moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Trzy medale żołnierzy w mistrzostwach zapaśników

Cztery medale wywalczyli reprezentanci Polski na mistrzostwach Europy w zapasach, które odbyły się w rosyjskim Kaspijsku. Trzy z nich zdobyli żołnierze. Srebrny medal wywalczyła szer. rez. Roksana Zasina, a brązowe medale: szer. Katarzyna Krawczyk i szer. Robert Baran. Na podium stanął również Magomedmurad Gadżijew, który zdobył tytuł wicemistrza Europy. 

Dużo radości sprawili swoim przełożonym zapaśnicy z Wojskowego Zespołu Sportowego w Poznaniu, którzy z mistrzostw Europy wrócili do kraju z dwoma medalami. – Cieszymy się z brązu szer. Roberta Barana i szer. Katarzyny Krawczyk. Bardzo emocjonowaliśmy się też występami Roksany Zasiny, która niedawno odbyła szkolenie w ramach służby przygotowawczej i w pierwszej kolejności jest przewidziana do wcielenia do naszego zespołu – mówi mjr Cezary Młynarczyk, zastępca szefa poznańskiego WZS. – Nie należy też zapominać, że swoją cegiełkę do sukcesu zapaśniczek dołożył trener kadry narodowej ppor. Piotr Krajewski, który służy w WZS Poznań – dodaje major.

Ppor. Krajewski przed kilkoma miesiącami objął stanowisko trenera kadry narodowej kobiet w zapasach i mistrzostwa Europy w Kaspijsku były jego pierwszą dużą imprezą w roli głównego szkoleniowca. Przed rokiem Polki na czempionacie Starego Kontynentu w Serbii wywalczyły jeden medal. Złoto w kategorii do 63 kg zdobyła st. szer. Monika Michalik z poznańskiego WZS. Tym razem obrończyni tytułu mistrzowskiego zajęła piąte miejsce. Nowy trener kadry ma jednak powody do zadowolenia, gdyż nasze reprezentantki spisały się lepiej niż przed rokiem. – Dziewczyny zdobyły dwa medale. A blisko podium była Michalik i dwie jej młodsze koleżanki. Cieszę się, że w kadrze jest świetna atmosfera oraz z tego, że z dobrej strony pokazują się zawodniczki z nowego pokolenia – mówi ppor. Krajewski. – Po igrzyskach w Tokio to głównie na nich będzie się opierała kadra – twierdzi szkoleniowiec.

REKLAMA

Szer. rez. Roksana Zasina ze Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego w finale kategorii do 55 kg nieznacznie przegrała z Białorusinką Iryną Kuraczkiną. W drodze do finału pokonała 10:0 Annę Wojtową z Ukrainy i 2:1 Turczynkę Bedihę Gun. Natomiast szer. Katarzyna Krawczyk, broniąca barw Cementu Gryfa Chełm, w kategorii do 53 kg pojedynek o brąz stoczyła z Węgierką Mercedesz Denes. Polka 19 s przed końcem walki położyła rywalkę na łopatki. We wcześniejszych starciach pokonała natomiast przez przewagę techniczną Linn Lundstroem ze Szwecji i Mołdawiankę Iulię Leordę.

Szer. Robert Baran, który od lutego jest w poznańskim WZS, startował w najcięższej kategorii w stylu wolnym (125 kg). Bój o brąz stoczył z Austriakiem Johannesem Ludescherem. Nasz zapaśnik wygrał 6:1. W pierwszej rundzie Polak prowadził 2:1. W drugiej nasz reprezentant sprowadził rywala do parteru i wypchnął go poza matę. Za tę akcję zapaśnik z WZS Poznań otrzymał od sędziów dwa punkty. Dwa kolejne nasz reprezentant zdobył 20 s przed końcem walki, gdy po nieudanej akcji Austriaka na nogi położył go na macie.

W mistrzostwach w Kaspijsku najlepiej spisali się gospodarze, którzy w rywalizacji w stylu klasycznym, wolnym i kobiet wywalczyli 23 medale: 12 złotych, siedem srebrnych i cztery brązowe. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęła Turcja (5 – 0 – 8), a trzecie Azerbejdżan (4 – 5 – 9). Polska z czterema medalami (0 – 2 – 2) została sklasyfikowana na 11. pozycji.

SZUS

autor zdjęć: Stanislav-Krasilnikov/TASS

dodaj komentarz

komentarze


Technologiczne inwestycje HSW
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
Playing the World
Węzły dla wojska
See You On The Mat
Spadochroniarze na kanadyjskich szlakach
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Cel – bezpieczna Europa
W Brukseli o bezpieczeństwie
Kolejna zmiana PKW „Orlik” już na Litwie
Minister Błaszczak u żołnierzy w Bośni i Hercegowinie
Józef Dowbor-Muśnicki: generał potrzebny od zaraz
We Are Warriors
Więcej pieniędzy dla kombatantów
Polskie święta na misjach
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Bal na rzecz weteranów
Legenda pilota Pniewskiego
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
JFTC rośnie w siłę
Centrum w zawieszeniu
Jak zostać żołnierzem? Dowiesz się w górach
Granice są po to, by je przekraczać
Proobronna „Anakonda”
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Żołnierze zdominowali mistrzostwa Polski w biatlonie
„Sophia” do końca marca
Między młotem a sierpem 12 stycznia 1944 roku
Pielęgniarka spod Monte Cassino
Pułkownik, który stworzył „Wojownika”
Ogniowy sprawdzian zmotoryzowanych
Pierwsze Leopardy 2PL już w Polsce
Śmigłowiec marynarki szukał rozbitka
Buzdygan Internautów – rusza głosowanie
Poszukiwana Harpia
Komandosi z Agatu na Kaukazie
Dzieląc się tym, co najcenniejsze
13 Desperadoes
Cybernetyczna foka lustruje dno
Wspólny konkurs resortów obrony i edukacji
Curse of the Black Gold
Znana wysokość podwyżek dla żołnierzy
Morze niezgody
Szer. rez. Justyna Święty-Ersetic czwartym sportowcem w kraju
Na jednej narcie po nagrodę fair play
Pilot z precyzją chirurga
Antoś, symbol Lwowa
Polsko-niemieckie strzelanie w Jägerbrück
IV zmiana PKW Rumunia rozpoczyna misję
Pierwsze pomruki nadciągającej „Burzy”
Czy cywil z bronią wesprze armię w czasie „W”?
Klątwa czarnego złota
Wynagrodzenia podchorążych po nowemu
„Snipy” to oczy...
ORP „Drużno” po nowemu
Panie bez taryfy ulgowej
Szpadzistki drugie w Pucharze Świata, a szpadziści tuż za podium
II edycja „Legii Akademickiej” dla studentów
Testament geopolityczny prezydenta
II Rzeczpospolita była Polską z wizji Dmowskiego
Kapelan na misji
Lekcja zimowego przetrwania
Lotnisko Chopina zyska tereny od wojska
Widzimy się na macie

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO