moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Priorytetem bezpieczeństwo wewnętrzne

Przez najbliższych pięć dni Paryż będzie stolicą globalnej zbrojeniówki. Na rozpoczynających się dzisiaj największych targach obronnych na świecie, Eurosatory, swoje wyroby zaprezentuje 1760 firm z 63 krajów. – W tym roku cała jedna hala poświęcona będzie bezpieczeństwu wewnętrznemu, w tym cyberbezpieczeństwu – zapowiada Patrick Colas des Francs, dyrektor imprezy.

Organizowane od 1967 roku, początkowo tylko w narodowej formule, a od 1994 roku już międzynarodowej, paryskie Eurosatory to obecnie największe targi zbrojeniowe na świecie. Dwa lata temu – impreza odbywa się w latach parzystych – udział wzięło 1571 wystawców z ponad 60 krajów, a wyroby prezentowane na prawie 167 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej obejrzało ponad 57 tys. gości.

Dla porównania, druga pod względem wielkości impreza wystawiennicza branży obronnej, londyńskie DSEI, przyciągnęły w zeszłym roku 1600 wystawców, którzy mieli do dyspozycji 100 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej. Trzeci w Europie, kielecki Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, gościł w 2017 ponad 600 wystawców, udostępniając im teren o powierzchni 27 tys. m kw.

Organizatorzy Eurosatory podkreślają, że dołożyli wszelkich starań, aby w tym roku znów dzierżyć palmę pierwszeństwa największych targów zbrojeniowych na świecie. Udało się im zaprosić 1760 wystawców z 63 krajów. Najwięcej jest spółek francuskich – prawie 600, amerykańskich – 144, niemieckich – 116 oraz brytyjskich – 81. – Ponieważ liczba wystawców z roku na rok rośnie, zdecydowaliśmy się powiększyć przestrzeń wystawienniczą o jeszcze jedną halę, która poświęcona została bezpieczeństwu wewnętrznemu, w tym cyberbezpieczeństwu – wyjaśnia gen. bryg. rez. Patrick Colas des Francs, dyrektor generalny imprezy. Emerytowany generał francuskiej armii podkreśla, że na Eurosatory tradycyjnie dominować będą pojazdy różnego typu, od czołgów przez transportery opancerzone, aż po ciężarówki i niewielkie wozy zwiadowcze. – Pojazdów na targach będzie ponad 250 – informuje Patrick Colas des Francs.

Swoje konstrukcje zaprezentują m.in. Daimler, Armington’s Automotive, Isuzu, Iveco Defence Vehicles, Otokar Otomotiv, Renault Trucks Defense, SIDES oraz Volkswagen France. Na „samochodowej” liście nie zabraknie również polskiej produkcji. Krajowe propozycje w tej dziedzinie pokażą wspólnie PHO oraz spółka Concept, które mają dostarczyć naszej armii wozy Wirus.

Polskę na targach Eurosatory reprezentuje łącznie 12 podmiotów: CFT Precyzja sp. z o.o., Cencept sp. z o.o., Frag Out Magazine, Hertz Systems, HPE Poland, Kadar Dariusz Spychała, MSPO 2018, PGZ S.A., PIAP, PHO, RAN Systems oraz WB Group.

To już tradycja targów Eurosatory, że wystawa podzielona jest na technologiczne obszary. W tym roku wydzieleni zostali nie tylko producenci wspomnianych już pojazdów czy systemów bezpieczeństwa wewnętrznego, w tym cyberbezpieczeństwa, lecz także dronów i systemów antydronowych. Będzie ich (i firm powiązanych z tą branżą) ponad 130, a także tzw. start-upy, czyli niewielkie, innowacyjne firmy obronne, dopiero budujące swoją pozycję na rynku.

Targi Eurosatory 2018 potrwają do 15 czerwca. Zapraszamy do śledzenia codziennej relacji z tej imprezy na łamach portalu polska-zbrojna.pl.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: Krzysztof Wilewski

dodaj komentarz

komentarze


Polsko-francuska szkoła uczuć
 
Obrady Rady Unii Europejskiej
Pierwsze kroki w „Legii Akademickiej”
Zdobądź stopień naukowy doktora na WAT
Rywalizacja na zamkniętym morzu
Moja „bazówka”
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Rozdarty subkontynent
The Chariots of Jihad
Polscy żołnierze wracają do Libanu
Pięcioro żołnierzy medalistami II Europejskich Igrzysk
Działalność firm na rzecz obronności
Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy
Płk Krasnodębski – pierwszy dowódca Dywizjonu 303
Desant na czeskich spadochronach
Kolejna szabla AFN zdobyta
Zgarnęli złoto w Dolinie Krzemowej!
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Żołnierze WOT wesprą harcerzy
Ankona – samodzielna polska operacja
ORP „Mewa” – historia bliska końca
Defilada na Śląsku pod hasłem „Wierni Polsce”
Od konfliktu do zgody
Nowe nakolanniki
Morska Bryza w pobliżu Krymu
Zjawimy się tam, gdzie trzeba
Brytyjska „pamiątka”
Obława pełna białych plam
Sojusze na fali
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Raki dla zawiszaków
Zmiany w przepisach mundurowych
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Bomby dla Jastrzębi produkowane w Polsce
„Dragon’19” od kuchni
„Pułaski” wrócił do kraju
Gotowi na F-35?
F-35 wylądowały w Powidzu
Rivalry on Closed Sea
Kierunek: Afganistan
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
NATO silniejsze z rezerwistami
Misja specjalna „Projektu Wojownik”
Kolejne drony dla WOT-u
Wielki Mecz: pomoc dla dzieci, szacunek dla żołnierzy
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Wkręceni w skoki
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Nowi szturmani w JW Agat
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Sport nie dzieli, sport łączy
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Tak umierał Wołyń
Formowanie 19 Brygady
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Rozpoczynamy nową erę
„Operacja Wuhan” na ostatniej prostej
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
„Wojskowe wyzwanie” u pancerniaków
Stawiamy na rozwój

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO