moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Życzenia Polaków dla Ojczyzny

Specjalną pamiątkową księgę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Jej pomysłodawcą jest Mariusz Błaszczak, szef resortu.  – Napiszmy za co Polskę kochamy, cenimy i szanujemy, z czego jesteśmy dumni – napisał na pierwszej stronie minister obrony narodowej.

MON chce, by jak najwięcej Polaków włączyło się w akcję i poprzez życzenia pokazało swoją radość z życia w wolnej ojczyźnie. W założeniu księga ma się stać skarbnicą najpiękniejszych życzeń dla Polski. – Rok jubileuszu odzyskania niepodległości jest doskonałą okazją do złożenia życzeń Ojczyźnie. Napiszmy za co Polskę kochamy, cenimy i szanujemy, z czego jesteśmy dumni – napisał na pierwszej karcie księgi Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej i pomysłodawca księgi.

Do pamiątkowej księgi 100-lecia odzyskania niepodległości będzie mógł się wpisać – 15 sierpnia w dniu Święta Wojska Polskiego – każdy Polak. Będą trzy okazje do złożenia życzeń. Najpierw od godz. 9 do 12 księga zostanie wyłożona przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Potem od 13 do 15 życzenia skierowane do Ojczyzny będzie można wpisać przy Multimedialnym Parku Fontann. Od godz. 16 do 22 księga ponownie wróci na plac Piłsudskiego.

Życzenia od Polaków

Specjalna Pamiątkowa Księga z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości powstała też z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy.  Na pierwszej stronie znalazły się podpisy prezydenta Polski, marszałków Sejmu i Senatu. –  Księga jest dowodem żywych więzi pamięci i tożsamości i widomym znakiem woli naszej wspólnoty, pragnącym kultywować narodową tradycję i dziedzictwo – można przeczytać na pierwszych stronach.

Po raz pierwszy księga została wyłożona podczas Zgromadzenia Narodowego 5 grudnia 2017 r. zwołanego w 150 rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Jak dotąd wpisali się do niej m.in. posłowie i senatorowie, harcerze, a w czerwcu tego roku także przywódcy państw Bukareszteńskiej Dziewiątki, m.in. prezydenci Rumunii, Litwy, Węgier, Słowacji i Bułgarii. Księga towarzyszyła prezydentowi także podczas podróży zagranicznych. Zabrał ją m.in. do Kuwejtu, gdzie 21 grudnia odwiedził polskich żołnierzy pełniących misję.
Obecnie Niepodległościowa Księga Prezydencka jest wyłożona na Jasnej Górze.  Pozostanie tam do końca sierpnia.

Inicjatywy składania życzeń ojczyźnie w różnych formach podejmowane są też lokalnie. Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach np. zachęca do przysyłania życzeń drogą e-mailową lub na specjalnie przygotowanych okolicznościowych kartach pocztowych. A do końca roku życzenia dla Polski mogą wpisywać w księgę pamiątkową „Lubraniec dla Niepodległej” chętni mieszkańcy gminy. Akcje polegające na składaniu życzeń dla ojczyzny prowadzą też szkoły, urzędy miast  i portale internetowe.

Paulina Glińska

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze

~ja
1534273860
Życzenia dla Polski: Polsko! Kochamy cię bardziej niż wszyscy politycy razem wzięci. Polsko! Życzymy ci wszystkiego najlepszego, tak bezinteresownie nie zajmując żadnych intratnych stanowisk. Polsko! Zadbaj o Polaków żyjących we własnym kraju bo politycy tego nie potrafią/nie chcą. Polsko! Bądź dobra dla Polaków, a nie dla obcych kulturowo, którzy przybywają by cię/nas okraść z naszej ziemi bronionej z dziada pradziada. Polsko! Życzymy ci siły w powyższym!
C9-A8-37-B1

Cienka niebieska linia
 
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Rusza budowa szpitala w Legionowie
„Operacja Wuhan”: Strzelectwo
Jani, cudem ocalony
Niechciany traktat
Zmarł trzeci z rannych saperów
Klasy wojskowe po nowemu
Nowe odrzutowce dla pogotowia lotniczego
Raki strzelały na Bałkanach
Życie po zdjęciu munduru
Bożeny do modyfikacji
Maraton po bieszczadzkich szlakach
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Wojskowe szkolenie dla studentów
Wabik z WAT-u
Nowy wiceminister w MON
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Lotem przeciw bolszewikom
Nowe spojrzenie na 1939 rok – debata historyków
Niezwyciężeni znowu trenują
68W Means Lifesaver
Nowa misja i nowy sprzęt
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Kolejne Raki dla wojska
Stan poszkodowanych saperów jest poważny
Groty i VIS-y dla armii
Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
Thin Blue Line
Fort zagłady
68W znaczy ratownik
Snajper walczy także z wiatrem
Trening medyczny przed misją
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Gavia na Atlantyku
Materiały wybuchowe trzeba „czuć”
Aviation Detachment, czyli F-16 w akcji
Rozpoczynamy nową erę
„Operacja Wuhan”: Pływanie
Wypadek saperów
Wyjątkowa operacja minerów
Rescue Like You Would in a War
Wsparcie dla saperów
Na strzelnicy w szczytnym celu
Osa na patrole
W drodze po zwycięstwo
„Operacja Wuhan”: Pięciobój nowoczesny i szermierka
Sosnkowski przywrócony
Iranian Chess Game
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
„Operacja Wuhan”: Boks, judo kobiet i zapasy
„Albatros” już na wodzie
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
„Operacja Wuhan”: Lekka atletyka
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Ponad 520 miliardów zł na uzbrojenie Wojska Polskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO