moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
MON na lato dla dzieci żołnierzy

Dzieci z rodzin wojskowych o najniższych dochodach mogą wyjechać na kolonie i obozy finansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Resort opłaci wakacje 450 dzieciom w wieku od 7 do 17 lat. Turnusy będą organizowane przez całe lato, wypoczywać można w Rogowie, Waplewie czy nad Soliną.

Ministerstwo Obrony Narodowej co roku decyduje o sfinansowaniu wakacji dla grupy dzieci żołnierzy zawodowych. W tym roku uczniowie będą mogli wyjechać nad morze, w góry lub nad jezioro. – Tradycyjnie oferujemy nasze wojskowe ośrodki wypoczynkowe spółki AMW Rewita. Na letni wypoczynek najmłodszych przygotowaliśmy miejsca w ośrodkach w Waplewie, Rogowie i Solinie – mówi Małgorzata Weber, rzecznik prasowy Agencji Mienia Wojskowego (Rewita to jedna ze spółek AMW).

Oferta nie jest jednak skierowana do wszystkich. Na finansowane przez MON wakacje mogą wyjechać dzieci żołnierzy, których dochód na osobę w rodzinie, za okres 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku, nie przekracza 40% najniższego uposażenia zasadniczego żołnierza zawodowego (obecnie to 1280 zł).

Każdemu dziecku wojsko opłaci 14-dniowy pobyt wraz z wyżywieniem i transportem. W przypadku kolonii koszt nie może przekroczyć 1450 zł, a obozów tematycznych z poszerzonym programem pobytu – 1800 zł. Pierwszy turnus rozpocznie się już 7 lipca, ostatni zakończy 31 sierpnia. W sumie z wakacyjnej oferty MON-u będzie mogło skorzystać 450 dzieci wojskowych.

W Waplewie, miejscowości położonej w województwie warmińsko-mazurskim, będzie mogło wypocząć 60 dzieci w wieku 7–15 lat. Tu nad jeziorem Maróz odbędą się kolonie sportowo-rekreacyjne. Organizatorzy zapewnią gry terenowe, zabawy z nagrodami, turnieje i zawody sportowe, a także wycieczki rowerowe.

W samym sercu Bieszczad, w położonym nad Zalewem Solińskim ośrodku Rewita Solina, będzie mogło wypocząć 150 dzieci. 100 z nich, w wieku od 7 do 13 lat weźmie udział w koloniach sportowo-rekreacyjnych w lipcu i sierpniu. Dzieci będą mogły tu poszerzyć wiedzę ekologiczną i rozwinąć umiejętności sportowe. Program obozu przewiduje też atrakcyjne wycieczki oraz programy interaktywne. Nieco starsi, w wieku 14–17 lat mogą wybrać obóz jeździecki „Wakacje w siodle”, również organizowany przez ośrodek w Bieszczadach. Zajęcia pod okiem kadry jeździeckiej będą się odbywać zarówno dla grup średniozaawansowanych, jak i początkujących.

Najwięcej, bo aż 240 miejsc przygotował na letnie wakacje ośrodek w Rogowie. Ta mała miejscowość położona jest nad samym morzem, między Mrzeżynem a Dźwirzynem, z dala od zatłoczonych kurortów. 160 dzieci w wieku 7–13 lat będzie mogło wyjechać na jeden z dwóch turnusów kolonii sportowo-rekreacyjnych. W programie – poza grami terenowymi, zawodami sportowymi czy plażowaniem – są piesze wycieczki do Mrzeżyna i Dźwirzyna oraz całodniowa wyprawa do Parku Rozrywki w Zieleniewie.

Nad Bałtyk można się wybrać także na obóz językowo-sportowy. Z tej propozycji skorzysta 80 nastolatków. Poza nauką organizatorzy przygotowali wycieczkę do parku linowego, zawody sportowe, wycieczkę do Kołobrzegu, gdzie będzie można zwiedzić latarnię morską i popływać statkiem.

Żołnierze, którzy chcieliby wysłać dziecko na finansowane prze z MON wakacje, powinni w swojej jednostce złożyć wniosek. Szczegółowe informacje o programach wyjazdów można znaleźć na stronach internetowych ośrodków.

W ubiegłym roku MON sfinansowało wakacje 267 dzieci z 175 rodzin żołnierzy zawodowych. Przygotowano jednak znacznie więcej, bo 600 miejsc, w trzech ośrodkach (Waplewo, Solina i Mielno). W 2016 roku na obozy i kolonie finansowane przez MON mogło wyjechać ponad 700 dzieci. Z oferty skorzystało 308.

Paulina Glińska

autor zdjęć: tpd.org.pl

dodaj komentarz

komentarze


Bieliki wystartowały. Za sterami podchorążowie
Katyńskie pamiątki
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
„Sophia” z nową zmianą
Natowscy żołnierze w Dolinie Rospudy
Defilada 3 maja. Kogo zobaczymy na Wisłostradzie?
Sukcesy biegających żołnierzy
Polscy biatloniści wygrali wojskowe zawody
Irackie zapiski gen. Bieńka
„Marsz ’19”. Systemy rakietowe wyjechały na ulice
Kolejka dostawców niszczycieli
Świadczyli o zbrodni Sowietów
Komandosi uczcili we Włoszech swoich poprzedników
Wodowanie „Artemisa”
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
NATO i kosowska łamigłówka
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
Więcej wojska w Łomży
Prezydent Duda z wizytą na Bałkanach
Wojna w świętym mieście, epilog
Leopards in a Trap
Żołnierzem możesz się stać, nie musisz się nim urodzić!
Święto stołecznego garnizonu
Szef NATO w Warszawie
Remont „Piasta” na finiszu
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
Umowa offsetowa na śmigłowce ZOP/CSAR
Cel – bezpieczna Europa
Minister Błaszczak w Drawsku Pomorskim
Żołnierskie podium mistrzostw Polski w maratonie
Premier złożył żołnierzom życzenia świąteczne
Żandarmeria współpracuje z Muzeum Katyńskim
Karbala – ikona polskich misji zagranicznych
Do Dęblina przylecą nowe Bieliki
Błękitna Armia przybywa do Polski
Life Enchanted in Museum Display Case
„Bukowo” u brzegów Łotwy
Silni w sojuszach – 3 maja defilada w Warszawie
Załoga „Kaszuba” zdała test z obsługi nowej armaty
Tarcza przeciwko agresji
Leopardy w pułapce
Ostatnie dni na oświadczenia żołnierzy
Życzenia od zwierzchnika sił zbrojnych i szefa MON
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi
Sportowcy podsumowali 2018 rok i czekają na igrzyska w Chinach
Kampania wyborcza poza armią
Jakie egzaminy dla kandydatów na podchorążych
Tryumf w cieniu Jałty
Odliczanie do majowej defilady
Selekcja do Agatu. Zobacz sam!
Zajrzyj do poniemieckich bunkrów
Wsparcie Państwa Podziemnego dla zrywu w getcie
Ducha nie wolno tracić
Żołnierze z medalami w biegach przełajowych
Życie zaklęte w gablotach
Bliski Wschód. Region bez klucza
Panie bez taryfy ulgowej
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
Wilno w polskich rękach
Alarm dla Jastrzębi
„Strzelnica w powiecie” – MON czeka na wnioski o dotacje
Zwiadowcy wkroczyli do miast

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO