moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Priorytetem bezpieczeństwo wewnętrzne

Przez najbliższych pięć dni Paryż będzie stolicą globalnej zbrojeniówki. Na rozpoczynających się dzisiaj największych targach obronnych na świecie, Eurosatory, swoje wyroby zaprezentuje 1760 firm z 63 krajów. – W tym roku cała jedna hala poświęcona będzie bezpieczeństwu wewnętrznemu, w tym cyberbezpieczeństwu – zapowiada Patrick Colas des Francs, dyrektor imprezy.

Organizowane od 1967 roku, początkowo tylko w narodowej formule, a od 1994 roku już międzynarodowej, paryskie Eurosatory to obecnie największe targi zbrojeniowe na świecie. Dwa lata temu – impreza odbywa się w latach parzystych – udział wzięło 1571 wystawców z ponad 60 krajów, a wyroby prezentowane na prawie 167 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej obejrzało ponad 57 tys. gości.

Dla porównania, druga pod względem wielkości impreza wystawiennicza branży obronnej, londyńskie DSEI, przyciągnęły w zeszłym roku 1600 wystawców, którzy mieli do dyspozycji 100 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej. Trzeci w Europie, kielecki Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, gościł w 2017 ponad 600 wystawców, udostępniając im teren o powierzchni 27 tys. m kw.

REKLAMA

Organizatorzy Eurosatory podkreślają, że dołożyli wszelkich starań, aby w tym roku znów dzierżyć palmę pierwszeństwa największych targów zbrojeniowych na świecie. Udało się im zaprosić 1760 wystawców z 63 krajów. Najwięcej jest spółek francuskich – prawie 600, amerykańskich – 144, niemieckich – 116 oraz brytyjskich – 81. – Ponieważ liczba wystawców z roku na rok rośnie, zdecydowaliśmy się powiększyć przestrzeń wystawienniczą o jeszcze jedną halę, która poświęcona została bezpieczeństwu wewnętrznemu, w tym cyberbezpieczeństwu – wyjaśnia gen. bryg. rez. Patrick Colas des Francs, dyrektor generalny imprezy. Emerytowany generał francuskiej armii podkreśla, że na Eurosatory tradycyjnie dominować będą pojazdy różnego typu, od czołgów przez transportery opancerzone, aż po ciężarówki i niewielkie wozy zwiadowcze. – Pojazdów na targach będzie ponad 250 – informuje Patrick Colas des Francs.

Swoje konstrukcje zaprezentują m.in. Daimler, Armington’s Automotive, Isuzu, Iveco Defence Vehicles, Otokar Otomotiv, Renault Trucks Defense, SIDES oraz Volkswagen France. Na „samochodowej” liście nie zabraknie również polskiej produkcji. Krajowe propozycje w tej dziedzinie pokażą wspólnie PHO oraz spółka Concept, które mają dostarczyć naszej armii wozy Wirus.

Polskę na targach Eurosatory reprezentuje łącznie 12 podmiotów: CFT Precyzja sp. z o.o., Cencept sp. z o.o., Frag Out Magazine, Hertz Systems, HPE Poland, Kadar Dariusz Spychała, MSPO 2018, PGZ S.A., PIAP, PHO, RAN Systems oraz WB Group.

To już tradycja targów Eurosatory, że wystawa podzielona jest na technologiczne obszary. W tym roku wydzieleni zostali nie tylko producenci wspomnianych już pojazdów czy systemów bezpieczeństwa wewnętrznego, w tym cyberbezpieczeństwa, lecz także dronów i systemów antydronowych. Będzie ich (i firm powiązanych z tą branżą) ponad 130, a także tzw. start-upy, czyli niewielkie, innowacyjne firmy obronne, dopiero budujące swoją pozycję na rynku.

Targi Eurosatory 2018 potrwają do 15 czerwca. Zapraszamy do śledzenia codziennej relacji z tej imprezy na łamach portalu polska-zbrojna.pl.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: Krzysztof Wilewski

dodaj komentarz

komentarze


Polska Casa nad Irakiem
Our efforts passed muster
Prezydent Duda w Białym Domu
Nowoczesny schron nie tylko dla saperów
„Lalek”, czyli pół życia w konspiracji
Krwiodawcy nie tylko w mundurach
Afgańska zmiana gotowa do misji
Weterani rozpoczęli swoje igrzyska
Poznaj stuletnie dzieje Sztabu Generalnego
Żołnierze na podium Pucharu Świata w kolarstwie torowym
Operacja Tannenberg
Polacy zajęli czwarte miejsce w siatkówce na siedząco
Współpraca terytorialsów z pogranicznikami
Rozbudowa bydgoskiego szpitala wojskowego
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Prezydent w ONZ: wszyscy musimy przestrzegać prawa międzynarodowego
„Patrol” walczy ze skażeniami
Stalowa nowoczesność
Reach for More
Razem dla bezpieczeństwa
Inspektorat wrócił nad Bałtyk
16–31 października 1918 roku – Polacy tworzą regularną armię
„Wostok”, czyli pokaz sztuczek wojennych
Minister obrony z wizytą w Łuczniku
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
MON sfinansuje budowę szpitala w Legionowie
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Broń nie tylko dla mundurowych
Chętni na dostawę Mustanga
Więcej pieniędzy dla armii!
Zmiany w ustawie o weteranach
Kleszcze zamiast BRDM-ów
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
Kpr. Mariusz Mańczak
Odkryto kolejne miejsce pochówku na Rakowieckiej
Ratownicy – zawsze na służbie
USA w hołdzie gen. Pułaskiemu
Wyślij paczkę do PKW
Zmiany w dodatkach służbowych
St. chor. sztab. Marek Stosio
Nothing Can Stop Our Tanks
Plut. Krzysztof Polusik
„Patrol ‘18”: atak na lotnisku
Nowy inspektor sił powietrznych
Minister zaprasza w szeregi armii
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
Kawalerzyści na górskich trasach
Komitet Wojskowy NATO w Warszawie
Saperzy na start, czyli łotewskie ćwiczenia „Detonator”
Na macie z mistrzem
Posłowie z komisji obrony o planowaniu w armii
Drugie życie BWR-ów
Rząd za kluczowymi zmianami
Jastrzębie w Albacete
The United States of America Have It Their Way

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO