moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zostań krwiodawcą w stulecie niepodległości

Apteczki, koszulki, gadżety dla graczy, a nawet skok w tandemie z żołnierzami z Jednostki Wojskowej Komandosów – to tylko część nagród, które można wygrać podczas akcji „Niepodległą mamy we krwi”. Najbliższa okazja, aby się do niej przyłączyć, będzie 10 listopada podczas pikników wojskowych, które z okazji Święta Niepodległości organizuje resort obrony.

Akcja „Niepodległą mamy we krwi” to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion i Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Jej celem jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Dotychczas wzięło w niej udział 1100 osób, które oddały ponad 560 litrów krwi. Ale to nie wszystko. Ta statystyka może się zmienić już w weekend. Na pikniki, które odbędą się z okazji Święta Niepodległości przyjadą bowiem mobilne stacje krwiodawstwa.

W stolicy, w Muzeum Wojska Polskiego – bo właśnie tam będzie się odbywał wojskowy piknik – do krwiodawców przyjadą aż dwa autobusy. – Będziemy czekać na dawców od godziny 13.00 do 17.00. Zachęcamy jednak, aby zajrzeć do nas jak najwcześniej, bo dla pierwszych 150 osób przygotowaliśmy okolicznościowe coiny, certyfikaty potwierdzające udział w akcji, a także upominki od HDK Legion i „Polski Zbrojnej” – mówi Piotr Zarzycki, kierownik Wydziału Marketingu i Promocji WIW. – Postaramy się, aby każdy, kto tego dnia przyłączy się do akcji, nie opuścił krwiobusu z pustymi rękoma. Nasi partnerzy, firmy Surge Polonia, Genesis i Pompa Team, z okazji tego wydarzenia przekazali nam dodatkową pulę prezentów – dodaje sierż. Robert Kowalewski, prezes Stowarzyszenia HDK Legion.

Mobilne stacje krwiodawstwa będą czekały na uczestników pikników także w Kielcach, Olsztynie, Ostrołęce i we Wrocławiu. – Zazwyczaj podczas takich akcji, udaje się pozyskać krew od 40 dawców, ale będziemy gotowi na przyjęcie nawet 100 osób – zapewnia Paweł Stawicki z ostrołęckiego oddziału Legionu. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli policjanci, ale organizator liczy również na obecność żołnierzy i funkcjonariuszy innych służb, a także mieszkańców miasta. – Zapraszamy serdecznie. Ci, którzy podczas pikniku zdecydują się na donację po raz pierwszy, a także rekordziści krwiodawstwa będą mogli liczyć na specjalne upominki – dodaje.

Ci, którzy tego dnia nie będą mogli uczestniczyć w pikniku, nie muszą się martwić, bowiem do akcji „Niepodległą mamy we krwi” można się przyłączyć w każdej chwili. Wystarczy w dowolnym centrum krwiodawstwa oddać krew, a następnie zalogować się na portalu Legion HDK i uzupełnić dane o swojej donacji. Warto to zrobić, bo na tych, którzy się zdecydują, czekają nagrody.

Ale to nie wszystko! 12 listopada spośród wszystkich uczestników wylosujemy pięciu szczęśliwców, którzy otrzymają nagrody główne. A jest o co powalczyć! W puli znajdują się m.in. skoki w tandemie z żołnierzami Jednostki Wojskowej Komandosów, multitoole od Militaria.pl, wieczne pióra od „Polski Zbrojnej”, fotel gamingowy od firmy Genesis, apteczki ufundowane przez Helikon-Tex, a także upominki od żołnierzy. Dowództwo Garnizonu Warszawa przekazało pamiątkowe albumy z dedykacją gen. bryg. Roberta Głąba, 18 Dywizja Zmechanizowana – odznakę pamiątkową 18 Dywizji Piechoty i książki z dedykacją gen. bryg. Jarosława Gromadzińskiego, a wojska obrony terytorialnej – „zestawy terytorialsa”. A więc – do dzieła!

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Michał Niwicz, Legion klub HDK

dodaj komentarz

komentarze


Rivalry on Closed Sea
 
Nowi szturmani w JW Agat
Gotowi na F-35?
„Wojskowe wyzwanie” u pancerniaków
Żołnierze WOT wesprą harcerzy
Bomby dla Jastrzębi produkowane w Polsce
Ankona – samodzielna polska operacja
Polsko-francuska szkoła uczuć
Zjawimy się tam, gdzie trzeba
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Nowe nakolanniki
Obława pełna białych plam
Morska Bryza w pobliżu Krymu
Wielki Mecz: pomoc dla dzieci, szacunek dla żołnierzy
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Moja „bazówka”
Polscy żołnierze wracają do Libanu
F-35 wylądowały w Powidzu
Zmiany w przepisach mundurowych
The Chariots of Jihad
Zgarnęli złoto w Dolinie Krzemowej!
„Operacja Wuhan” na ostatniej prostej
Płk Krasnodębski – pierwszy dowódca Dywizjonu 303
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Pierwsze kroki w „Legii Akademickiej”
Rywalizacja na zamkniętym morzu
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Od konfliktu do zgody
Rozpoczynamy nową erę
NATO silniejsze z rezerwistami
Stawiamy na rozwój
Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy
„Dragon’19” od kuchni
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Pięcioro żołnierzy medalistami II Europejskich Igrzysk
Zdobądź stopień naukowy doktora na WAT
Obrady Rady Unii Europejskiej
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Wkręceni w skoki
Sport nie dzieli, sport łączy
ORP „Mewa” – historia bliska końca
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Kierunek: Afganistan
Desant na czeskich spadochronach
Brytyjska „pamiątka”
Rozdarty subkontynent
Raki dla zawiszaków
„Pułaski” wrócił do kraju
Sojusze na fali
Działalność firm na rzecz obronności
Formowanie 19 Brygady
Tak umierał Wołyń
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Kolejna szabla AFN zdobyta
Misja specjalna „Projektu Wojownik”
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Kolejne drony dla WOT-u
Defilada na Śląsku pod hasłem „Wierni Polsce”
Prezydent przedłużył misję „Sophia”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO