moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

MMA w Sokołowie Podlaskim

Dziesięć walk MMA, K-1 oraz w boksie będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę w Sokołowie Podlaskim podczas Gali Armia Fight Night. Wezmą w niej udział również żołnierze, którzy od lat trenują sztuki walki, a na co dzień służą w 1 Brygadzie Pancernej w Wesołej. Wciąż są dostępne bilety na galę. Imprezę patronatem objęła „Polska Zbrojna”. 

Gala Armia Fight Night odbędzie się w najbliższą sobotę w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Kibice sportów walki zobaczą aż dziesięć pojedynków. – Będą to pojedynki MMA, K-1 oraz w boksie – mówi por. Filip Bątkowski, organizator gali, zawodnik MMA, a na co dzień żołnierz 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Walką wieczoru będzie starcie Krzysztofa Gutowskiego, zawodnika MMA, z francuskim zawodnikiem Aymericem Uneauem. Gutowski wraca do klatki po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. – Czy to będzie trudny przeciwnik? Cóż, wystarczy powiedzieć, że w ostatnich trzech walkach wygrywał już w pierwszej rundzie – komentuje Bątkowski. W walkach wezmą też udział żołnierze: szer. Maciej Garbaczewski i szer. Damian Kosiorek z 1 Brygady Pancernej w Wesołej. Obaj zawalczą w kategorii K-1.

Galę ma obejrzeć gen. bryg. Jarosław Gromadziński, dowódca nowo powstałej 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. – Wiem, że generał jest fanem sportów walki, będzie nam bardzo miło gościć go w Sokołowie Podlaskim – mówi Bątkowski. Organizator dodaje, że wciąż marzy o tym, by gala była wydarzeniem wojskowym, by zawodnicy byli wyłącznie żołnierzami. – Mamy świetnych sportowców w mundurach. Czekam z niecierpliwością, aż będą mogli więcej czasu poświęcić MMA – mówi.


Film: Armia Fight Night

Imprezę poprowadzi Łukasz „Juras” Jurkowski, mistrz KSW (Konfrontacja Sztuk Walki, organizacja promująca walki MMA) z 2004 roku, zawodnik MMA oraz jeden z trenerów „Projektu Wojownik” organizowanego dla polskich weteranów misji poza granicami kraju.

Por. Filip Bątkowski od trzech lat organizuje Galę Armia Fight Night. Wcześniejsze edycje odbyły się w Siedlcach i Łomży. Od samego początku w gali biorą udział również żołnierze. – Sporty walki są w wojsku niezwykle popularne i potrzebne. Chcę pokazywać, jak świetnych mamy zawodników w armii, jak dobrze sobie radzą na macie – przekonuje por. Bątkowski. Dodaje, że z przyjemnością obserwuje, jak wiele w wojsku pod tym kątem się zmienia. – Odkąd zacząłem naukę w dęblińskim liceum lotniczym, próbowałem rozwijać kluby sztuk walki. Różnie mi wychodziło, trudno było się przebić przez mur niechęci. Na szczęście teraz wygląda to zdecydowanie lepiej – mówi por. Bątkowski. Opowiada, że dużo się zmieniło, gdy ruszył „Program Wojownik”, czyli specjalne zajęcia ze sztuk walki dla weteranów misji, na które zapraszani są znani ze swoich sportowych osiągnięć trenerzy. Na przykład we Wrocławiu zajęcia z weteranami poprowadził w ostatni wtorek Przemysław Saleta. – Angażuję się w ten projekt całym sercem, jestem też jednym z instruktorów-trenerów – mówi Bątkowski.

Walki Armia Fight Night III:

Walka wieczoru:

MMA 66 kg : Aymeric Uneau (9-9) vs. Krzysztof Gutowski (5-0)

Pozostałe walki:

K1 77kg : Artur Gies vs. szer. Maciej Garbaczewski (5-0)
MMA 61 kg: Igor Wojtas (7-4) vs. Patryk Surdyn (2-0)
MMA 81 kg: TBA vs. Jacek Bednorz (4-4)
Boks +91kg: Jacek Gałązka vs. Bartłomiej Krasuski
MMA 70 kg : Aleksiej Biruh vs. Maciej Kierzkowski (0-1)
MMA do 120 kg: Konrad Dziczek (0-1) vs. Filip Toe (4-2)
MMA 77 kg: Yehor Kniazhentsev vs. Karol Skrzypek (2-0, 2KO)
K1 93 kg: Mateusz Kopeć vs. szer. Kosiorek Damian
MMA pro-am 84 kg: Damian Floriańczyk vs. Michał Rabiej

Bilety na galę są wciąż do kupienia pod numerem telefonu: 889-651-318.

Ewa Korsak

autor zdjęć: arch. Armia Fight Night / terazfoto.pl

dodaj komentarz

komentarze

~Scooby
1537352820
Kolejny awatar. walka wręcz. Najlepiej saperkami w okopach , mogą być bagnety. Najlepsze mieli Japończycy w IIWŚ chyba ze " półtora metra" . Współczesne radary wykrywają sylwetkę człowieka od ok 6 km . Jak nie ma amunicji to trzeba siąść na np. quady i się wycofać .. . p.s. współczesnej wojny nie wygrywa się pięściami . Kto by chciał kopać się z kołowym aparatem bojowym uzbrojonym w KM ... .
DB-3F-9C-53

Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Fabryka pocisków ziemia–powietrze
Polski sukces w Duńskim Marszu
Pierwsze oderwanie od ziemi
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Artylerzyści z Węgorzewa w natarciu
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
AWL stawia na rozbudowę
MON pomoże uczcić ofiary UPA
Fińska armia luzuje rygory
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Polska buduje przewagę w kosmosie
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Kompetencje warte ponad milion dolarów
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Francuski most na Odrze
ASzWoj zaprasza na dzień otwarty
Rekordowa ulga dla Nitro-Chemu
Patrol z Syriusza
Historyczny triumf terytorialsa
Piekło „Pługa”
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Pierwsze K9 w Braniewie
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Początek wielkiej historii
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Polsko-estoński sojusz
Ćwiczą, aby bronić granicy
Program „Narew” się rozkręca
PKW Irak ewakuowany
A może studia na WAT?
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
NATO coraz silniejsze
Testy autonomicznego Black Hawka
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Nie tylko błękitne berety
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Zostać pilotem Apache’a
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Ratunek na szczycie
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Borsuki wyszły w pole
Lasery dla polskiego wojska
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Szkoła pilotów FPV
Debata o bezpieczeństwie
Wojna z Iranem: eskalacja bez przełomu
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Od wirówki do lotu Gripenem
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Czas nadziei, czas pokoju
Buty żołnierzy po nowemu
Wypadek w PKW UNIFIL
„Ślązak” w warsztacie
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO