moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Święto biało-czerwonej

Niech żyje wolna, niepodległa Rzeczpospolita. Niech żyje biało-czerwona! – mówił prezydent Andrzej Duda na obchodach Dnia Flagi. Decyzją rządu, biało-czerwone flagi nie znikną z fasad budynków administracji publicznej i będą je ozdabiały aż do końca roku. Wszystko z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości.

Centralne obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbyły się dzisiaj w Warszawie. O godzinie 11.15 żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego podnieśli flagę państwową na wieży zegarowej Zamku Królewskiego. W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, a także przedstawiciele władz państwowych, dowódcy Wojska Polskiego, funkcjonariusze służb mundurowych oraz mieszkańcy stolicy.

Następnie na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wręczył flagi narodowe, wyraz uznania dla propaństwowej działalności instytucji i organizacji. To wyróżnienie stało się udziałem między innymi Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia – P3/P7 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Natomiast osoby zasłużone w działalności na rzecz środowisk polonijnych zostały odznaczone przez prezydenta Orderami Odrodzenia Polski i Orderami Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. 2 maja jest bowiem także Dniem Polonii i Polaków za Granicą.

REKLAMA

– Chcę pogratulować wszystkim Państwu odznaczonym, wszystkim tym, którzy otrzymali dzisiaj polskie flagi za tę działalność, którą od lat, od dziesięcioleci, czasem od prawie stu lat prowadzą dla bliźnich, dla rodaków – mówił prezydent. – Mam nadzieję, że te biało-czerwone flagi, które zabierzecie ze sobą i pokażecie waszym podopiecznym, waszym podwładnym, waszym kolegom, koleżankom, będą mobilizacją do jeszcze lepszej działalności dla Rzeczypospolitej, dla rozsławiania Polski w kraju i poza jego granicami – dodał.

Prezydent zwrócił się także z apelem do rodaków o wywieszanie biało-czerwonych flag „wszędzie tam, gdzie jest to możliwe i wszędzie tam, gdzie można to zrobić”. – Chciałbym, żeby wszyscy do końca tego roku, roku stulecia odzyskania niepodległości, widzieli, że Polska jest biało-czerwona – mówił. Przypomniał także, że zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, z okazji niepodległościowej rocznicy polskie flagi będą ozdabiać fasady budynków administracji publicznej i rządowej aż do końca roku. – Mam nadzieję, że pod tą biało-czerwoną do końca 2018 roku i później uda nam się osiągnąć wiele sukcesów – podkreślił.

Szanuj, Kochaj, Chroń

Natomiast po południu w Łazienkach Królewskich odbyła się inauguracja zorganizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej akcji „Szanuj, Kochaj, Chroń”. Od dziś nieopodal tarasu przed Pałacem na Wyspie można oglądać wystawę dotyczącą symboli narodowych i znaków Sił Zbrojnych RP. Jej współautorem jest Wojskowy Instytut Wydawniczy, wydawca m.in. portalu polska-zbrojna.pl i miesięcznika „Polska Zbrojna”. Wszyscy, którzy uczestniczyli w uroczystości mogli zobaczyć pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Siedlec, a także posłuchać koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Podczas inauguracji akcji każdy kto stawił się w Łazienkach mógł także otrzymać przygotowane przez resort obrony broszury informacyjne, które rozdawali podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej. – W tych materiałach znajdują się informacje o tym, jak należy poprawnie prezentować biało-czerwoną flagę, czym różni się herb od godła, a także jak należy śpiewać hymn narodowy – wyjaśnia ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik prasowy Dowództwa Garnizonu Warszawa. Materiały te zostały także udostępnione on line, tak aby mogły trafić do jak największej liczby osób.

Obchody Święta Flagi zakończą się mszą w intencji ojczyzny, która o godzinie 18 odprawiona zostanie w stołecznej Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Jakub Szymczuk/KPRP, st. szer. Wojciech Król (CO MON)

dodaj komentarz

komentarze


Fordy, a nie Nissany
 
Podchorążowie szkolą się na ORP „Iskra”
Nowe karabinki dla specjalsów
Na misjach święta inne niż zwykle
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Poprady dla zawiszaków
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Nowa strategia z podpisem prezydenta
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Groty z granatnikiem
Prezydent z wizytą w Drawsku
Response to Emergency
Ogromne zainteresowanie Soną
Wojsko przeciw wirusowi
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Na legionowskim szpitalu zatknięto wiechę!
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Żołnierze w sztafecie pomocy
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Zagłosuj na „Wydarzenie historyczne roku”
Terytorialsi nie stracą dodatku
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Wyjątkowy CWIX
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Informacja Prasowa
Most do współpracy
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Weterani w pasiece
Prezydent Duda jedzie do USA
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Laserowa artyleria US Army
Online z mistrzami sportu
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Współzawodnictwo rozwija
Wyzwania polskiej prezydencji
Z menażką na wakacje
„Defender” – pracowity poligon saperów
Kajmany na gąsienicach
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Amerykanie odmładzają F-16
Monte Cassino. Aby dobrze wyryć w pamięci
16 sekund Liberatora
Kim przekracza granice
Żołnierze usuwają skutki powodzi
Polskie porty bardziej otwarte
Ubiory ochronne z Maskpolu
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Powstaną kolejne strzelnice
Testament Polski Walczącej
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
F-16 kończą misję w Estonii
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Ofensywa Tuchaczewskiego
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO