaniu i jakości w odniesieniu do problemów systemu bezpieczeństwa państwa pozostaje rozwijana przez WZiD ASzWoj krajowa i międzynarodowa współpraca. Jej kluczowym elementem, cieszącym się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem, jest cykliczna konferencja Public Management. Dziekan zaprosił także uczestników tegorocznego spotkania do udziału w kolejnej edycji, która zorganizowana zostanie w 2020 roku.

 

Współorganizatorami VIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej Public Management 2018 były następujące uczelnie wyższe: Wydział Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej, Wydział Zarządzania Akademii Wojsk Lądowych, Instytut Organizacji i Zarządzania Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, Akademia WSB oraz BalticDefence College.

Komitetowi Organizacyjnemu konferencji przewodniczyła dr hab. Aneta Wysokińska-Senkus.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Konferencja została objęta patronatem branżowym firm: Teldat Sp. z o. o., Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno-Technologicznego S.A. oraz Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Autor tekstu: Weronika Kukla

fot. J. Gawliczek, W. Krzeszowski

Patronat medialny sprawowała „Polska-Zbrojna”.

red. PZ

autor zdjęć: Arch. Wydz. Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej

dodaj komentarz

komentarze


Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Wsparcie Państwa Podziemnego dla zrywu w getcie
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
Jakie egzaminy dla kandydatów na podchorążych
Leopards in a Trap
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
Polscy biatloniści wygrali wojskowe zawody
Wojna w świętym mieście, epilog
Minister Błaszczak w Drawsku Pomorskim
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
Życie zaklęte w gablotach
Kampania wyborcza poza armią
Zwiadowcy wkroczyli do miast
Wilno w polskich rękach
Cel – bezpieczna Europa
Sukcesy biegających żołnierzy
Karbala – ikona polskich misji zagranicznych
Sportowcy podsumowali 2018 rok i czekają na igrzyska w Chinach
Natowscy żołnierze w Dolinie Rospudy
Tarcza przeciwko agresji
Żołnierze z medalami w biegach przełajowych
„Bukowo” u brzegów Łotwy
Szef NATO w Warszawie
Święto stołecznego garnizonu
Irackie zapiski gen. Bieńka
Ducha nie wolno tracić
Kolejka dostawców niszczycieli
Żołnierzem możesz się stać, nie musisz się nim urodzić!
Wodowanie „Artemisa”
Życzenia od zwierzchnika sił zbrojnych i szefa MON
„Marsz ’19”. Systemy rakietowe wyjechały na ulice
Bieliki wystartowały. Za sterami podchorążowie
Zajrzyj do poniemieckich bunkrów
Żandarmeria współpracuje z Muzeum Katyńskim
Katyńskie pamiątki
Błękitna Armia przybywa do Polski
Żołnierskie podium mistrzostw Polski w maratonie
Silni w sojuszach – 3 maja defilada w Warszawie
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi
Panie bez taryfy ulgowej
Alarm dla Jastrzębi
Tryumf w cieniu Jałty
Umowa offsetowa na śmigłowce ZOP/CSAR
Więcej wojska w Łomży
Bliski Wschód. Region bez klucza
Do Dęblina przylecą nowe Bieliki
NATO i kosowska łamigłówka
Defilada 3 maja. Kogo zobaczymy na Wisłostradzie?
Premier złożył żołnierzom życzenia świąteczne
Leopardy w pułapce
Odliczanie do majowej defilady
Remont „Piasta” na finiszu
Selekcja do Agatu. Zobacz sam!
Life Enchanted in Museum Display Case
Komandosi uczcili we Włoszech swoich poprzedników
Załoga „Kaszuba” zdała test z obsługi nowej armaty
„Sophia” z nową zmianą
Ostatnie dni na oświadczenia żołnierzy
Świadczyli o zbrodni Sowietów
Prezydent Duda z wizytą na Bałkanach
„Strzelnica w powiecie” – MON czeka na wnioski o dotacje
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO