moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
PCO walczy o azjatyckie rynki

Od kilku lat PCO wyposaża w noktowizory antyterrorystów z jednego z największych państw Azji. Współpraca rozwija się tak dobrze, że do polskiej firmy zgłaszają się przedstawiciele policji oraz wojsk specjalnych z innych krajów regionu zainteresowani kupnem polskich rozwiązań. Atutem jest cena oraz odporność na trudne azjatyckie warunki pogodowe.

Lekkie i wytrzymałe monokulary noktowizyjne MU-3M oraz wielofunkcyjne i ergonomiczne gogle noktowizyjne MU-3ADM, lotnicze gogle noktowizyjne PNL-4spełniające najostrzejsze normy bezpieczeństwa, celownik termowizyjny SCT przeznaczony do obserwacji oraz prowadzenia ognia z broni strzeleckiej w każdych warunkach pogodowych w dzień i w nocy oraz niewielka i energooszczędna lornetka termowizyjna NPL-1T – to produkty, którymi PCO S.A., spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej specjalizująca się w rozwiązaniach optoelektronicznych, chce podbić azjatyckie rynki.

Już teraz z produkowanych przez PCO urządzeń korzystają komandosi i antyterroryści z tego regionu, w tym funkcjonariusze elitarnej jednostki policyjnej z jednego z największych państw Azji Południowo-Wschodniej. Są oni tak zadowoleni z naszych rozwiązań, że co roku kupują nowe i reklamują je kolegom po fachu z innych krajów Azji. – Nasze urządzenia noktowizyjne wybierane są przez klientów z jednostek specjalnych ze względu na wysokie parametry wyświetlanego obrazu oraz wytrzymałą i zarazem lekką konstrukcję. Połączenie tych cech ma ogromne znaczenie podczas wykonywania misji, a funkcjonalność i trwałość naszych urządzeń znalazła potwierdzenie w trudnych warunkach klimatycznych Azji – przekonuje Aleksandra Celer, kierownik działu ds. komunikacji i PR PCO.

REKLAMA

Zainteresowanie produktami z PCO jest w Azji bardzo duże. Spółka często organizuje tam pokazy i prezentacje. W kwietniu firma wzięła udział w najważniejszych w regionie targach, czyli DSA w Kuala Lumpur (piąta impreza wystawiennicza branży zbrojeniowej na świecie), a niedługo pojawi się na innych ważnych, branżowych targach – IndoDefence w Dżakarcie oraz Milipol Asia-Pacific w Singapurze.

Innym produktem, którym PCO chce podbić azjatyckie rynki, są urządzenia optoelektroniczne do pojazdów – czołgów i bojowych wozów piechoty. Od kilku lat firma dostarcza państwom regionu pakiety modernizacyjne do czołgów T-55 i T-72. Teraz chce dostarczyć optoelektronikę do opracowywanego na potrzeby jednego z największych państw tamtej części świata nowego czołgu średniego. Jego próby poligonowe zaplanowano na przełom tego i przyszłego roku.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: Krzysztof Wojciewski

dodaj komentarz

komentarze

~Waclaw
1525712880
TAK TRZYMAC. Niestety na produkci i handlu bronia robi sie bardzo dobre interesy i dopuki nie zmieniSortuj według Najnowsze sie mentalnosc czlowieka -- a zmian pozytywnych na horyzoncie nie widac ,bedzie to swietny interes. Mamy zreszta w tym tradycje i niezla opinie na swiecie. Poniewaz ,nie mozemy wszystkiego produkowac najlepiej,byloby to nieosiagalne,powinnismy sie wyspecjalizowac w tym w czym jestesmy najlepsi i ewentualnie dolaczac nowinki z najwyzszej polki. Mysla przewodnia powinno byc zaspokojenie obronnych potrzeb Polski z wlasnej produkcji ,teraz poki nie ma stosunkowo bliskich czasowo zagrozen.Na to powinny byc przeznaczone pieniadze ,ktore decydenci planuja wydac na zakup obcego sprzetu.Sa to olbrzymie pieniadze ,jak dla nas.Nie bylyby to stacone pienadze.Wyobrazmy sobie ,jakby to popchnelo nasz rozwoj gospodarczy i nasze mozliwosci eksportowe Poddaje to pod dyskusje,szczegolnie fachowcom i decydentom. Waclaw ADAMSKI
1B-89-17-9E

Poszukiwana Harpia
Wynagrodzenia podchorążych po nowemu
Polsko-niemieckie strzelanie w Jägerbrück
Pułkownik, który stworzył „Wojownika”
Pierwsze pomruki nadciągającej „Burzy”
Buzdygan Internautów – rusza głosowanie
Kapelan na misji
ORP „Drużno” po nowemu
Komandosi z Agatu na Kaukazie
We Are Warriors
Czy cywil z bronią wesprze armię w czasie „W”?
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
Klątwa czarnego złota
Ogniowy sprawdzian zmotoryzowanych
Granice są po to, by je przekraczać
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Centrum w zawieszeniu
Playing the World
See You On The Mat
Szpadzistki drugie w Pucharze Świata, a szpadziści tuż za podium
Kolejna zmiana PKW „Orlik” już na Litwie
Cybernetyczna foka lustruje dno
Pilot z precyzją chirurga
Legenda pilota Pniewskiego
Lotnisko Chopina zyska tereny od wojska
13 Desperadoes
Cel – bezpieczna Europa
Józef Dowbor-Muśnicki: generał potrzebny od zaraz
Polskie święta na misjach
Pierwsze Leopardy 2PL już w Polsce
Na jednej narcie po nagrodę fair play
Spadochroniarze na kanadyjskich szlakach
IV zmiana PKW Rumunia rozpoczyna misję
Technologiczne inwestycje HSW
Znana wysokość podwyżek dla żołnierzy
Szer. rez. Justyna Święty-Ersetic czwartym sportowcem w kraju
Antoś, symbol Lwowa
Węzły dla wojska
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Między młotem a sierpem 12 stycznia 1944 roku
Lekcja zimowego przetrwania
Żołnierze zdominowali mistrzostwa Polski w biatlonie
Curse of the Black Gold
Wspólny konkurs resortów obrony i edukacji
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
Testament geopolityczny prezydenta
„Snipy” to oczy...
Jak zostać żołnierzem? Dowiesz się w górach
II edycja „Legii Akademickiej” dla studentów
Więcej pieniędzy dla kombatantów
W Brukseli o bezpieczeństwie
Pielęgniarka spod Monte Cassino
Proobronna „Anakonda”
II Rzeczpospolita była Polską z wizji Dmowskiego
JFTC rośnie w siłę
Morze niezgody
Panie bez taryfy ulgowej
Widzimy się na macie
Śmigłowiec marynarki szukał rozbitka
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Dzieląc się tym, co najcenniejsze
Minister Błaszczak u żołnierzy w Bośni i Hercegowinie
„Sophia” do końca marca
Bal na rzecz weteranów

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO