moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierz wygrał 61. Wyścig Dookoła Mazowsza

Sukcesem szer. rez. Szymona Sajnoka zakończył się 61. Wyścig Dookoła Mazowsza. Kolarz z grupy CCC Sprandi Polkowice w pięknym stylu wygrał klasyfikację generalną jednej z najważniejszych imprez kolarskich w Polsce. Objął prowadzenie po zwycięstwie w prologu, a potem nie dał rywalom szans na mecie dwóch z trzech etapów wyścigu.

W klasyfikacji generalnej 61. Wyścigu Dookoła Mazowsza szer. rez. Szymon Sajnok uzyskał czas 11 godzin 2 minuty 23 sekundy i o 8 sekund wyprzedził Czecha Aloisa Kaňkovskyʾego z grupy Elkov-Author. Trzecie miejsce, ze stratą 16 sekund do lidera, wywalczył Grzegorz Stępniak z grupy Wibatech Merx 7R. W imprezie startowało 127 zawodników, m.in. z Czech, Białorusi, Danii, Estonii, ze Słowacji, Stanów Zjednoczonych i z Włoch.

Wyścig Dookoła Mazowsza rozpoczął się od prologu (jazda indywidualna na czas) na dystansie 2,5 km. Na trasie wytyczonej na terenie Toru Wyścigów Konnych w Warszawie Sajnok uzyskał czas 2 minuty 43,5 sekund. Polak o pół sekundy wyprzedził Duńczyka Mathiasa Jorgensena. Następnie Sajnok wygrał pierwszy etap (165 km) dookoła Kozienic. O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Sajnok wyprzedził na nim Stępniaka i Kaňkovskyʾego. Drugi etap, o długości 170 kilometrów, był rozgrywany na dziewięciu rundach wokół Grodziska Mazowieckiego. Na finiszu z peletonu ponownie najlepszy był Sajnok, drugie miejsce zajął Kaňkovsky, a trzecie – Stępniak. Na trzecim, ostatnim etapie wyścigu (168 km) Sajnok był szósty, ale udało mu się utrzymać pozycję lidera. Na mecie w Teresinie najszybszy był Kaňkovsky, drugie miejsce wywalczył Czech – Richard Holec, a trzeci był Adrian Banaszek.

– Szymon Sajnok nie był faworytem wyścigu. Jego zwycięstwo było dużym zaskoczeniem – przyznaje mjr w st. spocz. Marcin Wasiołek, od 1997 roku dyrektor Wyścigu Dookoła Mazowsza. Zdaniem majora, Sajnok na finiszach zachowuje się jak słynny Słowak Peter Sagan. – Szymon na ostatnich 50 metrach potrafi ograć wszystkich. Bardzo przypomina mi Sagana i wróżę mu podobną karierę do Słowaka – dodaje dyrektor Wyścigu Dookoła Mazowsza.

Zwycięzcy 61. Wyścigu Dookoła Mazowsza: 1. miejsce – szer. rez. Szymon Sajnok (w środku), 2. Czech Aloisy Kaňkovsky (po lewej), 3. Grzegorz Stępniak (po prawej).

Major Wasiołek uważa, że dwudziestojednoletni zawodnik powinien, tak jak wielu obecnych mistrzów sprintu na szosie, startować w wyścigach jednoetapowych i wieloetapowych. – Szosa jest królową kolarstwa i sukcesy w wyścigach szosowych przynoszą większą sławę i pieniądze niż triumfy na torze – podkreśla dyrektor Wyścigu Dookoła Mazowsza.

Marcin Sajnok w tym roku wywalczył w Holandii na torowych mistrzostwach świata złoty medal w wyścigu omnium (wielobój w kolarstwie torowym). Największe sukcesy w karierze odniósł na torze, choć zaczynał na szosie w klubie Cartusia Kartuzy. Jako junior był mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas. Karierę Szymona od początku uważnie śledzi st. chor. sztab. mar. Robert Rapsiewicz z gdyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego, który jest również jednym z trenerów kolarstwa w klubie z Kartuz. – Szymek jest świetnym sprinterem na szosie. Mam nadzieję, że zwycięstwo w Wyścigu Dookoła Mazowsza pozwoli mu uwierzyć w siebie – mówi chorąży.

W najbliższych dniach w Glasgow odbędą się mistrzostwa Europy na torze. W polskiej reprezentacji wystartuje szer. rez. Szymon Sajnok. – Na Mazowszu Szymek potwierdził, że jest świetnie przygotowany do mistrzostw. Mam nadzieje, że będzie też liderem polskiej reprezentacji kolarskiej na przyszłorocznych igrzyskach wojskowych w Chinach – dodaje chorąży Rapsiewicz.

SZUS

autor zdjęć: Aleksandra Andrzejewska/ Mazovia Team

dodaj komentarz

komentarze


Bieliki wystartowały. Za sterami podchorążowie
NATO i kosowska łamigłówka
Do Dęblina przylecą nowe Bieliki
Minister Błaszczak w Drawsku Pomorskim
„Sophia” z nową zmianą
Irackie zapiski gen. Bieńka
Ducha nie wolno tracić
Sportowcy podsumowali 2018 rok i czekają na igrzyska w Chinach
Życzenia od zwierzchnika sił zbrojnych i szefa MON
Tryumf w cieniu Jałty
Wilno w polskich rękach
Silni w sojuszach – 3 maja defilada w Warszawie
Panie bez taryfy ulgowej
Sukcesy biegających żołnierzy
Ostatnie dni na oświadczenia żołnierzy
Karbala – ikona polskich misji zagranicznych
Premier złożył żołnierzom życzenia świąteczne
Wodowanie „Artemisa”
Selekcja do Agatu. Zobacz sam!
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi
Załoga „Kaszuba” zdała test z obsługi nowej armaty
Bliski Wschód. Region bez klucza
Katyńskie pamiątki
Leopards in a Trap
Jakie egzaminy dla kandydatów na podchorążych
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
Komandosi uczcili we Włoszech swoich poprzedników
Żołnierzem możesz się stać, nie musisz się nim urodzić!
„Bukowo” u brzegów Łotwy
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
„Strzelnica w powiecie” – MON czeka na wnioski o dotacje
Żandarmeria współpracuje z Muzeum Katyńskim
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Tarcza przeciwko agresji
Szef NATO w Warszawie
Alarm dla Jastrzębi
Life Enchanted in Museum Display Case
Umowa offsetowa na śmigłowce ZOP/CSAR
Wsparcie Państwa Podziemnego dla zrywu w getcie
Więcej wojska w Łomży
Święto stołecznego garnizonu
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
Zajrzyj do poniemieckich bunkrów
Życie zaklęte w gablotach
Remont „Piasta” na finiszu
Świadczyli o zbrodni Sowietów
Polscy biatloniści wygrali wojskowe zawody
Natowscy żołnierze w Dolinie Rospudy
Kolejka dostawców niszczycieli
Żołnierze z medalami w biegach przełajowych
Żołnierskie podium mistrzostw Polski w maratonie
Prezydent Duda z wizytą na Bałkanach
Odliczanie do majowej defilady
Cel – bezpieczna Europa
Kampania wyborcza poza armią
Zwiadowcy wkroczyli do miast
Defilada 3 maja. Kogo zobaczymy na Wisłostradzie?
Błękitna Armia przybywa do Polski
Leopardy w pułapce
Wojna w świętym mieście, epilog
„Marsz ’19”. Systemy rakietowe wyjechały na ulice

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO