moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zwierzchnik sił zbrojnych na MSPO

Najważniejszy cel to odnowienie polskiej marynarki wojennej – zapowiedział prezydent Andrzej Duda, który dziś odwiedził Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Zwierzchnik sił zbrojnych podkreślał, że w najbliższych latach marynarka wojenna powinna otrzymać nowe wyposażenie, w tym okręty podwodne.

Prezydent Andrzej Duda zwiedził dziś XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Prócz stoisk wystawców z Polski i zagranicy, odwiedził również wystawę sił zbrojnych, na której prezentują się wojska lądowe, marynarka wojenna, siły powietrzne, wojska specjalne oraz wojska obrony terytorialnej. Obejrzał m.in. wyposażenie pilota F-16 oraz uzbrojenie myśliwców. Żołnierze zaprezentowali mu najnowszy sprzęt – samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad. – Jest tu wiele nowoczesnego sprzętu. Cieszę się, że przynajmniej część znajduje się w wyposażeniu polskiej armii – mówił prezydent Duda. – Systemy Poprad na przykład dosłownie w ostatnich dniach otrzymała jednostka wojskowa w Koszalinie. Jesteśmy też w trakcie realizacji programu „Wisła” i „Narew” – dodał prezydent Duda i podkreślił, że to polski sprzęt produkowany dla polskiej armii.

Prezydent zwrócił uwagę, że niezbędna jest modernizacja polskiej marynarki wojennej. – Niestety dziś marynarka operuje na ponadczterdziestoletnich okrętach. To się musi zmienić. Musimy kupić nowe wyposażenie dla marynarki wojennej, w tym i okręty podwodne – powiedział Andrzej Duda. Dodał, że modernizacja morskiego rodzaju sił zbrojnych powinna się odbyć w najbliższych latach.

Wczoraj, podczas otwarcia MSPO, Andrzej Duda przesłał list do uczestników targów. Zapewnił w nim, że polski przemysł obronny ma ogromne znaczenie dla całego kraju. „Cieszę się, że dużą część ekspozycji zajmują produkty polskich przedsiębiorstw. Oznacza to, że nasz przemysł zbrojeniowy dysponuje potencjałem, który możemy dalej rozwijać. To ważne dla polskiego bezpieczeństwa i polskiej gospodarki, w której, przykładem innych państw, przemysł zbrojeniowy powinien być jednym z kół zamachowych”, pisał prezydent. Dziś potwierdził te słowa. – Polski przemysł zbrojeniowy rozwija się szybko i dynamicznie. Chciałbym, żeby tak było nadal, żeby polscy inżynierowie pracowali, byśmy mieli wyposażenie coraz nowocześniejsze, na poziomie światowym – mówił prezydent. Jednocześnie zaznaczył, że zakupy dla polskiej armii nie mogą się odbywać wyłącznie u polskich producentów. – To oczywiste, że będziemy nabywali wyposażenie także poza granicami naszego kraju – mówił Duda. Podkreślił też, że MSPO to miejsce, gdzie polski przemysł może zaprezentować się klientom zagranicznym, którzy tu przyjeżdżają.

 

W Kielcach trwa XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Jeśli na nim będziecie, koniecznie odwiedźcie stoisko Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Numer naszego stoiska to D-47 w hali D.

Z okazji tegorocznej imprezy wydaliśmy specjalny 140-stronicowy numer „Polski Zbrojnej” zawierający artykuły o żywotnych problemach naszych sił zbrojnych. Piszemy m.in. o tym, jak bardzo potrzebne są naszym siłom zbrojnym nowe śmigłowce i gruntownie analizujemy koncepcję modernizacji czołgu Twardy.

Oprócz specjalnego wydania „PZ” dostaniecie również na naszym stoisku bieżący numer „Polski Zbrojnej” – flagowego miesięcznika Wojska Polskiego, a także inne nasze wydawnictwa: kwartalnik „Polska Zbrojna. Historia”, „Przegląd Sił Zbrojnych” oraz kwartalnik naukowy „Bellona”.


Do zobaczenia na naszym stoisku D-47 w hali D.

 

Ewa Korsak

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Widzieć i nie być widzianym
 
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Granatniki dla GROM-u poszukiwane
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych
Polskie porty bardziej otwarte
Sukcesy sportowców w mundurach
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Online z mistrzami sportu
Partyzanci rozgromili ubeków
Podchorążowie za sterami Bielików
Co z tegorocznym MSPO?
„Harpun” do walki
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Ostatnie prace przed „Defenderem”
Witold Pilecki: twórca konspiracji w obozie Auschwitz
„Spartan” znów na Mazurach
Gotowi na „Defendera”
Terytorialsi nie stracą dodatku
Przeciwlotnicza Sona
MON nie wycofuje się z MSPO
Pracowity tydzień flotylli
Rubiny w walce z epidemią
Army of Medics
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Kierunek: Drawsko Pomorskie
NATO walczy z koronawirusem
Agent w generalskich szlifach
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Wojsko przeciw wirusowi
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Na zakupy do sklepu AMW
Nowy wiceminister w MON
Akcja krwiodawstwa proobronnych
Obradowała Rada Gabinetowa
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Prawdziwi wojownicy
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Patrioty z polskimi przyczepami
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Święto żołnierzy służących na misjach
Pancerniacy szykują się do misji w Afganistanie
Specjalsi świętują
Na misjach święta inne niż zwykle
Kontrakty na Raki i nowe mundury
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Białe noce podhalańczyków
Amerykanie odmładzają F-16
F-16 kończą misję w Estonii
Ćwiczenia z torpedą
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Hełm pomoże oddychać chorym na COVID-19

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO