moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Trzy medale żołnierzy w mistrzostwach zapaśników

Cztery medale wywalczyli reprezentanci Polski na mistrzostwach Europy w zapasach, które odbyły się w rosyjskim Kaspijsku. Trzy z nich zdobyli żołnierze. Srebrny medal wywalczyła szer. rez. Roksana Zasina, a brązowe medale: szer. Katarzyna Krawczyk i szer. Robert Baran. Na podium stanął również Magomedmurad Gadżijew, który zdobył tytuł wicemistrza Europy. 

Dużo radości sprawili swoim przełożonym zapaśnicy z Wojskowego Zespołu Sportowego w Poznaniu, którzy z mistrzostw Europy wrócili do kraju z dwoma medalami. – Cieszymy się z brązu szer. Roberta Barana i szer. Katarzyny Krawczyk. Bardzo emocjonowaliśmy się też występami Roksany Zasiny, która niedawno odbyła szkolenie w ramach służby przygotowawczej i w pierwszej kolejności jest przewidziana do wcielenia do naszego zespołu – mówi mjr Cezary Młynarczyk, zastępca szefa poznańskiego WZS. – Nie należy też zapominać, że swoją cegiełkę do sukcesu zapaśniczek dołożył trener kadry narodowej ppor. Piotr Krajewski, który służy w WZS Poznań – dodaje major.

Ppor. Krajewski przed kilkoma miesiącami objął stanowisko trenera kadry narodowej kobiet w zapasach i mistrzostwa Europy w Kaspijsku były jego pierwszą dużą imprezą w roli głównego szkoleniowca. Przed rokiem Polki na czempionacie Starego Kontynentu w Serbii wywalczyły jeden medal. Złoto w kategorii do 63 kg zdobyła st. szer. Monika Michalik z poznańskiego WZS. Tym razem obrończyni tytułu mistrzowskiego zajęła piąte miejsce. Nowy trener kadry ma jednak powody do zadowolenia, gdyż nasze reprezentantki spisały się lepiej niż przed rokiem. – Dziewczyny zdobyły dwa medale. A blisko podium była Michalik i dwie jej młodsze koleżanki. Cieszę się, że w kadrze jest świetna atmosfera oraz z tego, że z dobrej strony pokazują się zawodniczki z nowego pokolenia – mówi ppor. Krajewski. – Po igrzyskach w Tokio to głównie na nich będzie się opierała kadra – twierdzi szkoleniowiec.

Szer. rez. Roksana Zasina ze Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego w finale kategorii do 55 kg nieznacznie przegrała z Białorusinką Iryną Kuraczkiną. W drodze do finału pokonała 10:0 Annę Wojtową z Ukrainy i 2:1 Turczynkę Bedihę Gun. Natomiast szer. Katarzyna Krawczyk, broniąca barw Cementu Gryfa Chełm, w kategorii do 53 kg pojedynek o brąz stoczyła z Węgierką Mercedesz Denes. Polka 19 s przed końcem walki położyła rywalkę na łopatki. We wcześniejszych starciach pokonała natomiast przez przewagę techniczną Linn Lundstroem ze Szwecji i Mołdawiankę Iulię Leordę.

Szer. Robert Baran, który od lutego jest w poznańskim WZS, startował w najcięższej kategorii w stylu wolnym (125 kg). Bój o brąz stoczył z Austriakiem Johannesem Ludescherem. Nasz zapaśnik wygrał 6:1. W pierwszej rundzie Polak prowadził 2:1. W drugiej nasz reprezentant sprowadził rywala do parteru i wypchnął go poza matę. Za tę akcję zapaśnik z WZS Poznań otrzymał od sędziów dwa punkty. Dwa kolejne nasz reprezentant zdobył 20 s przed końcem walki, gdy po nieudanej akcji Austriaka na nogi położył go na macie.

W mistrzostwach w Kaspijsku najlepiej spisali się gospodarze, którzy w rywalizacji w stylu klasycznym, wolnym i kobiet wywalczyli 23 medale: 12 złotych, siedem srebrnych i cztery brązowe. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęła Turcja (5 – 0 – 8), a trzecie Azerbejdżan (4 – 5 – 9). Polska z czterema medalami (0 – 2 – 2) została sklasyfikowana na 11. pozycji.

SZUS

autor zdjęć: Stanislav-Krasilnikov/TASS

dodaj komentarz

komentarze


Defendery 2019
 
Iranian Chess Game
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
DSEI dla ludzi morza
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Rozpoczynamy nową erę
Przetrwać do świtu
Głos (z) płonącej Warszawy
„Robot” w akcji
Śląskie sceny z życia
Cienka niebieska linia
Walka i dyplomacja
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Gen. Reudowicz doradcą prezydenta
Podstawa silnego przemysłu
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Polska nie pozostanie osamotniona
Thin Blue Line
Sprawdzają Brutusa
Wrzesień ’39 na południu Polski
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Niszczyciele czołgów z PGZ
A Torn Subcontinent
Zapal lampkę bohaterom Września’39
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Rok Żelaznej Dywizji
Zielone światło z USA na sprzedaż F-35
Irańskie szachy
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Defendery 2019 – część 3
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Nowy wiceminister w MON
Nowa misja i nowy sprzęt
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Jedna misja, jeden zespół
Defendery 2019 – część 2
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Historia Liberatora wyjaśniona
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
Defendery 2019 – część 4
Terytorialsi na wysokościach
Większe dotacje na budowę strzelnic
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Klasy wojskowe po nowemu
Umarły dla świata
Awaryjny most gotowy
Warszawa – miasto nieujarzmione
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Kosmiczny gość
Oko na Europę
Polskie firmy na targach w Londynie
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Chorwacki test polskich kadetów
Zapal światło dla ofiar Katynia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO