moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zostań krwiodawcą w stulecie niepodległości

Apteczki, koszulki, gadżety dla graczy, a nawet skok w tandemie z żołnierzami z Jednostki Wojskowej Komandosów – to tylko część nagród, które można wygrać podczas akcji „Niepodległą mamy we krwi”. Najbliższa okazja, aby się do niej przyłączyć, będzie 10 listopada podczas pikników wojskowych, które z okazji Święta Niepodległości organizuje resort obrony.

Akcja „Niepodległą mamy we krwi” to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion i Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Jej celem jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Dotychczas wzięło w niej udział 1100 osób, które oddały ponad 560 litrów krwi. Ale to nie wszystko. Ta statystyka może się zmienić już w weekend. Na pikniki, które odbędą się z okazji Święta Niepodległości przyjadą bowiem mobilne stacje krwiodawstwa.

W stolicy, w Muzeum Wojska Polskiego – bo właśnie tam będzie się odbywał wojskowy piknik – do krwiodawców przyjadą aż dwa autobusy. – Będziemy czekać na dawców od godziny 13.00 do 17.00. Zachęcamy jednak, aby zajrzeć do nas jak najwcześniej, bo dla pierwszych 150 osób przygotowaliśmy okolicznościowe coiny, certyfikaty potwierdzające udział w akcji, a także upominki od HDK Legion i „Polski Zbrojnej” – mówi Piotr Zarzycki, kierownik Wydziału Marketingu i Promocji WIW. – Postaramy się, aby każdy, kto tego dnia przyłączy się do akcji, nie opuścił krwiobusu z pustymi rękoma. Nasi partnerzy, firmy Surge Polonia, Genesis i Pompa Team, z okazji tego wydarzenia przekazali nam dodatkową pulę prezentów – dodaje sierż. Robert Kowalewski, prezes Stowarzyszenia HDK Legion.

REKLAMA

Mobilne stacje krwiodawstwa będą czekały na uczestników pikników także w Kielcach, Olsztynie, Ostrołęce i we Wrocławiu. – Zazwyczaj podczas takich akcji, udaje się pozyskać krew od 40 dawców, ale będziemy gotowi na przyjęcie nawet 100 osób – zapewnia Paweł Stawicki z ostrołęckiego oddziału Legionu. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli policjanci, ale organizator liczy również na obecność żołnierzy i funkcjonariuszy innych służb, a także mieszkańców miasta. – Zapraszamy serdecznie. Ci, którzy podczas pikniku zdecydują się na donację po raz pierwszy, a także rekordziści krwiodawstwa będą mogli liczyć na specjalne upominki – dodaje.

Ci, którzy tego dnia nie będą mogli uczestniczyć w pikniku, nie muszą się martwić, bowiem do akcji „Niepodległą mamy we krwi” można się przyłączyć w każdej chwili. Wystarczy w dowolnym centrum krwiodawstwa oddać krew, a następnie zalogować się na portalu Legion HDK i uzupełnić dane o swojej donacji. Warto to zrobić, bo na tych, którzy się zdecydują, czekają nagrody.

Ale to nie wszystko! 12 listopada spośród wszystkich uczestników wylosujemy pięciu szczęśliwców, którzy otrzymają nagrody główne. A jest o co powalczyć! W puli znajdują się m.in. skoki w tandemie z żołnierzami Jednostki Wojskowej Komandosów, multitoole od Militaria.pl, wieczne pióra od „Polski Zbrojnej”, fotel gamingowy od firmy Genesis, apteczki ufundowane przez Helikon-Tex, a także upominki od żołnierzy. Dowództwo Garnizonu Warszawa przekazało pamiątkowe albumy z dedykacją gen. bryg. Roberta Głąba, 18 Dywizja Zmechanizowana – odznakę pamiątkową 18 Dywizji Piechoty i książki z dedykacją gen. bryg. Jarosława Gromadzińskiego, a wojska obrony terytorialnej – „zestawy terytorialsa”. A więc – do dzieła!

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Michał Niwicz, Legion klub HDK

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi nie stracą dodatku
 
Sukcesy sportowców w mundurach
Agent w generalskich szlifach
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Witold Pilecki: twórca konspiracji w obozie Auschwitz
Pancerniacy szykują się do misji w Afganistanie
Podchorążowie za sterami Bielików
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
Obradowała Rada Gabinetowa
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Wojsko przeciw wirusowi
Widzieć i nie być widzianym
Ćwiczenia z torpedą
Polskie porty bardziej otwarte
„Spartan” znów na Mazurach
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Na misjach święta inne niż zwykle
F-16 kończą misję w Estonii
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
„Harpun” do walki
Kontrakty na Raki i nowe mundury
Hełm pomoże oddychać chorym na COVID-19
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Granatniki dla GROM-u poszukiwane
Pracowity tydzień flotylli
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Prawdziwi wojownicy
Co z tegorocznym MSPO?
Na zakupy do sklepu AMW
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Święto żołnierzy służących na misjach
NATO walczy z koronawirusem
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych
Przeciwlotnicza Sona
Nowy wiceminister w MON
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Army of Medics
Gotowi na „Defendera”
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Amerykanie odmładzają F-16
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Akcja krwiodawstwa proobronnych
Białe noce podhalańczyków
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
MON nie wycofuje się z MSPO
Partyzanci rozgromili ubeków
Patrioty z polskimi przyczepami
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Ostatnie prace przed „Defenderem”
Online z mistrzami sportu
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Specjalsi świętują
Rubiny w walce z epidemią

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO