moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kombatanci pojadą nad morze

„Walczyli dla nas, teraz my zawalczmy dla nich” – to hasło akcji, której celem jest zorganizowanie wypoczynku dla kombatantów. Będą wycieczki, koncerty, a także zabiegi rehabilitacyjne. Chętnych na „Wakacje dla bohatera” nie brakuje, ale aby nad morze mogło wyjechać kilkadziesiąt osób, potrzebne jest wsparcie finansowe. Pomóc może każdy, m.in. biorąc udział w aukcjach charytatywnych.


Stowarzyszenie „Paczka dla bohatera” kolejny raz organizuje akcję „Wakacje dla bohatera”. Zdjęcie pochodzi z poprzedniej edycji wydarzenia.

To kolejna akcja zorganizowana przez stowarzyszenie „Paczka dla bohatera”, które wspiera kombatantów. Do tej pory dzięki wolontariuszom kilka tysięcy weteranów walk o niepodległość otrzymało świąteczne upominki, a prawie 100 osób wypoczywało nad morzem podczas turnusów rehabilitacyjnych. Kolejny taki wyjazd zaplanowano na 23 września. Tym razem weterani będą wypoczywać w Międzyzdrojach, w ośrodku „Rewita” należącym do Agencji Mienia Wojskowego.

Turnus ma potrwać dziewięć dni. W tym czasie kombatanci będą odwiedzać muzea, słuchać koncertów, a także bawić się na zorganizowanym specjalnie dla nich bankiecie. Każdy będzie mógł też skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych oraz konsultacji lekarskich. – Dotychczas zorganizowaliśmy dwa tego typu wyjazdy. Ich uczestnicy byli bardzo zadowoleni, cieszyli się, że mogą podreperować zdrowie i spotkać się z kolegami, z którymi razem walczyli o ojczyznę – mówi Tomasz Sawicki, prezes stowarzyszenia.

REKLAMA

Na wakacjach zorganizowanych przez „Paczkę dla bohatera” wypoczywali między innymi powstańcy warszawscy, żołnierze Armii Krajowej, harcerze Szarych Szeregów. Wśród wczasowiczów był Jerzy Mindziukiewicz „Jur”, który podczas powstania warszawskiego walczył w Batalionie „Miotła”. – Mam problemy z biodrem, więc zgodnie z sugestią lekarza korzystałem z zabiegów borowinowych oraz ozonoterapii. Wypocząłem i czuję się o wiele lepiej – mówił po tygodniowym wypoczynku w Mielnie.

Tym razem organizator planuje zabrać nad morze 70 kombatantów, ale na liście zainteresowanych wakacjami jest już… 400 osób. Do wyjazdu szykują się zarówno powstańcy warszawscy i wileńscy, żołnierze AK, NSZ, WiN-u, a także ci, którzy służyli pod wodzą generałów Maczka i Andersa, walczyli o Wał Pomorski, żołnierze wyklęci, a także weterani operacji poza granicami kraju. O tym, kto będzie mógł wypocząć nad morzem, zadecydują związki zrzeszające weteranów oraz… możliwości finansowe stowarzyszenia. Koszt tegorocznych „Wakacji dla bohatera” organizator szacuje na 110 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać 65 tys. Było to możliwe dzięki sponsorom: Polskim Kolejom Państwowym, Grupie Energa, a także darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę prowadzoną przez stowarzyszenie. Duża część kwoty pochodzi również z internetowych aukcji charytatywnych. Wśród przedmiotów, jakie można tu wylicytować są książki, plakaty, a także gadżety związane z wojskiem i militariami, które na ten cel przekazali darczyńcy. – Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych aukcji, można na nich znaleźć prawdziwe perełki – mówi Sawicki. Zachęca także do przekazywania kolejnych przedmiotów na licytacje. – Podziękujmy kombatantom za to, co zrobili dla ojczyzny. Oni walczyli dla nas, teraz my zawalczmy dla nich – apeluje organizator akcji.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Marcin Górka

dodaj komentarz

komentarze


Stalowa nowoczesność
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Reach for More
Ratownicy – zawsze na służbie
Minister zaprasza w szeregi armii
Zmiany w dodatkach służbowych
Prezydent w ONZ: wszyscy musimy przestrzegać prawa międzynarodowego
Minister obrony z wizytą w Łuczniku
Operacja Tannenberg
Posłowie z komisji obrony o planowaniu w armii
Krwiodawcy nie tylko w mundurach
MON sfinansuje budowę szpitala w Legionowie
Wyślij paczkę do PKW
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
Na macie z mistrzem
The United States of America Have It Their Way
St. chor. sztab. Marek Stosio
Żołnierze na podium Pucharu Świata w kolarstwie torowym
Rozbudowa bydgoskiego szpitala wojskowego
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Kleszcze zamiast BRDM-ów
Plut. Krzysztof Polusik
Rząd za kluczowymi zmianami
„Wostok”, czyli pokaz sztuczek wojennych
Współpraca terytorialsów z pogranicznikami
16–31 października 1918 roku – Polacy tworzą regularną armię
Komitet Wojskowy NATO w Warszawie
Polska Casa nad Irakiem
Razem dla bezpieczeństwa
Afgańska zmiana gotowa do misji
„Lalek”, czyli pół życia w konspiracji
Więcej pieniędzy dla armii!
Jastrzębie w Albacete
USA w hołdzie gen. Pułaskiemu
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
Inspektorat wrócił nad Bałtyk
Weterani rozpoczęli swoje igrzyska
Nothing Can Stop Our Tanks
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Poznaj stuletnie dzieje Sztabu Generalnego
Zmiany w ustawie o weteranach
Saperzy na start, czyli łotewskie ćwiczenia „Detonator”
Broń nie tylko dla mundurowych
Our efforts passed muster
Drugie życie BWR-ów
Nowy inspektor sił powietrznych
Nowoczesny schron nie tylko dla saperów
Prezydent Duda w Białym Domu
Chętni na dostawę Mustanga
Kawalerzyści na górskich trasach
Odkryto kolejne miejsce pochówku na Rakowieckiej
„Patrol” walczy ze skażeniami
Polacy zajęli czwarte miejsce w siatkówce na siedząco
„Patrol ‘18”: atak na lotnisku
Kpr. Mariusz Mańczak

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO