moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sukcesy lekkoatletów w Pucharze Świata i Diamentowej Lidze

Reprezentacja Polski w lekkiej atletyce wywalczyła drugie miejsce w drużynowych zawodach o Puchar Świata w Londynie. Do sukcesu biało-czerwonych przyczynili się również żołnierze z kpr. Marcinem Lewandowskim na czele, który wygrał bieg na 1500 m. Z kolei st. szer. Paweł Wojciechowski wywalczył drugie miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie.

Lekkoatletyczne zawody o Puchar Świata odbyły się po raz pierwszy w historii. Na London Stadium bezkonkurencyjni okazali się lekkoatleci ze Stanów Zjednoczonych, którzy zdobyli 219 punktów. Polacy ze 162 oczkami wywalczyli drugą lokatę, a trzecią ze 155 punktami zajęła wspólna reprezentacja Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Kolejne miejsca zajęły: 4. Jamajka (153 pkt.), 5. Francja (146), 6. Niemcy (137), 7. Republika Południowej Afryki (135) i 8. Chińska Republika Ludowa (81).

Do rywalizacji o platynowy Puchar Świata zostało zaproszonych osiem reprezentacji, które zdobyły najwięcej punktów na zeszłorocznych mistrzostwach świata w Londynie w 34 konkurencjach (we wszystkich poza biegami powyżej dystansu 1500 metrów). W tychże 34 konkurencjach w dwudniowych zmaganiach o PŚ w każdym starcie można było zdobyć od jednego do ośmiu punktów. W reprezentacji Polski osiem oczek za pierwsze miejsce zdobyli: kpr. Marcin Lewandowski i Sofia Ennaoui (w biegu na 1500 m), Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki (w rzucie młotem), Karol Hoffmann (w trójskoku) i Michał Haratyk (w pchnięciu kulą).

Po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, kpr. Marcin Lewandowski wystąpił w piątek w mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie, gdzie zajął dziewiąte miejsce. Natomiast w niedzielę zawodnik z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego walczył w Londynie. W zawodach o Puchar Świata triumfował z czasem 3 min 52,88 s. Drugi był Niemiec Timo Benitz, który uzyskał czas 3 min 53,11 s. Natomiast trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Neil Gourley. Lewandowski był zadowolony z wyniku uzyskanego w Londynie i zapowiedział, że postara się poprawić rekord Polski w biegu na 1500 m.

Poza kpr. Lewandowskim barw Polski w Londynie bronili jeszcze żołnierze: st. szer. Anna Kiełbasińska z WZS Poznań (była piąta w biegu na 200 m i siódma w sztafecie 4x100 m), plut. Piotr Małachowski z WZS Wrocław (zajął szóste miejsce w rzucie dyskiem), szer. Jakub Krzewina z WZS Wrocław (był szósty w biegu na 400 m).

Niestety, w Londynie nie startował st. szer. Paweł Wojciechowski. Naszego czołowego tyczkarza nie powołano do reprezentacji Polski na Puchar Świata. Tymczasem zawodnik z bydgoskiego WZS w piątkowy wieczór potwierdził w Rabacie, że jest w wysokiej formie. Polak wywalczył drugie miejsce w mityngu Diamentowej Ligi i po pięciu z sześciu zawodów eliminacyjnych umocnił się na drugiej pozycji. W Rabacie Wojciechowski w pierwszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,80 m. O sześć centymetrów wyżej skoczył mistrz świata Sam Kendricks z USA. Trzeci był Rosjanin Timur Morgunow, który w drugiej próbie uporał się z wysokością 5,80 m.

W eliminacjach do finału Diamentowej Ligi z 31 punktami prowadzi Amerykanin Kendricks. Drugie miejsce z 21 oczkami zajmuje Wojciechowski, a trzecie z 19 pkt. Kanadyjczyk Shawnacy Barber. Czwartą lokatę z 18 oczkami zajmuje drugi z Polaków Piotr Lisek. 

SZUS

autor zdjęć: Ministerstwo Sportu i Turystyki

dodaj komentarz

komentarze


Nowy wiceminister w MON
 
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Terytorialsi będą współpracować z harcerzami
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Nauka zimowego pływania
Rywalizacja strzelców wyborowych
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Obradowała Rada Gabinetowa
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
JWK z odznaką pamiątkową
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Klasy wojskowe po nowemu
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
We Are All Darfur
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Własne interesy Europy
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Śmierć bohatera
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Arsenał Iranu
Krwawe walki o Monte Cassino
Ważka bliżej
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Chciałem walczyć z Niemcami
Stulatka hydrografia
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Podziemna potęga
Darłowo czeka na śmigłowce
Defense Without Politics
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
They Train Together, They Fight Together
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
For the Right Cause
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
USA nie zacznie wojny z Iranem
Pretorianie na Mazurach
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Iran uderza w USA
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Symulatory strzelań Rosomaków
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Delegatura Departamentu Kontroli uhonorowała poległego żołnierza
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Double Eagle po nowemu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO