moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dwa medale kajakarki na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy

Szeregowa Dominika Włodarczyk, kajakarka Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy, wywalczyła dwa medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Polka wygrała wyścig w konkurencji K4 na 500 m i była trzecia w finale K1 na 200 m. Medalistka jest laureatką ostatniego plebiscytu sportowego portalu polska-zbrojna.pl w kategorii „Nadzieja sportu wojskowego”.

W zawodach, które odbyły się we włoskiej miejscowości Auronzo di Cadore, szer. Dominika Włodarczyk w finale K4 na 500 m popłynęła wraz z Katarzyną Kołodziejczyk, Heleną Wiśniewską i Klaudią Cyrulewską. Polki były bezkonkurencyjne. O pół sekundy wyprzedziły Węgierki i o ponad dwie reprezentantki Danii. Natomiast w drugim finałowym starcie szeregowa Włodarczyk wywalczyła brązowy medal w rywalizacji jedynek na dystansie 200 m. Reprezentantka bydgoskiego WZS i Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz Stowarzyszenie Kajakowe przegrała tylko z Węgierką Adrienn Orosz i Serbką Biljaną Relic.

Szer. Dominika Włodarczyk w marcu na Gali Sportu Wojskowego odebrała od Macieja Podczaskiego, dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego, nagrodę za zwycięstwo w „Plebiscycie na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego”. Utalentowana kajakarka triumfowała w kategorii „Nadzieja sportu wojskowego”. A to, że warto na nią stawiać, potwierdziła w pierwszych tegorocznych startach w kategorii seniorów. W maju wywalczyła srebrny medal na Pucharze Świata w Duisburgu – była druga w finale K4 na 500 m. Natomiast w czerwcu zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy w Belgradzie – w konkurencji K2 na 200 m. Włodarczyk na torze w Belgradzie wraz z Katarzyną Kołodziejczyk powtórzyły wynik osiągnięty na ubiegłorocznym czempionacie Starego Kontynentu w Płowdiw.

REKLAMA

– Chociaż w tym roku startuje jeszcze w kategorii młodzieżowej do lat 23, Dominika z powodzeniem rywalizuje ze starszymi zawodniczkami w kategorii seniorów. W tym roku priorytetowe są dla niej mistrzostwa świata, które w sierpniu odbędą się w Portugalii – mówi ppłk Robert Pona, szef Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy. Przełożony młodej kajakarki jest zadowolony z jej dotychczasowych sukcesów i wierzy w kolejne. Natomiast sama zawodniczka nie ukrywa, że jej celem numer jeden są igrzyska olimpijskie w 2020 roku. – Start w Tokio jest dla mnie najważniejszy. Cieszę się, że w seniorskiej osadzie pływałam z trzykrotną medalistką olimpijską. To ona przekazywała mnie i moim koleżankom cenne doświadczenia i dzięki temu łatwiej nam było poznać tajniki ścigania się w kategorii seniorów – przyznaje szer. Dominika Włodarczyk, która kajakarstwo uprawia od 14 lat.

W zeszłym roku podopieczna trenera klubowego Macieja Juhnkego na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 23 wywalczyła dwa złote medale: w jedynkach na dystansie 200 m i w wyścigu czwórek na 500 m. Kajakarka Zawiszy stanęła również na podium mistrzostw Starego Kontynentu w kategorii seniorów. Była druga w konkurencji K4 na 500 m i trzecia w rywalizacji dwójek na 200 m.

SZUS

autor zdjęć: arch. prywatne

dodaj komentarz

komentarze


Bohaterowie wciąż inspirują! Finał konkursu literackiego „Polski Zbrojnej”
Polscy piloci wracają z Kuwejtu
Polak znaczy skazaniec
Polska delegacja w drodze do Brukseli
Pożegnanie pilota MiG-a-29
MON na lato dla dzieci żołnierzy
„Kormoran” opuścił Bałtyk
Sukcesy lekkoatletów w Pucharze Świata i Diamentowej Lidze
Ankona – samodzielna operacja 2 Korpusu
„Milion zza oceanu”, czyli Polacy w armii USA
Serbskie Homary i Kryle
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Cel – wybrać najlepszych
Powitanie kuwejckiego kontyngentu
Polscy bohaterowie Ankony
Kotwica Polski Walczącej dla WOT
Spadochroniarze skakali po medale
PGZ i Leonardo chcą zbudować Kruka
Motywacja przez sport
16–31 lipca – polskie oddziały na rosyjskiej ziemi
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Inwestycje w Pionki
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
WOT: zacieśniamy współpracę z Estonią
Znamy patronów 2019 roku
WOT zmodyfikuje zasady organizacji ćwiczeń poza poligonami
Czarna Dywizja najlepsza na spartakiadzie
Cel: bezpieczne lotnisko
Groty na rynku cywilnym
Francja inwestuje w obronność
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Eastern Flank Pillar
Prezydent i szef MON-u na Łotwie
„Kościuszko” na oceanie
Pierwszy nowoczesny okręt II Rzeczypospolitej
Polityka fałszywego uśmiechu
Koszykarskie zgrupowanie
Płonący tor przeszkód
Strzał ze śmigłowca
Homar od nowa
„Sophia”: druga zmiana po certyfikacji
Terytorialsi w urzędach
Unitarka terytorialsów
Pomnik nagrobny „Gryfa” odsłonięty
Armia zyskała 323 nowych oficerów
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
34 medale żołnierzy na mistrzostwach Polski
Powietrzny pokaz Orlików i Harvardów
Z Danii po „Orła”
Sojusz jak wspólna pięść
Dwa medale kajakarki na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy
Sukces Trumpa czy Kima?
Szkoła Orląt będzie Akademią
Trump: „Polska nie jest zakładnikiem”

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO