moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pokazy Air Show coraz bliżej

– Jesteśmy na ostatniej prostej przygotowań. W Polsce są już piloci pakistańskich sił powietrznych, niebawem będą pojawiać się kolejne ekipy. W sumie przylecą piloci z 22 krajów – mówił Wojciech Skurkiewicz, sekretarz stanu w MON podczas konferencji prasowej dotyczącej Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018.

– To będą największe i najdłuższe pokazy w historii tego typu imprez w Polsce. Największa będzie też towarzysząca im wystawa statyczna – podkreślał Wojciech Skurkiewicz. Przypomniał, że w wydarzeniu wezmą udział piloci z 22 krajów. Ponad 100 statków powietrznych zaprezentuje się na radomskim niebie. Dodał, że od wczoraj w Polsce są już m.in. samoloty JF-17 Thunder pakistańskich sił powietrznych. Dziś z kolei na radomskim lotnisku wylądowali piloci łotewskiej grupy „Baltic Bees” na sześciu samolotach Aero L-39C Albatros. Niedługo po nich pojawiła się grupa Royal Jordanian Falcons z Jordanii. – Jesteśmy na ostatniej prostej przygotowań. Pojawią się kolejne ekipy, które tu, w Radomiu, będą przygotowywać się do pokazów. Te treningi, stanowiące preludium do pokazów lotniczych, praktycznie rozpoczynają się w tej chwili – mówił Skurkiewicz. Minister przypomniał, że impreza odbywać się będzie w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stulecia lotnictwa wojskowego w naszym kraju.

Gen. bryg. Krzysztof Żabicki, radca koordynator ds. Air Show, podkreślał, że w tym tygodniu będzie wiele okazji, by podpatrzeć w powietrzu próby gości z zagranicy. – Być może będzie to lekka uciążliwość dla mieszkańców Radomia, ale mając na uwadze rangę wydarzenia, liczymy, że nie będzie to stanowiło dużego problemu – mówił generał. Na ręce generała wiceminister Skurkiewicz złożył podziękowania dla całego zespołu, który przez kilka miesięcy przygotowywał pokazy. – Panie generale, proszę przyjąć wyrazy uznania i podziękowania. Jestem przekonany, że będzie to z wielkim zyskiem dla wszystkich miłośników lotnictwa, którzy przyjadą do Radomia w sobotę i niedzielę – mówi wiceminister.

REKLAMA

Wojciech Skurkiewicz poinformował też zebranych, że wciąż jeszcze można kupić bilety. – Wiemy, że na sobotnie pokazy bilety już się kończą. Ale proszę się nie martwić. Oprócz sprzedaży na portalu e-bilet i w punktach informacji turystycznej w Radomiu, zdecydowaliśmy, by w dniach imprezy uruchomić sprzedaż w kasach biletowych przed wejściem na radomskie lotnisko. Będą one czynne od 8.30 – mówił wiceszef MON. Dodał, że program niedzielnych pokazów będzie niemal analogiczny do programu sobotniego. Bramy lotniska zostaną otwarte o dziewiątej, a pokazy potrwają do 19.

Blok powietrzny otworzy przelot jednego z najnowszych samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT w biało-czerwonym malowaniu w asyście zespołu „Biało-Czerwone Iskry”. – Warto zwrócić uwagę, że te radomskie pokazy będą kontynuacją uroczystości, które w czwartek i piątek będą odbywać się w Dęblinie. Zapraszamy wszystkich, bo w tych dniach będziemy chwalić i sławić polskich lotników – mówił Skurkiewicz.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze odbędą się po raz szesnasty. W tym roku staną się częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i setnej rocznicy powstania wojskowego lotnictwa. Przez dwa dni (25–26 sierpnia) na niebie zaprezentują się odrzutowce, myśliwce, transportowce i śmigłowce. Pokazom w powietrzu będą towarzyszyły wystawy statyczne maszyn sił powietrznych oraz sprzętu i wyposażenia pozostałych rodzajów sił zbrojnych, a także strefy tematyczne dla zwiedzających.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
 
Kajmany na gąsienicach
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Brawurowe zagony motorowe
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Na misjach święta inne niż zwykle
Terytorialsi nie stracą dodatku
Fordy, a nie Nissany
Groty z granatnikiem
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Wojsko przeciw wirusowi
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
„Defender” – pracowity poligon saperów
Prezydent Duda jedzie do USA
F-16 kończą misję w Estonii
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Laserowa artyleria US Army
16 sekund Liberatora
Z menażką na wakacje
Zbiegowie z innego świata
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Kraby w Bolesławcu
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Powstaną kolejne strzelnice
Minister Błaszczak dziękuje medykom
Żołnierze w sztafecie pomocy
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Online z mistrzami sportu
Informacja Prasowa
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Polskie porty bardziej otwarte
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Testament Polski Walczącej
Ogromne zainteresowanie Soną
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Amerykanie odmładzają F-16
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Most do współpracy
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Ofensywa Tuchaczewskiego
Współzawodnictwo rozwija
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO