moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sztab Generalny uczcił wojskowe święto

Dziękuję za to, co Sztab Generalny robi. Bez waszego intelektu, bez ogromu analiz, bez pełnej odpowiedzialności za zadania, sprawność Sił Zbrojnych nie byłaby możliwa – mówił w piątek na uroczystej zbiórce z okazji Święta Wojska Polskiego gen. broni Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Uroczysta zbiórka kadry i pracowników odbyła się dziś w siedzibie Sztabu Generalnego WP w Warszawie. Okazją było zbliżające się Święto Wojska Polskiego. Podczas uroczystości odczytany został list Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej. – Święto Wojska Polskiego to szczególny dzień nie tylko dla naszych żołnierzy, ale i dla całego polskiego społeczeństwa. To okazja do wspólnego manifestowania naszego patriotyzmu i przywiązania do wspaniałych tradycji polskiego oręża oraz czas na podziękowanie naszym żołnierzom za ich wierną służbę ojczyźnie. Dziękuję za oddanie sprawie obronności naszego kraju i za codzienny wysiłek przyczyniający się do rozwoju naszych Sił Zbrojnych – napisał minister.

Szef resortu podkreślał też, że wojsko jest ważnym elementem systemu bezpieczeństwa państwa. – Jest wysoko oceniane w Sojuszu Północnoatlantyckim. Jego sprawność, wyszkolenie, przygotowanie do realizacji powierzonych zadań są potwierdzane zarówno w ramach międzynarodowych misji i ćwiczeń wojskowych, jak i w codziennym wsparciu udzielanym naszemu społeczeństwu m.in. w sytuacjach kryzysowych, takich jak katastrofy naturalne czy klęski żywiołowe – dodał w liście minister.

REKLAMA

Do zebranych zwrócił się też gen. broni Rajmund Andrzejczak, który stanowisko szefa Sztabu Generalnego objął na początku lipca. – Sztab Generalny to nie spektakularne miejsce, gdzie jak na poligonach czy jednostkach, możemy zobaczyć samoloty, czołgi i okręty. Tu praca to godziny spędzone na dyskusjach i analizach. Chciałbym dziś wyrazić swoje podziękowanie i szacunek za to, co Sztab Generalny robi. Bez tego intelektu, bez ogromu analiz, bez pełnej odpowiedzialności za zadania, sprawność Sił Zbrojnych nie byłaby możliwa – mówi gen. broni Andrzejczak.

Zebranym na zbiórce podziękował też za dotychczasowe osiągnięcia. Podkreślał jednocześnie że przez Sztabem wiele nowych wyzwań. – Kolejny rok, w tym zmiany systemowe, które nas czekają, nie spowodują, że pracy i służby będzie mniej. Z takim jednak zespołem – jestem absolutnie przekonany –  że jest to wykonalne i że zostanie zrobione na poziomie, który zadowoli nie tylko przełożonych, ale z którego dumni będą wszyscy Polacy – dodał szef Sztabu.

Podczas uroczystości zostały wręczone nadane przez ministra obrony narodowej Złote i Srebrne Medale „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” oraz honorowe odznaki „Medal 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego”.

Szef Sztabu Generalnego z kolei za wzorowe pełnienie służby wojskowej wyróżnił pismem pochwalnym ze zdjęciem na tle flagi: płk. Roberta Bereja, płk. Tomasza Szulejkę i st. chor. Arkadiusza Sarnowskiego. Tytuł honorowy „Zasłużony Żołnierz Rzeczpospolitej Polskiej” otrzymał płk Robert Woźniak. Za szczególne osiągnięcia podczas pełnienia służby szef Sztabu wręczył też Odznaki Honorowe Wojsk Lądowych i Odznaki Honorowe Sił Powietrznych.

 

Paulina Glińska

autor zdjęć: Krzysztof Stefański/WCEO

dodaj komentarz

komentarze


Broń nie tylko dla mundurowych
Na macie z mistrzem
The United States of America Have It Their Way
Rząd za kluczowymi zmianami
Plut. Krzysztof Polusik
Minister zaprasza w szeregi armii
Poznaj stuletnie dzieje Sztabu Generalnego
Odkryto kolejne miejsce pochówku na Rakowieckiej
Razem dla bezpieczeństwa
MON sfinansuje budowę szpitala w Legionowie
Operacja Tannenberg
„Wostok”, czyli pokaz sztuczek wojennych
Drugie życie BWR-ów
Jastrzębie w Albacete
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Polacy zajęli czwarte miejsce w siatkówce na siedząco
Kleszcze zamiast BRDM-ów
Kpr. Mariusz Mańczak
St. chor. sztab. Marek Stosio
Chętni na dostawę Mustanga
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
Krwiodawcy nie tylko w mundurach
USA w hołdzie gen. Pułaskiemu
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
„Patrol” walczy ze skażeniami
Minister obrony z wizytą w Łuczniku
Zmiany w ustawie o weteranach
Nowy inspektor sił powietrznych
Wyślij paczkę do PKW
Rozbudowa bydgoskiego szpitala wojskowego
Posłowie z komisji obrony o planowaniu w armii
Żołnierze na podium Pucharu Świata w kolarstwie torowym
Komitet Wojskowy NATO w Warszawie
Więcej pieniędzy dla armii!
Nothing Can Stop Our Tanks
Weterani rozpoczęli swoje igrzyska
Our efforts passed muster
Polska Casa nad Irakiem
Afgańska zmiana gotowa do misji
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
Ratownicy – zawsze na służbie
Nowoczesny schron nie tylko dla saperów
„Lalek”, czyli pół życia w konspiracji
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Prezydent Duda w Białym Domu
„Patrol ‘18”: atak na lotnisku
Zmiany w dodatkach służbowych
Prezydent w ONZ: wszyscy musimy przestrzegać prawa międzynarodowego
Współpraca terytorialsów z pogranicznikami
Kawalerzyści na górskich trasach
Inspektorat wrócił nad Bałtyk
Reach for More
Stalowa nowoczesność
Saperzy na start, czyli łotewskie ćwiczenia „Detonator”
16–31 października 1918 roku – Polacy tworzą regularną armię

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO